Senior Member
    Alıntı SOS Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Acaba araç modellerinden dolayı quattronun verimi değişebilirmi? Yani çok saçma bişey söylüyorum belki ama olmaz die bişey yok. Ağırlık dağılımı bile bir etken olabilir belki Yolladığım videolar A5 quattro videosu. Dediğiniz gibi patinaja düşen lastikten gücü alıp diğerlerine gönderiyor videoda. Bende A5 quattro var ve inanın evin garajından çıkarken quattro avantajını hissediyorum. Rezalet bi tasarıma sahip garajımız var. garaj kapısından çıkmak için sola doğru direksiyonu tam kırıyorum ve direksiyonu kırdığım anda 30 - 35 derecelik tırmanma yapıyorsunuz ve yerlerde arnavut kaldırımı. Yokuşun başında tam durduğunuzda sol arka tekerlek boşa çıkıyor. 1 kez dönmeye çabalıyor. sonra direkt gücü kesiyor ve tırmanıyorum. Müsait bir anımda vidosunuda çekerim size.. Mesela bir önceki aracım Rx8 de arkadan hız alıp direksiyonu bir anda kırıp gazı hiç kesmeden çıkmam gerekiyordu. Azıcık gazı kesseniz geçmiş olsun aynen geri vites .

A5 de böyle bi sıkıntı yaşamadım ortada dursamda aynen devam etti araba. 1 haftalık quattro sahibi olmama rağmen inanılmaz memnun kaldım. Yere monte edilen rollerdan bulursanız hemen gelirim teste. A8 gibi kalıcağını hiç zannetmiyorum.
    Evet guzel bir ornek bu ve konuyu acikliyor sanki. Quattro da birkac jenerasyondur kendini gelistiriyor sonucta.

Banned
    bende katılırım öyle roll bulunursa bakalım bizim haldex quattro sistemi dedikleri kadar dandik mi

Member
    son eklenen videolar farkındamısınız bılmıyorum ama markaların kendı yapmısları oldukları tanıtıcı reklamlar.(quattro ıcın yapılan vıdeoda dahıl)ıncelersenız sol usttekı 4 halkayı goreceksınız...yanı arkadaslar bu konuyu sonlandıracak vıdeo daha ben goremedım.ama asıl konuya donersek(Quattro - xdrive farki?)bence xdrive daha başarılı.ama bunu ogrenmek icin tutup şenyıldız gibi herhangi audi-vw gurubundaki satıcıya sorarsanız ne kadar size karsı tarafsız olabılır,tartısılır bir konu....

Senior Member HuS.TeR Üyenin Avatarı
    Alıntı jankats Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    son eklenen videolar farkındamısınız bılmıyorum ama markaların kendı yapmısları oldukları tanıtıcı reklamlar.(quattro ıcın yapılan vıdeoda dahıl)ıncelersenız sol usttekı 4 halkayı goreceksınız...yanı arkadaslar bu konuyu sonlandıracak vıdeo daha ben goremedım.ama asıl konuya donersek(Quattro - xdrive farki?)bence xdrive daha başarılı.ama bunu ogrenmek icin tutup şenyıldız gibi herhangi audi-vw gurubundaki satıcıya sorarsanız ne kadar size karsı tarafsız olabılır,tartısılır bir konu....
    Aynen oyle , ya bi test yapilip tum forum oraya cagirilacak yada soru isaretleri hic dinmeyecek , bastan beri okuyorum , quattro mukemmel degil onu anladim.
    Videolarda biri kendi reklamini yapar , digeri onden daha fazla cekisli olan arabayi arkadan kaydirir, digeri 20 yil onceki basarisini gosterir vs.
    Binek-arazi-allroad-quatro-4WD-AWD hepsi birbirine karisti .
    Vede koca forumda hale daha 2 araba yan yana getirilipte bi test yapilamadi.

Banned
    ne testi yapmamızı bekliosunuz ki karlı yol bulunup saplayıp ordan çıkmamızı mı bekliosunuz ki?

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    o eğimli platformları geçip hiç değilse dyno üzerinde aynı şeye kalkışılsa bari.dyno'su olan bir sürü garaj vardır istanbulda.quattrosu olan arkadaşlaırın gidip test etmesi lazım bence.

Senior Member anL Üyenin Avatarı
    quattro olan araç her yerde her zaman gidicek dağları delecek diye bir şey yok ki bunu beklemek anlamsız

Senior Member HuS.TeR Üyenin Avatarı
    Alıntı identity Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ne testi yapmamızı bekliosunuz ki karlı yol bulunup saplayıp ordan çıkmamızı mı bekliosunuz ki?
    Bu kadar ilgi goren bi konuda , turbofsi adina boyle bir test yapilmali bence , mekan zaten belli cayira bayira gerek yok ki.

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    Alıntı HuS.TeR Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu kadar ilgi goren bi konuda , turbofsi adina boyle bir test yapilmali bence , mekan zaten belli cayira bayira gerek yok ki.
    merak etme zaten,sertaç istesede dağa çıkamaz.haldex var onda quattronun en beter sistemi

ama yol tutuşuna hayranız tabi o ayrı.yolların kralıdır kendisi dağa gerek kalmaz ne yapsın

Banned
    valla gaza getirmeyin tırmanma takımıyla evereste çıkarım