Senior Member Dynamo Üyenin Avatarı
    Alıntı tan1983 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar benim araçta fabrika çıkışı orjinalmi orjinal xenon var, fakat orjinalmi orjinal dediğime bakmayın...

Farlarda çok ilginç bi sıkıntı var, uzun süreli selektör yaptığım zaman aracın bilgisayarı hata veriyo Hata şu "Left dipped headlight" tüm ışıkları kontrol ediyorum araçta hepsi çalışıyo. Kontağı açıp kapayınca ve ardından farları açıp kapayınca arıza gidiyo. Buda demek oluoki Audi Xenon da bug var

Orj. xenonu olan arklardan ricam bi deneyebilirlermi ya şöle bi 10-20 kere ardarda hızlı selektör yapınca arıza lambası yanıomu ???
    Yoksa sadece bendemi oldu, eğer böle bi bug varsa yuh demek lazım...
    selam;

aldığına hata ile kısaca şöyle bilgivereyim istedim.. umarım yanlış bir terim kullanmam. benim araba da da bixenon var orjinal bir süre önce benzer hatayı almayı başlamıştım. dasa sonra far yanmamaya başladı ve gösterdiğimde farın patladığını gördüm. ömrü tamamlanan far içirideki xenon gazının bulunduğu alan zamanla şişiyor ve ömrünü tamamlayarak patlıyor. senin farın ömrüde dolmak üzere bilgin olsun. alacağın ampül D2S soketli olacak. eğer bixenon ise tek ampül fiyatı giriş seviyesi 50-60 t, philips 90tl, osram 120-130tl tek fiyatı bilgine.

iyi günler.
    34 DJ 9145 Volkswagen Passat B8 1.4 TSI 150 ACT
    34 BY1373 Audi A3 8P Coupe 2.0 FSI MANUEL (Satıldı)

Hidden Content

cnspnky
    Guest
    arkadaşlar madem xenon konusu açılmış bende yazıyım.. bende 4700 K sisler var normal farlar ise orjinal xenon ve 4300 K.. ben bu farları nasıl 6000K yaparım ? masrafı ne olur ? hangi markası kalitelidir ?

Junior Member olcay Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar merhaba A3 S.BACK 1.6 FSI 115 hp Ambition
    Manuel (8PABKC) / 2006 model bir araca sahibim.
    Uzun süredir seyir halinde sağ ya da sol farın kendiliğinden sönmesi şikayetiyle aracımı istanbulda bilindik bir yetkili servise götürdüm.
    Ampullerin değişmesi gerektiğini söylediler ve şöyle bir fiyat çıkardılar ;

kod: 94592000
    tanım: Xenon ampul sokmek ve takmak
    fiyat 115.76 (kdv li işçilik fiyatı)

kod:N 10566103
    tanım: ampul
    fiyat: 857,70 (2 adet fiyatı kdv li)

toplam kdv li tutar 973,46 tl

haklı olarak ikitane ampul için bu fiyat bana cok fazla geldi ve ampulu kendim temin etmek istiyorum(almanyadan getirtme imkanımda var) fakat ampulun adı markası kodu vs. konusunda bir bilgim yok netten araştırdım sanırım D1S diye adı geçen philips , osram vs gibi markaların var sahibinden.com da sitesinden bir kac tane buldum
    Örneğin Marka Uyumlu Yedek Parça Ampuller 190 TL
    bu ampul benim arabama olur mu?
    Birde 4300k 8000k vs. çeşitleri var sizce 4300k mı iyidir 8000k mı
    farkları nelerdir? audi ne marka kullanıyor orginalinde? çin malı philpslerin piyasada gezdiğini duydum yanlıs bir sey yapmak istemiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim
    Hidden Content SATILIK A3 S LINE 34 D 1905 Hidden Content

SATILIK KISMI HARİÇ İLAN VERMEK YASAKTIR!

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    4300 daha beyaz ışık verir 8000 daha mavimsi verir orjınallerin ustunde 4300 olur...

Senior Member onur Üyenin Avatarı
    orjinali 4300k dir.farki ise kelvin degeri yukseldikce daha mavilesir ama aksamlari özellikle yagisli havalar da görüs mesafesi kisalir ben orjinal olan 4300k yi tavsiye ederim

Junior Member olcay Üyenin Avatarı
    D1s denilen ampuller uyarmi bilen yokmu
    Hidden Content SATILIK A3 S LINE 34 D 1905 Hidden Content

SATILIK KISMI HARİÇ İLAN VERMEK YASAKTIR!

Senior Member
    Alıntı ltfyce Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    selam;

aldığına hata ile kısaca şöyle bilgivereyim istedim.. umarım yanlış bir terim kullanmam. benim araba da da bixenon var orjinal bir süre önce benzer hatayı almayı başlamıştım. dasa sonra far yanmamaya başladı ve gösterdiğimde farın patladığını gördüm. ömrü tamamlanan far içirideki xenon gazının bulunduğu alan zamanla şişiyor ve ömrünü tamamlayarak patlıyor. senin farın ömrüde dolmak üzere bilgin olsun. alacağın ampül D2S soketli olacak. eğer bixenon ise tek ampül fiyatı giriş seviyesi 50-60 t, philips 90tl, osram 120-130tl tek fiyatı bilgine.

iyi günler.
    benım bır tanesı sararmaya basladı degıstırcem ama cok tuzlu fıyatı,bızım arac ustundekılerın markası nedır bılıyormusunuz?
    (ek)sh

Senior Member pepelepew Üyenin Avatarı
    xenon taktirmayi düsünüyorum arkadaslar anadolu yakasinda nereye gidebilirim ne tutar uzun kisa xenon yansin istiyorum ?

Senior Member cesar Üyenin Avatarı
    A3 Halojen fardan bi xenon (xenon plus) fara gecis yapan oldu mu. Bildiginiz gibi bu farda drl var onu nasil bagladiniz ve kufatec firmasinin gecis adaptorleri var Fakat halojenden bi xenon gecis icin bir adaptor bulamadim.Daha onceden temin eden oldumu.

Junior Member
    xenon plus far motoru bozuldu, bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?