Junior Member reiskadir Üyenin Avatarı
    Alıntı olcay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    masla 400 tl ye anlastık osramda ( o her nekadar philips diye ısrar etsede)
    Hayırlı olsun kaçlık taktırdın resimlerini koya bilirmisin bende bugün bostancı sanayide taktırdım osram deneyerek taktık kaç olduğunu bilmiyom ama philips 4300k den güzel durdu... kendimiz taktık ustaya falan gerek yok eli yatkın olan takar biraz zorluyor ama tamponun sökülmesi falan hikaye

Junior Member
    Merhaba bu Audinin A3 ler icin kullandıgı (2011 model) Bi-xenon far tipi D3S miş. Ama internette hic D3S ampul bulamadım ama bir suru D2S xenon var sorum şu D3S yerine D2S takabilir miyim ???

Junior Member
    2009 model A6 sahibiyim. Araç 2 defa xenon ampül yedi. Önce sağ, şimdide sol.(Pembe oluyor rengi)

İlk ampülü doğuşta değiştirmiştim. Yaklaşık 600-650 tl arası bir ücret ödedim. 450 tl sadece ampüle istediler. yaklaşık 150 lira da ampülü takmak için bu araçlarda tampon sökülüyor onun işçiliği dediler. İlk kez başıma geldiği için iyi dedik, orjinal servis olsun dedik yaptırdım. Değişim sonrası çıkan bozuk ampülü ise atmamıştım. Tekrar patlarsa piyasadan bulurum daha ucuza diye.

Neyse, geçen gün sol tarafta pembe olunca, internetten eski ampülün üzerindeki yazılara göre önce markasını buldum ve Gittigidiyordan tamamen aynısını 65 TL'ye aldım

Benim araçtaki orjinal ampülün özellikleri:

Markası: General Electric - Xensation
    Üretim Yeri: Macaristan (Hungary)
    Tipi: D2S
    Kelvin: 4300 K
    Fiyatı: 65 TL !!! (Servis Fiyatı: 450 TL )
    İşçilik: 20 TL (Servis işçiliği: 150-200 arası)

Takması ise 5 dk. sürdü.

Tampon sökme gibi bir saçmalığa gerek yokmuş. Fara ulaşmak için Farın arkasındaki parçanın somunlarını gevşetip parçayı kenara kaydırdık yetti. (Sağ tarafta filtre var onu sökmek lazım orası içinde).

Mutlaka sizinde başınıza gelir. Benim gibi kazık yemeyin diye bu konuyu açtım. Hatta değiştirmişken sağ ve solu beraber değiştirin azda olsa ton farkı olmasın.

Senior Member shotter_big Üyenin Avatarı
    Benim de bu konu hakkında bir postum vardı, kesinlikle servisten ampul değiştirilmemeli....
    kar ettiğiniz parayı şimdi güzel güzel harcayın

Senior Member
    Alıntı assd82 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    2009 model A6 sahibiyim. Araç 2 defa xenon ampül yedi. Önce sağ, şimdide sol.(Pembe oluyor rengi)

İlk ampülü doğuşta değiştirmiştim. Yaklaşık 600-650 tl arası bir ücret ödedim. 450 tl sadece ampüle istediler. yaklaşık 150 lira da ampülü takmak için bu araçlarda tampon sökülüyor onun işçiliği dediler. İlk kez başıma geldiği için iyi dedik, orjinal servis olsun dedik yaptırdım. Değişim sonrası çıkan bozuk ampülü ise atmamıştım. Tekrar patlarsa piyasadan bulurum daha ucuza diye.

Neyse, geçen gün sol tarafta pembe olunca, internetten eski ampülün üzerindeki yazılara göre önce markasını buldum ve Gittigidiyordan tamamen aynısını 65 TL'ye aldım

Benim araçtaki orjinal ampülün özellikleri:

Markası: General Electric - Xensation
    Üretim Yeri: Macaristan (Hungary)
    Tipi: D2S
    Kelvin: 4300 K
    Fiyatı: 65 TL !!! (Servis Fiyatı: 450 TL )
    İşçilik: 20 TL (Servis işçiliği: 150-200 arası)

Takması ise 5 dk. sürdü.

Tampon sökme gibi bir saçmalığa gerek yokmuş. Fara ulaşmak için Farın arkasındaki parçanın somunlarını gevşetip parçayı kenara kaydırdık yetti. (Sağ tarafta filtre var onu sökmek lazım orası içinde).

Mutlaka sizinde başınıza gelir. Benim gibi kazık yemeyin diye bu konuyu açtım. Hatta değiştirmişken sağ ve solu beraber değiştirin azda olsa ton farkı olmasın.
    cok doğru keske serviste yaptırmasaydınız ,d2s ten bol ne var

Junior Member
    Philips taktırdım ben ikiside gayet iyidi

Senior Member The_MsT Üyenin Avatarı
    galiba kımse bılmıyor yada yardımcı olmuyor d3s 6000K arıyorum yurtdısında var ama onuda almaya bılmıorum yardımcı olacak kımse yok mu su d3s hakkında acaba

Junior Member
    17 şubat 2012 tarihinde yurt dışından getirttim.aracımda d3s 4300K vardı.taktırdım on numara oldu.her yer bembeyaz.bana maliyeti kargo dahil 300TL ye mal oldu.

Senior Member The_MsT Üyenin Avatarı
    peki türkiyede yardımcı olucak kımse yok galıba yurtdısından da urun almadıgım ıcın bılmıorum

Junior Member
    Bildiğim kadarıyla d3s 2011 ve 2012 model araçlarda kullanılıyor.ampul yeni olduğu için 6000k sı türkiyede yok 4300k sı var.