- Satılık ilanı vermek istediğiniz şey otomobil ise; marka, model, km, kaza ve değişen durumu belirtilmelidir.

- Satılık ilanı vermek istediğiniz şey otomobil dışında herhangi bir şey ise; marka, model ve özellikleri belirtilmelidir. ("özellikleri yazmama gerek yok, bilen biliyor" gibi ifadeler kullanmayınız)

- Fotoğraf eklenmelidir. (temsili fotoğraf eklenmiş ise mutlaka belirtilmelidir)

- Fiyat belirtilmelidir. ("fiyatını siz söyleyin, tekliflere açığım" gibi ifadeler kullanmayınız)

- Forumda verilen ilan, yine forumdan takip edilmelidir. Telefon numarası verilemez. ("Eposta veya MSN Messenger'dan ulaşabilirsiniz" gibi ifadeler kullanmayınız.) Böylelikle, özellikle galerici kılıklı kişilerin yalnızca ilan vermek amacıyla foruma üye olmaları engellenmiş oluyor.

- sahibinden.com, arabam.com gibi sitelerde verdiğiniz ilanın linkini yazmış olmanız, ilan verdiğiniz anlamına gelmez, gerçekten birşeyler satmak isteyen kişi üşenmeyip uzun uzun tekrar bu bilgileri yazmak zorundadır.

- "Kınalı kuzumu satıyorum, benim 17'leri değiştireceğim, eski teybimi satıyorum" gibi yüzeysel ilanlar yayınlanmaz. Kimse diğer üyelerin araçlarını takip etmek zorunda değil.

- Aradığınız ürünlerle ilgili olarak açtığınız konularda da mantıklı bir insanın değerlendireceği şekilde yukarıda bahsi geçen konulara uygun davranmanız gerekmektedir.

Bu kurallara uymayan mesajlar Satılık & Alınık bölümünden SİLİNECEKTİR.