Junior Member
    Merhaba arkadaşlar.
    2015 model a3 sedan tdi aracımda 2000 devirde sağ ön kapı veyaaa sağ ön biyerlerden gelen bir zırıltı var uyuz oldum gitti yaaa.Sadece 2000 devir aralığında yapıyor ve geçiyor.
    *Kilitlerin hepsini gres sprey ile yağladım
    *Dış kapı kolllarını gres sprey ile yağladım
    *Sağ ön kapının iç kaplamasını söktük baktık
    *Sağ ön camı söktük baktık camın altındaki mekanizmaya oturan yerleri kumaş yapışkankanla destekledik yok yine bulamadık.
    Eminim çok basit bişeydir ama çözemedim gitti var mı böyle bir sorun yaşayan.
    Destek olursanız sevinirim

Junior Member
    bende de 2016 a3 tdi var benim arabamda da 2000 devirde sol taraftan bir ses geliyordu servise gittim sol alt tarafta sigorta kapağı gibi bir şey var ondan dediler yalıtım yaptılar 1-2 hafta sonra tekrar başladı . garantiden değiştirilmesini isteyeceğim parçanın bakalım artık
    - direksiyonun altındaki kapakları kontrol edin bence bana da ses kapıdan geliyor gibi gelmişti

Junior Member
    Dün arabayı lifte kaldırdılar ve baktılar yanımda bişey çıkmadı.Forumda önceden sağ koltuk altındaki ilk yardım setinin olduğu yerin kapağı ve sağ havalandırma bölgesinden böyle bir ses gelebileceği ile alakalı yorumlar vardı onları da deniycem sizin önerinizi de bakalım ne olacak.Teşekkür ederim yorumunuz için.

Junior Member
    Öğlen dayanamıyıp sağ koltuk altındaki ilk yardım setinin olduğu yerinin kapağını ve sağ havalandırma bölgesini kontrol ettim ama nafile sonuç vermedi Zırıltı devam

Junior Member
    hocam geçen hafta arabayı ankara doğuş oto etimesgut servisine götürdüm rutin bakım ve zırıltı için, sigorta kapağından gelebileceğini falan söyledim ancak ses havalandırma mazgallarından geliyormuş oradaki usta kendi çabaları ile halletmiş . şimdilik sıkıntı yok

Junior Member
    Tamam bende bakıyım bi sağolasın.

Junior Member
    o sorun benim eski seat leon aracımdada vardı sorun hız göstergesindeysi tamamen sökülüp yalıtım yapıldı geçti . bahsettiğiniz devirde titreşim arttığı için zırıltı yapıyordu . hatta yalıtım öncesi hız göstergesine bastırınca geçiyordu

klasik vw geubu arabaları sorunu demekki

Junior Member
    Alıntı erngn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    o sorun benim eski seat leon aracımdada vardı sorun hız göstergesindeysi tamamen sökülüp yalıtım yapıldı geçti . bahsettiğiniz devirde titreşim arttığı için zırıltı yapıyordu . hatta yalıtım öncesi hız göstergesine bastırınca geçiyordu

klasik vw geubu arabaları sorunu demekki
    Bu öneriyide bi deneyelim sağolasın.

Member seckintuncer Üyenin Avatarı
    Sağ taraftan gelen zırıltının aynısı bende de var. Ne yaptım ne ettimse bulamadım. Sanki sağ kapı iç cebinde bişey varmış da o titriyomuş gibi zırıldıyor.
    Audi A5 8T 2.0 TDI 177 hp