Banned
    Bayılıyorum bu foruma iki marka kıyaslanırken yorum yapanlardan çoğu tek markanın 4 çeker sistemini kullanan arkadaşlar olmuş. Birisi Quatro demiş diğeri X-Drive demiş.

İkisininde suyuna kibrit çöpü en iyi 4 çeker eşekte var koy karda dağa, koy karda bayıra. 4 toynaktan çekişi sağlar kaymadan banamısın demez yükü bile taşır.

Satın arabaları eşek alacaz. aşağıda da videosu var karşılaştırın bakalım

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    Alıntı horde Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bayılıyorum bu foruma iki marka kıyaslanırken yorum yapanlardan çoğu tek markanın 4 çeker sistemini kullanan arkadaşlar olmuş. Birisi Quatro demiş diğeri X-Drive demiş.

İkisininde suyuna kibrit çöpü en iyi 4 çeker eşekte var koy karda dağa, koy karda bayıra. 4 toynaktan çekişi sağlar kaymadan banamısın demez yükü bile taşır.

Satın arabaları eşek alacaz. aşağıda da videosu var karşılaştırın bakalım

süpersin horde

Junior Member
    Madem kar çekiş filan muhabbetine girmişsiniz. Buyrun.

Senior Member
    ahaha esek olayı ıyıymıs

Junior Member
    Arkadaşlar,

Yukarıdaki YouTube linkleri benim PC de boş gözüküyor. Beni bu konuda aydınlatacak yada yapmam gereken bazı ayarlar var ise gerekli yönlendirmeyi yaparsanız çok makbule geçer.

Şimdiden teşekkürler...

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    Alıntı Balton Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar,

Yukarıdaki YouTube linkleri benim PC de boş gözüküyor. Beni bu konuda aydınlatacak yada yapmam gereken bazı ayarlar var ise gerekli yönlendirmeyi yaparsanız çok makbule geçer.

Şimdiden teşekkürler...

Youtube'ye normaldede hiç girmiyor ise pc şu yolları izlemek lazım;

masa üstünden--ağ bağlantılarım--ağ bağlantılarını görüntüler---mevcut kullanılan bağlantıya sağ tıklıyoruz, özellikler diyoruz---genel sekmesinden aşağıda bulunan internet erişim kurallarıan giriyoruz---aşağıda dns sunucularını yazma yeri var. oraya şu rakamları giriyoruz.

208.67.220.220
    208.67.222.222

daha sonra tamam, tamam diyip kapatıyoruz burayı. şimdi youtube ve diğer çoğu yasaklı siteye girmesi lazım.hemen olmaz ise modemi açıp kapatalım yine olmazsa pc'ye bi res atalım.eğer herşey doğru ise youtube videoları açıklacaktır artık.

Not:Bu yol xp içindir. vista için hemen hemen aynı şeyler söz konusu ama vista kullanmıyorum.

Senior Member powerslide Üyenin Avatarı
    biz bence iyi olanı yerde dönen rulolardan zıpladı mı zıplayamadı mı diye bakarak karar veriyosak en büyük hatayı yapıyoruz demektir. ne yani milyar euroluk audi ve quattrosunun mühendisleri yere serilmiş seyyar ruloların üzerinden kurtulacak bir sistemi yapamazlar mı sanıyosunuz, belki x-drive rulolardan kurtulmada avantajlı görünebilir ama quattro'nun çok başka avantajları vardır, hayat kurtaran avantajlardır, bunlar öyle anlardır ki başımıza geldiğinde youtube'a koyup insanlara gösterebilceğimiz tarzdan olmayabilir. dediğim gibi bizim burda konuştuğumuz "delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış" hadisesidir.

o beyaz r8'i de yalar yutarım ne tatlı şeymiş öyle

Senior Member
    Alıntı powerslide Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    biz bence iyi olanı yerde dönen rulolardan zıpladı mı zıplayamadı mı diye bakarak karar veriyosak en büyük hatayı yapıyoruz demektir. ne yani milyar euroluk audi ve quattrosunun mühendisleri yere serilmiş seyyar ruloların üzerinden kurtulacak bir sistemi yapamazlar mı sanıyosunuz, belki x-drive rulolardan kurtulmada avantajlı görünebilir ama quattro'nun çok başka avantajları vardır, hayat kurtaran avantajlardır, bunlar öyle anlardır ki başımıza geldiğinde youtube'a koyup insanlara gösterebilceğimiz tarzdan olmayabilir. dediğim gibi bizim burda konuştuğumuz "delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış" hadisesidir.

o beyaz r8'i de yalar yutarım ne tatlı şeymiş öyle
    Iste hocam nedir o "baska avantajlar", bir de onu bulabilsek...
    Belki de sivri zekali quattro muhendisleri gercekten beceremiyordur rulolardan cikmayi .

Gecenlerde yuksek bir kaldirimdan iniyordum (yanlis anlamayin hee ). Sag on teker bir miktar yukarda askida kaldi, baktim biryerler "girrr girrr" bosta donuyor, araba milim milim ilerliyor. Aklima bu rulo videolari gelmedi degil yani ...

Senior Member powerslide Üyenin Avatarı
    Alıntı MOBYDICK Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Iste hocam nedir o "baska avantajlar", bir de onu bulabilsek...
    Belki de sivri zekali quattro muhendisleri gercekten beceremiyordur rulolardan cikmayi .

Gecenlerde yuksek bir kaldirimdan iniyordum (yanlis anlamayin hee ). Sag on teker bir miktar yukarda askida kaldi, baktim biryerler "girrr girrr" bosta donuyor, araba milim milim ilerliyor. Aklima bu rulo videolari gelmedi degil yani ...
    hocam şimdi gel de viraj içinde gazı köklediğinde arabanın seni çizgi içinde tutup gaz kestirmeden döndürmesini gösteren video çek koy youtube'a hem x-dirve hem quattro'yu belli bir süre kullanıpta buraya yorum yazan biri olmadığı sürece boş atıp tutarız ancak..
    kaldırım mevzusu ise tamamen esp sensörleriyle alakalıdır. teker boşta kalınca hemen diğer tekerlere güç dağılmıştır.

Banned
    Alıntı powerslide Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam şimdi gel de viraj içinde gazı köklediğinde arabanın seni çizgi içinde tutup gaz kestirmeden döndürmesini gösteren video çek koy youtube'a hem x-dirve hem quattro'yu belli bir süre kullanıpta buraya yorum yazan biri olmadığı sürece boş atıp tutarız ancak..
    kaldırım mevzusu ise tamamen esp sensörleriyle alakalıdır. teker boşta kalınca hemen diğer tekerlere güç dağılmıştır.
    Evet evet evet biri en sonunda bana seslendi. Hem Quatro hemde X-Drive kullanan birisi olarak açıklıyorum. En iyisi Evo X'in 4 çeker sistemi Test ettim ilk testimde inanılmaz zevk aldım. Gerisi yalan

Ama Quatro mu X-Drive mı derseniz. Quatro derim. Neden mi? Quatro daha çok tecrübe sahibi, her arabasında kullanıyor. X-Drive sadece jiplerde var BMW grubunda. Spor otomobillerde kullanmadığı için Quatro kadar gelişmiş olamayacaktır. Ama şuda var.

X-Drive sadece Jip için üretildiği için Jip konusunda Audinin Quatrosundan 10 kat daha ilerdedir. Quatro tek bir segmente değil tüm segmentlere aynı uygulanmaktadır.