Junior Member ersoy_macit Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar hepinize merhabalar.Bende aranıza Yeni Audi A4 2.0 Tdi alarak katılmış bulunmaktayım.Aracımın özelliklerini yeni yeni keşfetmeye çalışıyorum.Bu konularda siz uzman arkadaşların fikirlerine ihtiyaç duymaktayım.ilk sorunum şu aracımdaki far yıkama sistemi nasıl çalışıyo?Bir de bu araç uzun yolda ne kadar yakıyo.Bilgilendirirseniz sevinirim.

Senior Member
    ön camı yıkama kolunu bıraz uzun cekılı tutarsanız (farlarınız acık konumdayken)hem on cam hemde far yıkamalar calısır.uzun yol tuketımı hakkında bılgım yok ancak bu aracla bır depoyla 1300km gıtmıslerdı sanırım forumda bır konu wardı bunla alakalı.gule gule kullanın

Senior Member ozy Üyenin Avatarı
    hayirlisi olsun arkadasim, kazasiz belasiz, far yikama olayi 34fur12 nin dedikleri gibi, silgec kolunu kendine dogru uzuncana cekiyorsun, dikkat et ama acayip su attiriyor, yaninda baska bi arac varken ve yanindaki aracin camlari aciksa muhtemelen onlarida yikayabilirsin gunduz ledler acikkende yikiyor bildigim kadariyla,aksam is cikisi kontrol edecem bi daha
    yakit konusuna gelincede aracin beyni yerine gelene kadar biraz tutarsiz yakiyor (ilk 1000 km yi kast ediyom) ama ondan sonralari cok cok az yakiyor, 1 depo mazot ile uzun yolda 120-130 kmh la 1200-1300 km cok rahat gidebiliyorsun (ben kendim gittim) ama yolda basarsan 180-190 o zaman yine 800-900 km falan gidiyor,sehir icindede 1 depo ile 800-900 km arasi, aslinda araci sakin kullanabilsem sehir icinde bile 1000 km cok rahat gorur diye dusunuyorum

ama arac bilgisayarindaki degerler her zaman dogru cikti bende, hic sasirmadi yani hatta yol bilgisayarina guvenip son 10 km ye kadar kullandigimi bile bilirim kendi istansyonumdan mazot alayim diye (kendi istasyonum derken her zaman aldigim yer yani

sword_19
    Guest
    Alıntı ozy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yakit konusuna gelincede aracin beyni yerine gelene kadar biraz tutarsiz yakiyor (ilk 1000 km yi kast ediyom) ama ondan sonralari cok cok az yakiyor, 1 depo mazot ile uzun yolda 120-130 kmh la 1200-1300 km cok rahat gidebiliyorsun (ben kendim gittim) ama yolda basarsan 180-190 o zaman yine 800-900 km falan gidiyor,sehir icindede 1 depo ile 800-900 km arasi, aslinda araci sakin kullanabilsem sehir icinde bile 1000 km cok rahat gorur diye dusunuyorum

ama arac bilgisayarindaki degerler her zaman dogru cikti bende, hic sasirmadi yani hatta yol bilgisayarina guvenip son 10 km ye kadar kullandigimi bile bilirim kendi istansyonumdan mazot alayim diye (kendi istasyonum derken her zaman aldigim yer yani

valla ben a3 ün bilgisayarına güvenmiyorum bir kere deniyim dedim yolda kaldım ondan sonra yakıtsız bırakmıyorum

Senior Member BGR02 Üyenin Avatarı
    a3 0km yazarken daha 30 km yol gidio

sword_19
    Guest
    valla en iyisi o zamana kadar yakıt almak ve uzun yolculuklarda ben heryerden benzin alamam diyorsan bidonla benzin taşıcaksın başka yolu yok tem otoyolunda kaldım bir daha tövbe denemem

Junior Member ersoy_macit Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar Vermiş Olduğunuz Bilgilere Teşekkür Ederim Birde Aracın Yağ Durumu Ile Ilgili Bir Soru Sorucam Sizlere Motor Böülümünde Yağ çubuğu Mevcut Satış Danışmanı Olan Arkadaş Bana Motor Yağı Seviyesini Yol Bilgisayarından Da Görülebileceğini Söyledi Fakat Aracı Teslim Aldığım Sıradaki Telaştan Dolayı Gösteremedi Ben Inceledim Bayağı Uğraştım Göremedim Yardım Ederseniz Sevinirim şimdiden Teşekkür Ederim.......

Senior Member ozy Üyenin Avatarı
    ersoy hocam araci ver istersen senin yerine biz kullaniriz valla aracin yag durumunu ozellikle gosteren bisi varmi yokmu bilmiyorum, ama lastik basinclarini kast ediyorsan var,akilli konsoldan ulasabiliyorsun, ama yag eksilince ve azalinca otomatik olarak kendiliginden yanar herhalde isigi diye dusunuyorum, kitapcigina baktim ordada goremedim bahsettigin turden biseyler :s

Senior Member BGR02 Üyenin Avatarı
    yol bilgisayarında yag kontrol ozelligi olması lazım