Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    Nasıl ya :S Benim bildiğim sürekli 4 çeker nasıl kapama falan ??

Senior Member A4 2.8 quattro Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar A8 kullanan,veya bilen birisi varsa bu işe bi açıklık getirsin.
    1996 ya kadar üretilen AUDI 100 lerde,vitesin ardında,el freninin yanında bir düğmeye basarak aracı quattro yapıyordunuz,manuel olarak yani,quattro yapmadığınız zamanda araç sadece arkadan itişli gidiyordu,bence bu araçta da buna benzer bi ozellik var veya defransiyelle filan oynadılar.
    A8 kullanan arkadaşları bu konuya davet ediyoruz.

Senior Member cico Üyenin Avatarı
    Arkadaslar ciddi ciddi bu videoya inananlar var yok mu a4 a6 a8 quattro su olan böle sacma bir video olamaz kar buz kaplı dagı cıkan araba ordan mı cıkamayacak, bütün servislerde var o videonun cekildigi duzenek deneyin gosterin fake oldugunu
    2009 A3 SB 1.8[COLOR=red]T[/COLOR] S-tronic

Senior Member powerslide Üyenin Avatarı
    peki ozaman geçen kış kartepe'de başımdan geçen bir olayı anlatıyım. tüm gün kaydık ettik eğlendik akşam hava karardığında dönüş yoluna koyulduk. otelin otoparkından çıkmadan önce arabayı karlı zeminde kullanmak istediğim için piste doğru yöneldim. kartepeyi bilenler bilir otelle apart otel arasında dar bir asfalt yol direk pistlerin başlangıçına gider. işte o yolda ilerledim ama tabiki arabayla piste girmedim sadece ön tekerler karlı zemine denk gelecek şekilde durdum daha fazla gitmek istemedim(arka tekerler asfalta) ne olur ne olmaz diye daha ileri gitmedim iyikide gitmedim çünkü biraz sonra olanlar sinirimi fazlasıyla bozdu.
    ön tekerlerin üstünde olduğu karlı zemin aslında tamamen vıcık kar diye tanımladığımız kıvamdaydı. 2 cm yüksekliğinde ayakla bastığınızda anında suya dönüşen cinsten. neyse geri vitese takıp geri çıkmak istedim ama arabam hareketlenmedi. patiye sarıp esp lambası yanmaya başladı. nası ya dedim ortada buz yok kar yok ön tekerlerin içinde oldu kar zaten vıcık. sonra arkadaş indi arabadan baktı ve arka tekerler boşa dönüyo dedi. heralde quattro sistemi fazla dönen ön tekelerden gücü kesip arkalara gönderdi ama o bile beni çıkartamadı ordan. ayrıca asfalt üstünde olan arka tekerler neden boşa dönüyodu onuda anlamadım. o sırada bir görevli geldi dedi ki burdan çıkış yok ben de bozuntuya vermemek için evet ya şaşırdım yolu yanlışlıkla girmişim buraya dedim.. neyse sonuç olarak arabayı ordan arkadaşım ve görevlinin önden itmesiyle geri geri çıkardık. sinirim bozuldu ve ortaya öyle bir görüntü çıktı ki ordan geçen insanlar arabadan anlayıp gelip baksalar quattro araba vıcık kardan çıkamadı diye reklam olurdum. tekrar hatırlatıyım ön tekerler vıcık karın üstünde arka tekerler asfaltın üstündeydi bilmiyorum belki tam tersi olsa arka tekeler karda ön tekerler asfaltta olsa ve ben düz gitmek istesem araba sorunsuz gidebilirdi belki.. bu olay biraz hayal kırıklığı yaratmadı desem yalan olur.
    halbuki iki sene önce istanbulda kar yağdığında her yere girip çıkmıştım, gece karlı yollarda eğlenmekten eve girmiyodum.

p.s: lastiklerim yepyeniydi.

bide her ne kadar akşam orda kimse olmamasına rağmen apaçilik olmasın diye piste girmedim bide girsem şu x5 on the beach gibi olurmuşum
    Son düzenleyen powerslide, 30-Mayıs-2009 saat 12:28.

Banned
    arkadaşlar niye fake olsun allah aşkına yahu çıkamıosa çıkamıodur bu kadar basit

Banned
    Arkadaslar acik ve kapali diferansiyel kavramlarini bilip, torsen quattro'da orta diferansiyel olup olmadigini ogrenebilirsek bu sorunun cevabini bulabiliriz saniyorum.

Senior Member
    arkadaslar atay bey ve umıt kardesımız acıklamıs daha neyı anlamıyorsunuz...(yanlıs anlamayın kızma babında soylemedım...)

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    Alıntı powerslide Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    peki ozaman geçen kış kartepe'de başımdan geçen bir olayı anlatıyım. tüm gün kaydık ettik eğlendik akşam hava karardığında dönüş yoluna koyulduk. otelin otoparkından çıkmadan önce arabayı karlı zeminde kullanmak istediğim için piste doğru yöneldim. kartepeyi bilenler bilir otelle apart otel arasında dar bir asfalt yol direk pistlerin başlangıçına gider. işte o yolda ilerledim ama tabiki arabayla piste girmedim sadece ön tekerler karlı zemine denk gelecek şekilde durdum daha fazla gitmek istemedim(arka tekerler asfalta) ne olur ne olmaz diye daha ileri gitmedim iyikide gitmedim çünkü biraz sonra olanlar sinirimi fazlasıyla bozdu.
    ön tekerlerin üstünde olduğu karlı zemin aslında tamamen vıcık kar diye tanımladığımız kıvamdaydı. 2 cm yüksekliğinde ayakla bastığınızda anında suya dönüşen cinsten. neyse geri vitese takıp geri çıkmak istedim ama arabam hareketlenmedi. patiye sarıp esp lambası yanmaya başladı. nası ya dedim ortada buz yok kar yok ön tekerlerin içinde oldu kar zaten vıcık. sonra arkadaş indi arabadan baktı ve arka tekerler boşa dönüyo dedi. heralde quattro sistemi fazla dönen ön tekelerden gücü kesip arkalara gönderdi ama o bile beni çıkartamadı ordan. ayrıca asfalt üstünde olan arka tekerler neden boşa dönüyodu onuda anlamadım. o sırada bir görevli geldi dedi ki burdan çıkış yok ben de bozuntuya vermemek için evet ya şaşırdım yolu yanlışlıkla girmişim buraya dedim.. neyse sonuç olarak arabayı ordan arkadaşım ve görevlinin önden itmesiyle geri geri çıkardık. sinirim bozuldu ve ortaya öyle bir görüntü çıktı ki ordan geçen insanlar arabadan anlayıp gelip baksalar quattro araba vıcık kardan çıkamadı diye reklam olurdum. tekrar hatırlatıyım ön tekerler vıcık karın üstünde arka tekerler asfaltın üstündeydi bilmiyorum belki tam tersi olsa arka tekeler karda ön tekerler asfaltta olsa ve ben düz gitmek istesem araba sorunsuz gidebilirdi belki.. bu olay biraz hayal kırıklığı yaratmadı desem yalan olur.
    halbuki iki sene önce istanbulda kar yağdığında her yere girip çıkmıştım, gece karlı yollarda eğlenmekten eve girmiyodum.

p.s: lastiklerim yepyeniydi.

bide her ne kadar akşam orda kimse olmamasına rağmen apaçilik olmasın diye piste girmedim bide girsem şu x5 on the beach gibi olurmuşum

gerçekten garipmiş sizin olayda.kar yağdığında istanbulda her şekilde yol alıpta o dağda quattronun en güzel çalışabileceği şekilde oluşmuş bir durumda yolda kalmanız gerçekten enteresan.araç askıda kalmışsa belki durumu zorlaşmıştır.anlattığınız gibi lanet bir kar bulunuyorsa belki o durumu zorlaştırmıştır ama arka tekerleklere giden güç asfaltta olmasına rağmen nasıl tutunamadı nasıl kurtaramadı aracı anlayamadım.

bu arada piste araçla giriliyor mu yukardaki videoda test yapıyorlardı ya aynı onun gibi girseydi belki ordaki audi gibi çıkacaktı tüm pisti

x5 on the beach olayı ise ayrı bir şamata bende gördüm videoyu ne akla hikmet sokmuşsa adam arabayı oraya.allah akıl fikir versin

Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    Bence aynı düzeneği biz oluşturup deneyelim, quattro sahibi arkadaşlarda rica edelim bende xdrive lı bi 3.20 buliim deneyelim bakalım nolacak ?! Yoksa şahsen benim için atay beyin yada ümit beyin açıklamaları yetersiz nede olsa ortada video var gözümle gördüğüme daha çok inanırım...

Banned
    gel deneyelim senle bi..hem boyunun da ölçüsünü aliyim bi