Senior Member
    sayfanın baslarında demıstı dıye hatırlıyorum.bırde umıt'ın yazdıklarını okudunuz mu??quattro'nun çalışma prensıbı..

Senior Member powerslide Üyenin Avatarı

Banned
    Ortada kilit yok demek ki.

Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    Hangi tekerlek saplandıysa güç diğer tekerlere gideceğine gene saplanan tekerlere gidiyor quattro nun mantığını çözdüm ben direk ters mantık Ne yazık ki audinin en iyi yaptığını düşündüğüm şey olan quattro nun başarısız olduğunu düşünüyorum.. Bence audi artık arkadan itişli araç çıkarsa iyi olur...

Senior Member
    Alıntı GRN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hangi tekerlek saplandıysa güç diğer tekerlere gideceğine gene saplanan tekerlere gidiyor quattro nun mantığını çözdüm ben direk ters mantık Ne yazık ki audinin en iyi yaptığını düşündüğüm şey olan quattro nun başarısız olduğunu düşünüyorum.. Bence audi artık arkadan itişli araç çıkarsa iyi olur...
    Yeni bir bilgi keşfettim ama onaya ihtiyacı var. Quattro'daki sistem, patinaja düşen lastiğin gücünün 3 katını diğer lastiklere veriyor. Yani 4 teker normalde mesela 2'şer birim çekerken bir teker çamurda vs 1'e düştüğünde, bu değeri 3 ile çarpıp 1x3=3 birim fazladan gücü diğer tekerlere aktarıyor. Bu videolarda ise arka tekerler bire falan değil, direk sıfıra düşüyor (tamamen yukarıda ve boşta) ve 0x3=0 oluyor ve önlere de komut 0 olarak gidiyor, yani dönmüyor.

Enteresan. Saçmalık da olabilir ama böyle bir bilgi var.

Banned
    adamlar yıllardır quattro araçlar üretiyorlar dünyada bu konuda kabul edilmiş durumdalar ama saplanan lastik yerine dier 3 lastie güç dağıtmayı mı akıl edememişler? bu kadar da haksızlık etmeyin ama yahu

Senior Member powerslide Üyenin Avatarı
    Alıntı MEPHISTO Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yeni bir bilgi keşfettim ama onaya ihtiyacı var. Quattro'daki sistem, patinaja düşen lastiğin gücünün 3 katını diğer lastiklere veriyor. Yani 4 teker normalde mesela 2'şer birim çekerken bir teker çamurda vs 1'e düştüğünde, bu değeri 3 ile çarpıp 1x3=3 birim fazladan gücü diğer tekerlere aktarıyor. Bu videolarda ise arka tekerler bire falan değil, direk sıfıra düşüyor (tamamen yukarıda ve boşta) ve 0x3=0 oluyor ve önlere de komut 0 olarak gidiyor, yani dönmüyor.

Enteresan. Saçmalık da olabilir ama böyle bir bilgi var.
    valla kusura bakma usta 0x3=0 falan saçmalık gibi görünüyor

Senior Member
    Alıntı powerslide Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    valla kusura bakma usta 0x3=0 falan saçmalık gibi görünüyor
    Doğru, saçmalık gibi duruyor ama olayı da çok iyi izah ediyor .

Member
    Arkadaşlar...Audi yıllar oncesinden quattro teknolojisini kullanıyor diye "en iyi 4x4'e sahiptir"düşüncesi sadece audi sahibi olmamızın yarattığı bir ön yargı bence...unutmamak gerekki yıllar öncesinde bmw,mercedes üst kalitede araç üretebilirken audi bu markaların gölgesinde kalıyordu.şimdi bu mantıkla yola cıkarsak,audi hiçbir zaman bu kaliteye ulaşamayacak mı??
    ayrıca bir video eklenmiş,bmw x5 ile ilgili.yanlıs bir bilgiyse affedin ama yeni kasa x5 uzerınde cok daha degisime ugramıs xdrive sistemi var...isterseniz her 2 marka adına yeni kasa araclarla bir kıyaslama yapalım....

Senior Member A4 2.8 quattro Üyenin Avatarı
    Alıntı powerslide Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yaşadığım şehirde bu denemeyi yapıcak düzenek varmı diye araştırmaya başladım,inşallah bulurumda bu konuya bi kilit vururuz.
    Yıllardır bildiğimiz hatta övünerek anlattığımız quattro sistemi bu videolar olamaz.
    Eski Türk filmleri vardır ya,
    yıllardır seni annem biliyordum,meğerse bakkalın çırağıymışsın
    gibi hissetmeye başladım