Audi bu sezonki DTM yarışçılarına bir yenisini daha ekledi: eski Formula1 sürücüsü Heinz-Harald Frentzen, Audi A4 DTM ile yarışacak.

Audi Motorsporları Başkanı Dr. Wolfgang Ullrich, Heinz-Harald için; “Formula 1’de kendini kanıtladı ve ayrıca çok fazla hayranı ve basınla arasının iyi olduğunu biliyoruz. Bu onun karakterinin bir yansıması.”

18 Mayıs 1967 ‘de Mönchengladbach’ da doğan Heinz-Harald, 2004 sezonunda Formula 1’den Touring yarışlarına geçiş yaptı. 2005’te Brno ve Zandvoort pistlerinde 3cülük gördü. Frentzen, “Artık benimde DTM’de yarış kazanma vaktim geldi” dedi ve ekledi, “Audi’nin bana böyle bir şans vermesi gerçekten çok güzel; bende bu şansı kullanıp DTM hayranlarına zevkli yarışlar izletmek istiyorum. Daha önceleride herzaman Audi’nin dizayn ve teknoloji anlayışını çok beğenmiştim ve motorsporlarına katkıları çok fazla.”.

Formula 1 ‘de, 1997 Dünya Şampiyonluğunu 2. olarak kaçırdıktan sonra, 1999’da 3. oldu. Grands Prix yarışlarındada 3 şampiyonluğu var.

Frentzen, karısı Tanja ve iki kızıyla Monaco’da yaşıyor ve yeni sezonda kış boyunca geliştirilmiş olan ve Audi Sport Team Abt Sportsline takımı taratınfan kullanılan A4 DTM ile yarışacak.

Frentzen.jpg