Bugün super chipsde chiptunnig hava filtresi ve sprint booster denilen parcalarla ufak bir modifikasyon yaptırdım
    araç resmen iki gömlek üst konuma geldi
    dyn aracın beygirini şu an bu işlemlerden sonra164hp göstermekte
    tork ise 260 nmt oldu
    düz yol son sürat sakarya bolu arası 229 yol bilgisayarı ki bence 230 civarını görürdü bu arada esneklik 200 ile 218 km arası mükemmeldi 218 den sonra hızlanmak için sıkıştırmam gerekti
    araç inanılmaz serileşti ve yakıt sarfiyatı yüksek süratler hariç düştü
    bu gün araçı test etmek için 450 km yol yaptım
    sonuç inanılmaz tatmin ediciydi

firadiko
    Guest
    kac model ??

2008 temmuz çıkışlı araç dsg 7 ileri şanzımana sahip

firadiko
    Guest
    kalkışı nasıl farkettmi ?? 0 -100 ü ölcebildinmi kac sn diye ??? bide ne kadar mal oldu ??

kalkışı hesaplayamadım bir onu yapmadım
    yalnızca kalkış çok farketti bence 8 saniyede 100 km civarına ulaşıyordur ama tabii iyi bir kronometre ile ciddi hesaplamak lazım
    ben btg de tüm işlemler için 1750 tl verdim

Banned
    0 100 normalde 9.4 sn değil mi 1.4t lerde..8 olması imkansız sadece chiple

ölçmedim ama 8 civarını şundan dolayı düşünüyorum audi 1.8 t 160 hp ve 250 nmt tork veriyor chipli 1.4 ise 164 hp 260 nmt torka sahip bu arada 1.4 1.8 den daha da hafif
    1.8t dsg 7,7 yüz km de kalktığına göre bununda en az 8 civarı oldugunu düşünüyorum
    1.4t nin vites oranları 1,8t ye göre kısa evet hacim farkından dolayı 1.8 daha seri olacaktır
    1.4 nin avantaji hafifligi kısa vites oranı dez avantajı haçmi olduguna göre 1.8den az biraz daha zayıf kalabilir buda tam ölçmedim ama 8 saniye civarı olabilir diye düşünüyorum
    tabi ölçmedigim için elimde tam bir sağlıklı veriyok
    tabi bu mantığa yaklaşmama sebeb olan ikinci fikrim ise 1.8t nin son süratinin fabrika verileri ile 222km
    1,4t ise 203km
    ben chipsiz sıkıştırarak düz yolda 210 civarı görebiliyordum
    chiple şu an hiç sıkıştırmadan 218km gördü yanii
    eski 203 km sürate nerede ise aynı gaz ile218 km gördü aracı hiç sıkıştırmadım
    bu veriler aracın bir üst versiyon 1,8t yi nerede ise yakaladığını gösteriyor
    bu veriler kalkış içinde gecerli olmalıdır diye düşünüyorum
    ayrıca üstte yazan süratler yalnızca düz yol süratleridir

firadiko
    Guest
    10 küsür normal 1.4tler

fabrika verisi 9.4

yavuz_16
    Guest
    bildim kadaarıyla 8 ve 8 sn den aşşası spor aracların verileri ?