Junior Member
    gizli özellik açınca neler geliyor bilen var mı

Member
    Alıntı enginyarar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    gizli özellik açınca neler geliyor bilen var mı
    3 mesaj önce paylaştığım excel dosyası işinize yarayabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Junior Member
    yardımcı olacak kimse yok mu?

Alıntı Rastamonsta Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    merhaba. 2007 1.6 FSI A3 sahibiyim. üzerinde orijinal ince ekran teybi var (blaupunkt diye biliyorum) araç 2 yıldır bende ve teypdeki bir sıkıntıyı hiçbir şekilde düzelttiremiyorum .soğuk havalarda teyp-radyo bütün işlevleri çalışıyor ses aç-kapa radyo değiştir gibi ama ilk etapta ses çıkmıyor. 5 dk kadar (kalorifer çalışırken) ısındıktan sonra ses yavaş yavaş geliyor. bir kere de yazın camlar kapalı klima açıkken yaptı. ses gitti. klimayı kapatıp camı açınca (yani oda sıcaklığına ulaşınca ses geri geldi) bir çok oto teypçi yenisini verelim diye teyp satmaya çalıştı uğraşmadılar. oto elektrikçileri de aynı şekilde anlamayız dediler. ucuz maliyetli diye kimse ilgilenmedi. sonunda tanıdık vasıtasıyla oto teyp konusunda uzman dedikleri birine gittim problemi anlattım. 3 gün sonra gel al dediler ve 300 tl istediler bütün entegreleri değiştirmişler. teybe fırlatma koltuğu mu eklediniz diye yoğun itirazlarım sonucu 200 tl verdim kurtuldum dedim. dediklerine göre survivor şartlarında test etmişler problem giderilmiş. neyse 1 hafta sonra aynı problem devam ediyor. ben entegrelerinden memnundum tek problemim soğuk havada ses gelmemesiydi diyerek tekrar götürdüm ve bu sefer 2 hafta kaldı sorun hala devam ediyor. hatta hırs yaptım gittim 29 aralıkta klimayı açarak sesinin kesilmesini bekledim ama doktorun ayağına gitti diye seste problem olmadı. araç resmen oynuyor benimle bu problemi yaşayan ve sorunu çözen birilerini bulamadım. varsa cevaplarsanız sevinirim.

Member computeredi Üyenin Avatarı
    Üstat pek anlamam ama hani soğukta acaba oksitlenme, buharlanma vs gibi birşey mi oluyor ya da aynı ısı müşurleri gibi bir devre var da acaba işlev mi görmüyor diye düşündüm, iyi bir oto elektrikçisi çözer ama en mantıklısı aynı medya sisteminden birinde varsa sacede denemek amacıyla takip soğukta baksan mm sisteminden mi yoksa bu sistemi besleyen bir üniteden mi anlaşılır sanırım. umarım tez zamanda cozersin

Alıntı Rastamonsta Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yard�mc� olacak kimse yok mu?