Senior Member BaRRiCaDe07 Üyenin Avatarı
    bazen denk geliyordum dergilerde yada tv programlarında, hep karşılaştırmalarda bildiğin dağlık arazi yada çamurlu arazilerde çekim yapıyorlardı,, Bir keresinde Volvo'nun, adını tam hatırlayamadım böyle station Wagon bir modeli ile A6 allroad'u test etmişlerdi --> Dağ Aslanları gibi ünvanlar takmışlardı test sonunda, bilemiyorum işte nasıldır, nedir, ne değildr...

Bilen varsa yada ALLROAD sahibi olan varsa konuya katılsa süper olur
    Neden allroad'a takmış bu diyebilirsiniz, Tekrardan söylüyorum adamlar öyle bir isim koymuşlar ki insan duyunca yada içindeki sistemleri görünce dağ tepe giderm hissine kapılıyor mesela --> [SIZE=2]''Uyarlamalı havalı süspansiyon[/SIZE]'' yani 18.5 cm yükselme / alçalma sistemi, küçümsenecek gibi değil yani,,,
    [SIZE=3][SIZE=5][COLOR=Gray][COLOR=black]0[/COLOR]7 [COLOR=black]A[COLOR=Gray]N[/COLOR][/COLOR]N [COLOR=black]0[/COLOR]7
    [/COLOR][/SIZE]
    [/SIZE][SIZE=3][COLOR=Black]
    [/COLOR]
    [/SIZE]Hidden Content

Banned
    allroad dediğiniz araç evet böyle testlerde en kral şekilde sonuç çıkarmalı ama land cruiserla karşılaştırmayın yahu ancak wrangler rubiconla falan karşılaştırılır o arazi kralına karşı allroad biraz haksızlık allroada yahu

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    @identity

ya valla anlatamıyorum ben burda savunduğum olayı.ben offroad derken diyorum ya aracın 1 yada 2 tekere çamura batmış olsun kara batmış olsun arkadakiler kuru halde iken bizi kurtaramamasından bahsediyorum.hafifi offroad koşulu bu.yani bundan kurtulmasında daha ne yapsın ki ? Tabi ki offroad'ı bir tt ile bir a5 ile yapmayı düşünmem ama dediğim noktayı anlamışssındır umarım.

Quattronun yol tutuşuna bir sözüm yok amenna.ama ben bu zamana kadar bilirdim ki hep yani bilirdim derken audinin bize zorla dayattığı şey buydu.4 çeker bir araç.ve reklamları vs hep kar kışta geçen zor koşullarda geçen bir şeydi.e bide haliyle quattroyu arazide bizi kurtaran 4 çeker sistem olarak bildik.ama son 2 gündür araştırdığım ile quattronun offroad amaçlı olmadığını öğrendim.

yol tutuşuna lafım yok zaten.uçar gider valla.ama başka bir husus ise benim önüme gelenle drag yapan bir karakterimin olmayışıdır.yanımdaki isterse 3 saniyede 0-100 yapsın.ortada ödül yok kupa yok rekor yok bişi yok.ego tatmin etmekten başka bir şey değildir.ha bunu yaparkenki kaza,arıza,tehlike gibi unsurlarıda göze almak gerekir ki hiç değmez.o yüzden yardırsın gitsim yanımdaki eleman.korkmasın arkasından hay biiiiiiiiipppp diye sövmem efendi efendi kalkarım giderim yoluma.sokaklar yarış pisti değildir bildiğiniz üzere.

@mephisto

ustam benim bildiğim kadarı ile 4matic quattrodanda kötü bir sistem.pek iyi bir şey değil.

diğer husus olarak audi quattro açıklasa yarısı almaz dedim.evet bu almayacakların başındaki kişi benim.ve ben propaganda yapmıyorum.kendi gözlerinizle görünüz.bir sürü insan şimdi uzak durmaya çalışıyor quattrodan.herkes şaşırmış durumda bütün dogmatik düşünceler tabular yıkıldı.yapacak bir şey yok.illa almak isteyen alır tabi.

@barricade

ne yazık ki allroad'da aynı sistem.Torsen sistem var.bildiğiniz quattro.allroad adı altında station wagon bir araç satılıyor.güçlü bir motor.tavan rayları.yüksek süspansiyon.ön-arka koruması vs.Ha biraz daha performanslı olabilir zor koşullarda ama performans bildiğiniz gibi değişen bir şey olmayacak

@GRN

e yazık değil mi 70k euro verdiğiniz bir araçta kumaş koltuğun olmasına.iç mekan konfor kalitesinin teknolojisinin olmamasına.buna katlanılır mı allah aşkına ? subaruyu kötülemiyorum.şahsen son kasası süper aklımı çeliyor.ama iç mekan çok sade ve çağ dışı resmen.20 milyarlık arabalarla aynı seviye.spor araçsa spor araç içi kütük gibi olmamalı diye düşünüyorum
    Son düzenleyen banshee8831, 10-Haziran-2009 saat 23:57.

Senior Member quattro_44 Üyenin Avatarı
    haydaaaa benim anlamadığım 4matic quattrodan kötü ,xdrive da kötü geriye ne kaldı onu anlamadım?elbette her sistemin dezavantajı vardır,sizin dediğiniz tamamen bu sistemlerin efsaneleri sayesinde gözümüzde büyütülmesi, yoksa tutup da hepsini çöpe mi atalım?hem bu sistemlerin açığı olmadığını kabul etmeseler mesela ,quattro,1-2-3-4 serisini çıkarmazdı evolution olarak....
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="Black"]1.9 TD[/COLOR][/FONT][COLOR="Red"]I[COLOR="Black"] Multitronic[/COLOR][/COLOR]

Alıntı yunus_grisi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    haydaaaa benim anlamadığım 4matic quattrodan kötü ,xdrive da kötü geriye ne kaldı onu anlamadım?elbette her sistemin dezavantajı vardır,sizin dediğiniz tamamen bu sistemlerin efsaneleri sayesinde gözümüzde büyütülmesi, yoksa tutup da hepsini çöpe mi atalım?hem bu sistemlerin açığı olmadığını kabul etmeseler mesela ,quattro,1-2-3-4 serisini çıkarmazdı evolution olarak....

arkadaşım normal yol tutuşlarına söyleyecek kelime yok.ama bu araçların bırak offroad koşullarını hafif arazi koşullarını bile kaldıracak güçleri yok.şu ana kadar sadece subaru kaldırabiliyor bu koşulları benim gözlemlediğim bu.

Senior Member quattro_44 Üyenin Avatarı
    o zaman tamam offroad ile normal yol tutuşunu birbirinden ayırmalıyız ona lafım yok,ne bileyim yaw siz bi anda o kötü bu hiç iyi değil deyince bahsi geçen arabalar bi anda çin arabasından farksız kaldı gözümde yiğidi öldür hakkını yeme
    tabi bide işin firmaların satış taktiği boyutu da war,anladım sizin dediğinizzi çok şaşaalı gösteriolar bu sistemleri...
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="Black"]1.9 TD[/COLOR][/FONT][COLOR="Red"]I[COLOR="Black"] Multitronic[/COLOR][/COLOR]

Senior Member
    Mesele cok şaşaalı göstermek veya çok şey beklemek değil arkadaşlar. Iki teker az bir camura ya da bir iki santim buza oturdugunda kurtulamayacaksak (ki ilk videolar komik bir sekilde bunu anlatiyor) quattro'yu sorgulamak lazim diyorum. Ve hala o videolarin fake olduguna inanmak istiyorum . Yoksa benim derdim mesela 2.0 TFSI QTR ile offroad yapmak degil. Varsin o konuda iddiali olmasin ama, islak karli bir Istanbul asfaltinda beni rezil de etmesin yani...

Alıntı MEPHISTO Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mesele cok şaşaalı göstermek veya çok şey beklemek değil arkadaşlar. Iki teker az bir camura ya da bir iki santim buza oturdugunda kurtulamayacaksak (ki ilk videolar komik bir sekilde bunu anlatiyor) quattro'yu sorgulamak lazim diyorum. Ve hala o videolarin fake olduguna inanmak istiyorum . Yoksa benim derdim mesela 2.0 TFSI QTR ile offroad yapmak degil. Varsin o konuda iddiali olmasin ama, islak karli bir Istanbul asfaltinda beni rezil de etmesin yani...

baştan beri dönen olayda bu ya zaten.kimse yol tutuşundan şikayetçi değil.offrod yapmakta istemiyor.sadece siz gibi ben gibi böyle garip şartlarda kurtulmak istiyor.100-150 milyarlık verdiği aracının ön kaputuna adam oturtmadan o yerden çıkmak istiyor.traktör çekici çağırıp rezil olmak istemiyor.e hakkımız yani buda.

Senior Member
    Neyse ben bu konuyu Senyildiz'da bi acayim. Bakalim ne diyecekler... Olmazsa bi qtr ile test yapariz.

Senior Member SOS Üyenin Avatarı
    Alıntı MEPHISTO Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aslinda SOS'un ekledigi videolara bakilirsa, quattro patinaja dusen lastiklerden cekisi alip digerlerine dagitiyor ve kurtuluyor. Bu durumda onceki videolar fake gibi. Ya da SOS'un ekledikleri fake .

Bence elinde quattro araclari olan arkadaslar hemen test etsin, onlarin izlenimlerini alalim.
    Acaba araç modellerinden dolayı quattronun verimi değişebilirmi? Yani çok saçma bişey söylüyorum belki ama olmaz die bişey yok. Ağırlık dağılımı bile bir etken olabilir belki Yolladığım videolar A5 quattro videosu. Dediğiniz gibi patinaja düşen lastikten gücü alıp diğerlerine gönderiyor videoda. Bende A5 quattro var ve inanın evin garajından çıkarken quattro avantajını hissediyorum. Rezalet bi tasarıma sahip garajımız var. garaj kapısından çıkmak için sola doğru direksiyonu tam kırıyorum ve direksiyonu kırdığım anda 30 - 35 derecelik tırmanma yapıyorsunuz ve yerlerde arnavut kaldırımı. Yokuşun başında tam durduğunuzda sol arka tekerlek boşa çıkıyor. 1 kez dönmeye çabalıyor. sonra direkt gücü kesiyor ve tırmanıyorum. Müsait bir anımda vidosunuda çekerim size.. Mesela bir önceki aracım Rx8 de arkadan hız alıp direksiyonu bir anda kırıp gazı hiç kesmeden çıkmam gerekiyordu. Azıcık gazı kesseniz geçmiş olsun aynen geri vites .

A5 de böyle bi sıkıntı yaşamadım ortada dursamda aynen devam etti araba. 1 haftalık quattro sahibi olmama rağmen inanılmaz memnun kaldım. Yere monte edilen rollerdan bulursanız hemen gelirim teste. A8 gibi kalıcağını hiç zannetmiyorum.