Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Bir sıkıntı yaşamassınız.
    100-150 tl arasında bir ücretle 8000k ampül takabilirsiniz orjinal xenonlarınıza.

sadece tampon sökülmesi gerekiyor

MoBiUs
    Guest
    arac bixenon degilse tamponun sokulmesine gerek yok diye biliyorum
    ama sorunun sadece ampullerde degil balastlarda da olabilcegini goz onunde bulundurman gerekir kisacasi balastlarinida kontrol ettir belki ampullerin saglam balastlarin agrizali olabilir

Junior Member
    Alıntı MoBiUs Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arac bixenon degilse tamponun sokulmesine gerek yok diye biliyorum
    ama sorunun sadece ampullerde degil balastlarda da olabilcegini goz onunde bulundurman gerekir kisacasi balastlarinida kontrol ettir belki ampullerin saglam balastlarin agrizali olabilir
    teşekkür ederim arkadaşlar bi xenon olduğunu nasıl anlarız farları yakınca bi aşağı yukarı inip çıkıyor farlar.Ayrıca bişey dikkatimi çekti merceklerin hemen yanında parkların olduğu yerde birde biraz iri ampuller var söktüm tek duy fakat yanmıyor bu ampuller ne işe yarar ve neden yanmıyor acaba nerden yandığını bilen var mı?Hemen parkların altında kalıyor.
    2006 a3 Slıne 3k

aracınız orjinal xenonlu ise bixenondur zaten.
    Mobius unda dediği gibi bi xenon olmayanlarda tampon sökmeye gerek yok ancak bi xenonlarda var.

O gördüğünüz ampüllerde day light(gündüz farı) nın ampülleri

Junior Member
    Alıntı levent-- Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    aracınız orjinal xenonlu ise bixenondur zaten.
    Mobius unda dediği gibi bi xenon olmayanlarda tampon sökmeye gerek yok ancak bi xenonlarda var.

O gördüğünüz ampüllerde day light(gündüz farı) nın ampülleri
    bugün bi yere sordum onlarda bunu sölediler doğuş tarafından kapattırılmıştır o farlar dediler.Çok güçlü yandığını sölüyolar ama öle pek güçlü yanıcak bişeye benzemiyor.Tek duylu sinyal ampulü geri vites ampulü gibi birşey.Açtırmama gerek var mı sizce?
    2006 a3 Slıne 3k

Öyle kapattırma gibi bir durum yok benim bildiğim.

Yapamazlarda onu tahminimce çünkü doğuşun olmadığı bir yerde ampülünüz bozulduğunda değiştirlmemesi gibi saçmasapan bir durum söz konusu olur o zaman.

Ben ampüllerimi 8000k ile değiştireceğim yakın zamanda..

Member bilalpars Üyenin Avatarı
    Yanlis biliyorsam duzeltin ama eger xenon degisecekse d2s modeli olmak zorunda. Eger olmadigi zaman normal siradan xenonlu araclar gibi bir kac saniye sonra asil performansini verir( ilk basta acilip yavas yavas isinmasi gibi). onun disinda 8000k olur ama ben tavsiye etmem

MoBiUs
    Guest
    arkadaslar unutmayin xenon un kelvinini ne kadar artirirsaniz aydinlatma okadar kotu olur yagmurlu sisli havada 8000k sorun cikartabilir

Junior Member
    Alıntı MoBiUs Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arkadaslar unutmayin xenon un kelvinini ne kadar artirirsaniz aydinlatma okadar kotu olur yagmurlu sisli havada 8000k sorun cikartabilir
    evet bu konuda benimde tereddütlerim var fakat ampulüm sorun çıkarıyor ve değişmişken bende ikisinide değiştiriyim istedim.Ayrıca sisler için 8000k xenon siparişi verdim bu yüden uyumlu olmasını istedim.Ama bu ds2 ampül olayını bende duydum.Sanırım ebayle falan geliyormuş.
    2006 a3 Slıne 3k

tazlip
    Guest
    diriver can aynı sorunu bende yaşıyorum bazen sol taraf bazen sağ bazen ikissi birden sönüyo sölediğin gibi farları acıp kapayınça tekrar yanıyo bnm araç 2006 bi-xenon başka olan varmı kimseye? bende sordum bi kaç kişi ye ampülü taksakta yine aynı şey olur diyolar