Senior Member Gamemaster Üyenin Avatarı
    Alıntı Gamemaster Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bilgilendiririm sizi
    evet bu gun ender elktronıkte ıslerımı hallettım
    aracım 2009 model SB 1.4T s-tronic
    aracıma eklenen özellıkler
    Saga sola donuste sisfarlarının otomatık yanması
    farlar ve sis yanarken selektor yapınca sıslerın otomatık sonmesı
    amerikan sitil ön sınyallerın hafıf yanması(devamlı)
    arka sılecegı calıstırdıktan sonra 5 sanıye sonra otomatık bıdaha calısması(kalan suyu alması ıcın)
    30 tl ücret ödedim 5 dakika sürmedi çok ilgililer.
    dun sahıbınden s 3 aynası aldım erel audi ye gıttım taktırmak ıcın orda takılırken aracımın bılgılerını gırdıler ve aracın s tronıkler ıcın yenı yazılımı cıkmıs durumda audının verdıgı bılgıdeyı yazıda kısaca aracların yokus yukarı cıkısta tork kaybetmesını gıdermek ıcın dıye yazmıslar.(audinın dogusa gonderdıgı yazılım bılgısı)bu arada yazıda ek olarka bellırtıklerı bısey daha var dı chıplı araclara uygulanırken müşteriye sorun gibi büyük ıhtımal cıp ı ıptal edıyor. Yazılım yuklenırken ve aynalar montaj olurken bıtane a3 u cıkartıyorlardı ıttırerek sorunu mekatronık mıs ustaya sordum genelde karsılasan bır sorun dıyor bu yenı attıgımız yazılım bu mekatronık sorunları ıcın olddugunu ve arabanın kavrama sorunlarını gıdermek ıcın oldugunu söyledı ben test ettım pek bır fark yok ama araba daha kararlı artık vıtes gecıslerınde onu kesın dıyebılırım yokus yukarıda aynı dedgım gıbı daha rahat araba ılla 3 le cıkıcam demıyor ya da 3 e atayım dıye ugrasmıyorbıde aracın daha az yakıcagınıda söyledıler tahmınen yokus yukarı daha az zorlandıgı ıcın dır

Son düzenleyen Gamemaster, 04-Temmuz-2011 saat 21:09.

Junior Member
    arkadaslar 2004 model 1.6 attr trıptonıc aracımı yenı aldım ve aranıza katıldım herkese slmlar...fakat ben bu aracı nasıl kesfetcem yardım ıstıyorumm.eger varsa kullanım kılavuzu gonderebılır mısınız. sımdıden tesekkurler

Senior Member
    2011 a3 katalogunda start-stop tfsi ve tdi motorlarda standart diyor. Dogru mu bu? Her aracta bu ozellik var mi bilgisi olan var mi?

Senior Member
    Alıntı cukecuke Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    2011 a3 katalogunda start-stop tfsi ve tdi motorlarda standart diyor. Dogru mu bu? Her aracta bu ozellik var mi bilgisi olan var mi?
    bugün sordum servise katalog var desede türkiye'deki araçlarda yokmuş.

ayrıca, bu konu altında geçen özelliklerle ilgili de servisle görüştüm ve bu noktaları da paylaşayım; bazılarını kendim yaptım direk.

dijital hız göstergesi - yol bilgisayarı olan araçlarda mevcut. silecekteki reset tuşundan geçiş yapılabiliyor.
    camların ve sunroofun (benimkisi sportback dolayısıyla open sky camından bahsediyorum) anahtar üzerinden açılıp kapanması için menüden camlar için ayar yapılabiliyor fakat sunrrof için servisin bu özelliği açması gerekiyormuş. şu an bende sunroof açılmıyor ve kapanmıyor. servise gidince yaptıracağım.

kapıların otomatik kitlenmesi şu şekilde çalışıyor; aracı açıp bir süre boyunca kapıları açmazsan geri kitleniyor. aracı stop ettikten sonra inince kendisi kitlenmiyor.

ibrelerin kontak açılınca dip yapması yine bilgisayar ile serviste yapılabiliyor.

sileceğin 5 sn sonra tekrar suyu silmek için çalışması bilgisayar ile açılabiliyor. bende açıktı.

geri vitese geçişte aynaların aşağı inmesi hafızalı koltuk olan modellerde oluyormuş

ani frende flaşörlerin yanması açık olarak geliyormuş

virajlarda sis farının yanması yine sadece bilgisayar ile serviste aktif hale getirilebiliyormuş.

ilk serviste ben de bunları açtırmayı düşünüyorum. ender elektronikte yapılıyormuş garanti sıkıntı çıkararır mı diye sorduğumda ender elektronik yetkili servis değil dedi servis danışmanı, çıkarabilir dedi sorun ama çok da inandırıcı gelmedi bana.

Senior Member
    arkadaşlar bu özelliklerin hepsini cuzi bi miktara,açabilirim ankaradayım.

Junior Member
    ELİNDE 2004 model 1.6 attr trıptonıc arac için kullanım kılavuzu olan yok muuu

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    servis danışmanı fütursuzca sıkmış bence,açtırmak isterseniz açtırın servise kanmayın dilediğinizi yapın......

Senior Member adonisas Üyenin Avatarı
    Alıntı KeRo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    servis danışmanı fütursuzca sıkmış bence,açtırmak isterseniz açtırın servise kanmayın dilediğinizi yapın......
    Bence de sallamış, hem vag-com yapmıyoruz diyorlar hem de bu özellikleri mi açacaklarmış, laf! Siz istediğiniz yerde gönül rahatlığı ile açtırabilirsiniz.
    Hidden Content
    'Mercedes C180 CGI AMG Selection Plus White
    'Mercedes C180 Kompressor Avantgarde White
    'Audi A3 TFSI Sportback Ambition White
    'Audi A3 TFSI Sportback Attraction Black
    'Rover 25 Club Silver Grey

Senior Member adonisas Üyenin Avatarı
    Bu arada dün dikkatimi çeken birşey oldu, ben DRL açtırdım vag-com ile ve menüde artık far ile ilgili alt başlık bulunmakta. İstersem ordan kapatabiliyorum. Daha önce bu menüde bu seçenek yoktu.
    Hidden Content
    'Mercedes C180 CGI AMG Selection Plus White
    'Mercedes C180 Kompressor Avantgarde White
    'Audi A3 TFSI Sportback Ambition White
    'Audi A3 TFSI Sportback Attraction Black
    'Rover 25 Club Silver Grey

Senior Member
    Ben dun ender elektronige gittim buradaki yorumlara dayanarak, orada bir arkadas ozellikleri acmaya calisti fakat pek olamadi. Benim arac 2011. Anahtar ile sunroof kapatma olayini yapamadik. Bendeki concert plus sistemi uzerindeki yazilim cok yeniymis, hic bir degisiklik yapamadik. Sadece 40km/h altinda saga sola donuste sis farinin yanmasi, selektor yapinca sislerin sonmesi, arka silecegin 5 sn sonra tekrar calismasi olayini yapti. Ayrica ani frenlerde otomatik flasor yakma olayini da yaptim dedi ama calismiyor. Bunun yani sira anahtardan kapiyi kapattiginda kilitli ise tek, acik ise cift sinyal olayi da bozuldu bunu sonradan fark ettim. Kisacasi 2010 ve 2011 model arac sahipleri hic gereksiz yere ugrasmasin bence, Deneme yanilmayla bulmaya calisirken baska seylerin bozulma ihtimali var. Eski yillara ait kodlar var ellerinde ve yeni araclarla uyusmuyor.

düzenleme: bugün tekrar gittim ve kilitleme sinyal olayı çözüldü.
    Son düzenleyen cukecuke, 08-Temmuz-2011 saat 12:44.