Senior Member
    Arkadaslar selamlar,bırkac gundur bırsey dıkkatımı cekıyordu sızınlede paylasayım ıstedım,biliyorsunuz havalar cok soguk ve yagmurlu ıstanbulda,ve motorlarımızda yaklasık 100 derecelerı goruyoruz ve kaput ısınınca dısarıya buhar cıkıyor hatta levent arkadasımız bu konuyla ılgılı bır baslık acmıstı fakat gecen gun cok dıkkatlı baktım trafıkta sadece benım a3te bu buhar olayı vardı neyse salla dedım gectı gıttı,bugun kaputu actım bı yaga suya bakım derken bırde negoreyım kaputun altında keçe yok,yanı ısının kaputa gelmesını engelleyecek sey(keçe dedım dogrumu tam olarak bılmıyorum)

benım kaput bırkez degıstıgı ıcın audı ınfo yu aradım saolsun servıse bagladılar konustuk,onlarda her model a3 te gelmedıgını yuksek versıyonlarında mevcut olabılecegını soledı bende arabayı falan anlattım ve adam şasi den kontrol edılebılecegını soledı kısacası ıs pazartesi kaldı,

sımdı benım aklıma takılan bu ufak sey belkı onemsız gıbı gelebılır belkı benım arabada vardı takılması gerekıyorda olabılır,erel unutmustur onu bılmıyorum ama olmama olasılıgı cok yuksek cunku forumdan anıl ve kereme sordum aynı sey onlarda da eksıkmıs,ama bunun olmaması ısı farkından dolayı boyayı matlatlastırıyor ve boyaya zarar verıyor dıye dusunuyorum,ve cok eskı model arabalarımızda bıle olan buparcanın audılerımızde olmaması bence bır eksıklık bunu solemek ıstedım ( fıyat olarak 150-250TL fıyat verdıler) belkı sızlerde bır yorum getırırsınız saygılar.
    Son düzenleyen eksh, 21-Mart-2009 saat 23:33.
    (ek)sh

Senior Member
    benim araçtada fabrika çıkışı yok... maliyeti düşürmek için koymuyor bi çok firma artık.. ama haklı olabilirsin yani illaki bi faydası vardır...
    A3 8V 1.2 TFSI Ambiente & A4 1.4 TFSI Dynamic

Senior Member broker85 Üyenin Avatarı
    benim araçtada yok 2001 motor kaputumda boya yok ama öle matlık falanda yok hala ışıl ışıl audi bunu maliyetten kaçnak için sanmıyorum yapmasın keçe dedin nedir abi 95 te bizde brodway wardı onda bile wardı ya
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=6][COLOR=red]tuncay [FONT=Century Gothic]YN 4225[/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Senior Member audis_line3003 Üyenin Avatarı
    benim 2008 model kaputumun altında var ama .... zaten olmasaydı sorun yapardım

Senior Member onur Üyenin Avatarı
    erol bence olmasi gerekiyo muhtemelen kaputunu degistirirken takmamislar

Senior Member
    benım aracımda da matlık yok fakat bunu bu adamlar koyduklarına gore bıseye yarasın dıye koymuslar ılk aklıma gelende matlık ve defarmasyon,mercedesınden bmw sıne jeepıne kadar hepsınde var audıde nıye yok,bencede olması gerekıyor onur ama kaputu degısmeyen arkadaslarımızada sordum onlardada yok,

sımdı eger wardıysa kı pazartesı şasiden baktıracagım bana erel ınsallah sorun yaratmaz durduk yere 150-200 lıra kıtlenmek ıstemıyorm,ama bende warsa bıle olmayan arkadaslar ıcın cıdden cok sacma bır durum,cat pat fizigimle bence o sekılde olması kaputa zarar verecektır dıye dusunuyorum
    (ek)sh

Senior Member serhat7880 Üyenin Avatarı
    çoğu audı modellerınde kaput altındakı bu ses ve ısı yalıtım keçesi yoktur. Olmamasının boyaya bir zararı kesinlikle yoktur. Zira OEM boyalar 140-180 C lerde kürleşmektedır.

Senior Member
    pekı koyan adamlar bunu neden koyuyor?
    (ek)sh

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    99 A4dümde vardı 2006da yok hem ses yalıtımı hemde boya için sonradan takdırdım 175 civarı birşeydi
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    sonuc olarak boyanın korunumu soz konusu degılmı?asıl amac?
    (ek)sh