Audmin ile medianus Arasındaki Sohbetler

3 Ziyaretçi Mesajı

1. hocam ne yaptın senin araçtan gelen ses işini? chip işi ile alakalı bir durum çıktı mı?
    saygılar
  2. Motor ile ilgili hiç bir sıkıntım yok. sadece 3 aydır aracın alt takımlardan ses geliyor. biri şanzumandan diyor, biri rot başlarından diyor, kimi de "egzoz yapar bu sesi" diyor.

Ses "çıtı çıtı çıtı" şeklinde...
    Araç boşta iken de ses yaptığı için , ve dışarı çok tiz bir ses verdiği için şanzuman olasılığını pek düşünmüyorum. Enson araba ıslık çalar gibi sesler çıkarmaya başladığından beri kullanmıyorum aracı. Arabadan resmen kamyon lastiği patlarcasına sesler gelmeye başladı. Vectra var bitane onu kullanıyorum.

Motor ile alakası yok diyorum çünkü, ses yaptığı zamanlarda araçta hiç bir değişiklik olmuyor. yani 120dede yapsa 40 ile giderkende yapsa araç yağ gibi kayıp gidiyor. yürüyen aksamda en ufak bir etkileşim yada yan etki yok. zaten o yüzden 3aydır ses yapmasına rağmen kullanıyorum aracı. olay sadece "ses" ten ibaret.

Netice itibariyle, bu ses olayı chip yüzünden mi olmuştur orası meçhul.

Ama öyle olsa dahi, yine chip tunning yaptırırım vaz geçmem. o kadar söylüyorum.
  3. hocam merhaba! chip tuning yaptırmıştın! nasıl bir sıkıntı varmı araçta? bende benim passat 1.8 tsi a yaptırmayı düşünüyorum. yakıt vb. konularda objektif yorumun nedir?
    saygılar
Görüntülenen Ziyaretçi Mesajı 1 den 3 - Toplam 3