Merhaba arkadaşlar,

Daha önce yaşadığım subwoofer kaynaklı tıkırtı problemimi anlatmıştım. Daha önce Avek otomotivde sorunum koydukları yalıtım malzemesiyle çözülmüştü, fakat zaman geçtikçe tekrar ortaya çıktı. Yüksek basslı müziklerde arkadan rahatsız edici bir tıkırtı sesi geliyor. Sorun tekrarlanınca geçtiğimiz hafta tekrar servise gitmem gerekti. Evime yakın olduğu için ve işimin daha çabuk hallolacağını düşünerek geçtiğimiz pazartesi Doğuş Oto Maslak Audi Servisine bıraktım.

Bugün aracımı almaya gittiğimde, aracı bana sorununuz hallolmuştur diye verdiklerinde, yaptıklarını çözümün "sünger sıkıştırmak" olduğunu görünce çılgına döndüm. Aracım 4 gündür ordaydı ve sundukları çözüm benim levent 'ten maslak 'a gittiğim benzin parama bile değmezdi.

Ben, birazda tecrübeme dayanarak, yaptıkları işlemlerin çıktısını aldım ve özellikle aracı önümüzdeki pazartesi değil salı getirip böylece yeni servis kaydı almalarını sağlayacağımı belirttim. Bu kısımda anlatmadığım bir konuşma var, özellikle yeni servis kaydını açtırtmamaya çalışmak üzerine, ama önemsiz olduğu için geçiyorum.

Ordaki bir bey, bana aynen "mahkeme açmaya mı çalışıyosunuz" diyince, sinirler iyice gerildi. Ben aracıma 130,000 ytl ödüyorum; siz garanti kapsamı içinde olan araca sünger sıkıştırıyosunuz ve bunu 4 günde yapıyorsunuz; bide üstüne üstlük dolandırıcı gibi davranılıyorum. Gerekirse mahkemede açarım, aracımı çöpe de atarım, canım sıkılır yakarım. Sen kim oluyosunki Audi 'nin avukatlığını yapıyorsun, üstüne üstlük benimle böyle ileri geri konuşabiliyorsun?

Sen karşındaki müşterine ilk başta düzgün davranacaksın. Terbiyeli şekilde cevap vereceksin. Teknik eğitim almış, lise mezunu bile olup olmadığı belli olmayan birini karşımda ahkam kestirmeyeceksin. Özellikle servisin içinde, bana hizmet verirken sosyal statü farkını, işinin gerektirdiği şeyleri ele alacaksın. İşin biter, o servisten ayrılırsın, işte o zaman benimle birer birey gibi konuşabilirsin.

Bu tek bir kişiye değil, o gün görüştüğüm çoğu insana bir ders olsun diye yazılmıştır.

Senior Member
    Oncelikle Gecmis olsun ,

Mahkemeye vermeyimi dusunuyorsunuz diyen sahsin ismini alabildinizmi?

Klasik Doğuş Oto... Hiç şaşırtıcı değil..

Senior Member
    ant gecmıs olsun,audi ınfo yu falan aradınmı neyapacaksın?
    (ek)sh

Senior Member serhat7880 Üyenin Avatarı
    gecmis olsun gercekten sinir olmamak elde bile degil.okurken bile ah keske bana boyle bir sey yapsalar neler yapardim diye dusundum.konuyu servis mudurune iletseydiniz.bunlada yetinmeyip audi musteri iliskilerine ilgili kisinin ismini verin.direkt olarak uyari alacaktir.Almanya ya kadar yazarsaniz neler yapacaklarini sasiracaklardir.)satarken kirk takla atarlar sonrada bir iki kendini bilmez yuzunden marka nin imaji bozulur.

Senior Member
    bunun kendını bılmezle alakası yok bence serhat kardesım,ınsanlarda doyum noktası vardır,dogus oto maslak bu doyum noktasına bence ulasmıs ve dıyorkı bana nasılsa musterı gelıyor bu gelmese neolur ama bunun farklı oldugu yerlere gıtsenız cok daha farklı olur,
    kaldıkı audı'nın kulagına bu konusmalar fılan gtse orası baya bır karısır emınım
    bırde nezaman maslaga gıtsem hep cok kasılmısımtır nedense oraya hıc ısınamamıstım,araba servıslerının bence ınsanlarla dıyalogu ıyı ınsanlarla yonetılmesı gerekıyor,keza ben sırf erele ordakı bır adamla aram ıyı oldugu ıcın ve sureklı benle ılgılendıklerı ıcın gıdıyoruma acıkcası
    (ek)sh

Aracımı salı günü bırakıcam tekrar. Umarım problemi düzgün bir şekilde çözerler. Bir dahaki bıraktığımda bütün arka tarafı söküp kontrol edeceklerini söylediler. Ben sanki ilk bıraktığımda geçici çözüm istedim; sanki ben az tıkırtıyla idare edebilirim diye bir söz söyledim. Keşke tekrar Avek 'e götürseydim.

Doğuş Oto Maslak hakkında çıkan onca yazıdan sonra hala müşteri ilişkilerini geliştiremiyorlar. Buna çok şaşıyorum. Ayrıca servis müdürüne insanları şikayet etmektense, servis müdürünü daha üst merciilere iletmeyi yeğlerim. Kaç yıllık oturmuş bir servisin artık böyle sorunları aşmış olması lazım. Servis müdürünün herkezi uyarmış, bu ekonomik krizde kulağını çekmiş olması lazımdı.

Şu noktada kimseyi biryerlere şikayet etmek istemedim. Umarım salı günü bıraktıktan sonra, aracım tamamen onarılmış ve temizlenmiş şekilde bana geri verilir ve yurtdışındaki gibi bu hatalarını bir şekilde telafi etmeye çalışırlar.

Şunu anlamalarını istiyorum sadece. Artık devir değişti; insanlarımız hergeçen gün daha eğitimli ve bilgi sahibi hale geliyor. Servis elemanlarıda buna ayak uydurmalı ve size "ne de olsa anlamaz" mantığıyla geçiştirme politikasına sığınmamalıdırlar. Yaptıkları bir yanlışı kabul etmenin aslında müşteriyi memnun edeceğini öğrenmeleri gerekmektedir.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Audi gibi bir markanın temsilcisi olan bir şirketin bu şekilde davranması kabul edilebilir değil. Müşteri haksız olsa bile saygısını herzaman koruması gereken insanların böyle şuursuca davranması ve davaranacak olması bence büyük bir utanç kaynağı, bence şikayet et Ant bugun sana yapan yarın başkalarına yapar bundan orda çalışan tüm personelin ders alması gerekli sonuçta yapılan olay sonucunda kişinin değil doğrudan kurumun adı geçiyor.
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    Gerçekten çok ayıp etmişler.Garanti kapsamında bir arabaya sünger sıkıştırmak gerçekten kabul edilebilir bişey değil.Tabi bunlar servislerdeki çalışanların gerektiği kadar eğitim almamasından kaynaklanıyo.Ama ben sorun düzelirse şikayet etme derim.Sonuçta kimsenin ekmeğine sebep olmak istemezsin.Geçmiş olsun turboadmin..

Senior Member
    ya abı bır ınsanın ekmegınden etmek kadar kotu bırsey olamaz fakat bence uyarılabılır,ben herseferınde sıkayetım olunca ekmegıyle oynamak ıstemem ama bence kulaklarını cekın derım sonucta ortada memnunıyetsızlıkten baska olarak bence terbıyesızlık var,
    (ek)sh