Senior Member BaRRiCaDe07 Üyenin Avatarı
    Bir sorum olacak,

Audi neden bir BMW bir Mercedes yada diğer kaliteli markalar gibi arkadan itiş değilde,, önden çekiş ??Audi bu çekiş sistemi üzerine yıllardır arge yürütmüş ve bunun üzerine önden çekiş bazlı bir firma haline gelmiş,,,
    Demek istediğim Subaru'nun yaptığı gibi en ucuz aracını bile AWD yapsan,kalitene yakışmazmı 3 büyük alman firması içerisinde... Ne öyle fransız ve japon araçları gibi ucuz olsun diye ve agırlıktan kısmak için önden çeker hiç anlam veremiyorum bu olaya
    [SIZE=3][SIZE=5][COLOR=Gray][COLOR=black]0[/COLOR]7 [COLOR=black]A[COLOR=Gray]N[/COLOR][/COLOR]N [COLOR=black]0[/COLOR]7
    [/COLOR][/SIZE]
    [/SIZE][SIZE=3][COLOR=Black]
    [/COLOR]
    [/SIZE]Hidden Content

Banned
    Subaru S-awd yapıyor ama araca binip kapını kapattığında bir Alman otomobilinin kapı sesini bile özlüyorsun.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı

Önden çekiş arkadan itişe oranla daha iyi yol tutuşuna sahiptir bunu tartışmak bile anlamsız, ancak 200hp üzerinde önden çekiş yol tutuşu avantajını yitirir bu durumdada zaten arkadan itişe üstünlük geçer ama 4 çeker varken arkadan itişte yol tutuşu bakımından geride kalır audide yıllardır düşük motorlarda önden çekiş 200hp üstü quattro kullanır.
    Son düzenleyen Ümit, 27-Mayıs-2009 saat 22:28.

Banned
    Şu önden çekiş arkadan itiş olayını bende kavrayamadım. Şu an önden çekişli bir A4 üm var ve 2. otomobil olarak BMW 335ci almak üzereyim.
    Cevremdeki herkes bana 306 hp lik arkadan itişli BMW pek akıl karı değil diyor.
    BMW kullanmış arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.
    Arkadan itişli araç kullanmadım. Ama önden çekişin yüksek torkta ne sorunlar yarattığını biliyorum. tesekkürler

Banned
    yandan kayışlı mı olcakmış 306hp anlamadım ben..önden çekiş 306 hp akıl karı değil deseler bi derece ama ya dört çeker ya da arkadan itiş olur ancak 306 hp..herkes bilip konuşmuo işte şu işi o yüzden dinlemeyin herkesi siz

Banned
    Sagol cok tesekkürler.

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    Alıntı murtimiks Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Şu önden çekiş arkadan itiş olayını bende kavrayamadım. Şu an önden çekişli bir A4 üm var ve 2. otomobil olarak BMW 335ci almak üzereyim.
    Arkadan itişli araç kullanmadım. Ama önden çekişin yüksek torkta ne sorunlar yarattığını biliyorum. tesekkürler

teknik nedenlerden dolayı 200 hp ve üstünde aslında pek önden çekiş araç yok.stock hali kastediyorum bunda.golf gti 210 hp oldu sanırım en son versiyonu. s3 de 240-250 olması lazım. ve benim bildiğim kadarı ile şu an en yüksek güce sahip önden çekiş araç ford focus rs.300 hp idi yanılmıyorsam.arkadaşında dediği gibi önden çekişli güçlü arabalar tork yüzünden zaptedilmiyor.çok sarma yapıyor araba.lastik dayanmaz valla

önden çekişlerin hızlanması daha kolay olur.şaft olmadığı için daha hafif olur.ama bir audi'nin quattro yerine arkadan itiş olmasını çok isterdim ki ben bu forumda okumuştum yine.quattro sistemi yazılımsal-donanımsal bir şekille 30-70 oranında değiştirilebiliyorduk çekişi.

herneyse.benim kişisel zevkimde arkadan itiştir.drift işinde değilim ancak virajlara hafif sert girildiğinde köşelerden tam gaz dönüldüğünde hafiften yanlamasıda süper olur hani

arkadan itiş daha bir spor karakter verir araca.şaft olduğu için arka orta koltuğun önünde tümsek olur ağırlığı fazla olur aracın.

çevrendeki 335ci önyargılarınada alınma derim bence dostum.alacağın araç bence mükemmel.istediği kadar güçlü olsun sonuçta bmw.bir sürü elektronik sistemler bulunuyor.açarsın istediğin zaman.yanlamak istediğin zaman aksion yaşamak istediğin zamanda kaparsın o elektronik meretleri driftin keyfini yaşarsın

hani herkes diyor ya.bmw keyfi ayrı.sportif karakteri ayrı benim düşüncem arkadan itişli olduğu içindir.çünkü spor karakter isteyen çoğu kişinin ilk tercihi bmw olacaktır.ama audi sahibi olma aşamasındayım beni ilgilendirmiyor şu anda

bu arada ilk konulan videoyu incelediğim anda farkı anladım.bmw de elektronik iş biraz daha fazla bence.yani arka tekerlekler boşa dönmeye başladığı anda direk ön tekerlere veriliyor güç ve araç böylece saplandığı yerden kolayca çıkıyor.

audi quattroda ise bir hata var gibi normalde boşa dönen tekerlere daha az torkun verilip yol tutan tekerlere gücün sağlanması lazım ama audi maşallah boşa dönen tarafı kurtarıyım diye bütün torku arkaya verdi istediği kadar ıkınsın çıkamazdı ordan.mecbur adamlar ittide çıktı

e peki bu sakıncalı değil mi ? nasıl bir quattro sistemi bu arkadaşlar.arka taraf çamurda karda kalsa ön tarafta kuru bir yerde olsa çıkamayacakmı bu araç o yerden ? audinin quattro sisteminde sensörler yok mu bunu algılayan ? teker boşa dönse aylarca haberi olmayacak sanırım.gerçekten garip

Senior Member GökhanS3 Üyenin Avatarı
    Alıntı murtimiks Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    valla bugüne kadar hep bmw kullandım halada kullanıyorum s3 ün ayrı bir tadı var bmw arkadan çekişin ayrı bir tadı. şimdi senin dediğin 3.35 i atmosferik motor 3500 cc 306 hp bu araç için çok az çünkü e46 kasa m3 340 hp ve bu araç 3200 cc den üretiyor bu beygiri. 3.35 yerine M// serisi almanı tavsiye ederim ne olursa olsun eğerki gücü gerçek anlamda hissetmek istiyorsan
    [FONT=Arial Black][COLOR=red]S3Hidden Content [/COLOR][/FONT]

Alıntı GökhanS3 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    valla bugüne kadar hep bmw kullandım halada kullanıyorum s3 ün ayrı bir tadı var bmw arkadan çekişin ayrı bir tadı. şimdi senin dediğin 3.35 i atmosferik motor 3500 cc 306 hp bu araç için çok az çünkü e46 kasa m3 340 hp ve bu araç 3200 cc den üretiyor bu beygiri. 3.35 yerine M// serisi almanı tavsiye ederim ne olursa olsun eğerki gücü gerçek anlamda hissetmek istiyorsan

fiyat olarak 335ci m3 le hemen hemen aynı değil mi zaten dostum ?

öyle ise m3 alsın daha iyi olur bence.