Audi A1 gerçek bir Audi’dir – küçük kompakt sınıfta hem Premium opsiyon hem de en sportif otomobil olma özelliğini koruyor. Güçlü ve yüksek verimlilikli motorlar ve çevik görünümlü bir şasi ile birlikte piyasaya sunuluyor ve hislere bağlı tasarım ve mükemmel uyum ile sahibini hoşnut etme yolunda emin adımlarla ilerliyor.
A1 yerleşik olarak gelişmiş teknolojilerin geniş bir portfolyosuna sahiptir; özellikle de haber-eğlence sistemi ile sınıfında yeni standartlar oluşturuyor. Kompakt segmente yeni giren bir otomobil olduğu için, A1 özellikle genç ve yaşam tarzını öne çıkarmak isteyen müşterilerin ilgisini çekiyor ve onlara özgün tasarım anlamında yüksek derecede özgürlük sağlıyor. Audi’nin bu son modeli, yaklaşık 16,000 Euro taban fiyatıyla, bu yaz sokakları vurmaya hazırlanıyor.

Yeni Audi A1 – Kompakt sınıfta sportiflik ve bireysellik
Bu yaz, Audi, kompakt sınıfa tamamıyla yeni bir boyutta bir otomobil tanıtmaya hazırlanıyor. Bu otomobil dinamik ve yüksek kaliteli, hassas ve özgün özellikleriyle dikkati çekiyor. Markanın tüm üstünlüklerini barındırıyor – karakter dolu bir tasarım, uzlaşmaz bir kalite ve çığır açan verimlilik teknolojileri. Çevik şasi ve güçlü motorlar A1’i segmenti içerisinde en sportif otomobil yapmaya devam ediyor.
A1’in genç müşterilerinin büyük şehirlerde yaşadıkları ve bu yüzden kentsel çevreye uyumlu olarak tasarlanmış bir araç istedikleri gerçeği bu aracı sınıfının birinicisi konumuna getiriyor. Kompakt ebatları otomobile, şehir trafiğinde oldukça çevik ve atik bir özellik kazandırıyor ve de günlük kullanıma oldukça yüksek uyumluluk sağlıyor.
A1’in iç yerleşim düzeni de sportif ve yüksek kaliteli özellikler taşıyor. Müşteriler, zevklerine uygun olarak otomobilde çeşitli detaylar yaratarak isteklerine göre değişiklikler yapabilme imkânına sahipler. Audi’nin bu en son modeli, gelişmiş teknolojilerin geniş bir yelpazesini barındırıyor; haber-eğlence sistemi segmentinde yeni standartlar oluşturuyor. A1, küçük kompakt araç sınıfındaki ilk Premium otomobil olma özelliğini taşıyor.

Audi markası, otomobil tutkusu temsil ediyor. Çevik şasisi ve güçlü motorlarıyla, A1 sınıfının en sportif otomobilidir ve bu durum daha ilk bakışta anlaşılıyor. A1’in tasarımı özgün ve moderndir. Karakterisitk tavan kemeri, coupe benzeri C direği, büyük teker boşlukları ve tabii ki tipik tek çerçeveli ızgara gibi tasarım işaretleri, A1’i Audi ailesine uyumlu kılıyor. Kaput ve arka hatch gövdeyi çevreler; arka lambalar üç boyutlu bir şekilde biçimlendirilmiştir ve gece veya gündüz, açık bir tasarımı temsil eder.

İç yerleşim düzeni: havadar ve dinamik
A1’in iç yerleşim düzeni geniş ve havadar olma özelliğiyle göz dolduruyor. Gösterge paneli, bir uçak kanadının; dört yuvarlak hava ağızlığı ise bir jetin turbinlerini anımsatan nitelikleriyle dikkat çekiyor. Açık ergonomi ve uzlaşmaz bir biçimdeki yüksek uyum ve mükemmellik, Audi markasının yüksek standartlarını temsil ediyor. İç yerleşimde itina ile tasarlanan detaylar, Audi A1’in Premium karakterini belgeliyor.
Attraction ve Ambition paketlerine ek olarak, Audi ayrıca haber eğlence sistemine ve iç tasarıma odaklanan bir medya stili paketi de piyasaya sunuyor. Yenilikçi materyaller ve modern renkler A1’in karakterini vurguluyor. Renkli hava girişlerinin, LED iç düzen lambalarının veya koltuk kaplamalarının renkli olup olmadığı yani başka bir deyişle, müşterinin isteğine göre uyarlama, önemli bir özellik olmaya devam ediyor. Donanım programı A1’i sürücünün kendi kişisel stiline uyarlamada sayısız fırsat sunuyor. Hatta çatı kemeri için seçilebilecek çeşitli boya cilaları bile bu fırsatlar arasında yer alıyor. Müşteriler bu özellikleri ilk satış evresinden sonra bir trendi takip etmek veya heveslerine göre uyarlama yapmak amacıyla sipariş edebilme olanağına da sahip oluyorlar.

Mevcut haber-eğlence ve multimedya sistemleri lüks sınıftan geliyor. Sıranın en üstünde MMI navigasyon plus ve kompakt segmentte yeni standartlar sunan bir medya merkezi bulunuyor. Gösterge panelinden kontrol birimine doğru yükselen ve MMI zekasına sahip olan monitör, yüksek segmentlerde Audi modellerinde bulunan sistemler doğrultusunda belirgin özellikler sergiliyor. Concert radyosuna bağlı olarak, bağlanabilirlik paketi, otomotiv sektöründe bir yenilik olan Audi harita-bazlı navigasyon sistemleri için bir donanım iyileştirme opsiyonu sunuyor. 465 watt Bose surround ses sistemi, mevcut olan tamamlayıcı modüllere sadece bir örnek olarak göz dolduruyor.

Yoğun sürüş keyfi: sınıfındaki en sportif otomobil
A1’in sportif, çevik şasisi, bu otomobili sınıfının en üstüne yerleştiriyor. Şehirde herhangi bir yolda, şehirlerarası bir yolda veya otobanda hiç fark etmez, herhangi bir yerde A1’i sürmek oldukça keyifli bir deneyim haline geliyor. Bunun sebebi ise A1’in sportif kurulumu, optimize ağırlık dağılımı ve oldukça direkt direksiyon yönlendirmesidir. Elektronik aks-diferansiyel kilidi ile standart ESP stabilizasyon sistemi A1’in yol tutuşunu daha sportif ve kesin hale getiriyor, sürüş güvenliğini de arttırıyor.
Yeni A1 ayrıca, yeni verimlilik standartları oluşturmuştur. Audi, yeni modelini rekabete, 63 kW (86 hp) ve 90 kW (122 hp) arasında değer üreten TDI ve iki TFSI benzinli motor ile dört silindirli motor ile gönderiyor. Motorların hepsi küçültme prensibini takip ediyor – silindir hacmi için turboşarşlı motorların yerine geçiyorlar ve yakıtlarını direkt enjeksiyon birimleri yoluyla alıorlar.

A1’in tüm versiyonları, iyi yakıt ekonomisi ve her 100 kilometre (43.56 – 61.90 US mpg) (geçici / nihai olmayan deÄŸerler) için 3.8 ile 5.4 litre arasındaki standart döngü deÄŸerleri ile müşterilerini etkilemeye devam ediyor. 66 kW (90 hp) ile birlikte 1.6 TDI ve manuel transmisyon, her kilometre için sadece 99 g CO2 yayıyor (159.33 g/mil). Motorların hepsi, fren sırasında ısı geri kazanımına olanak saÄŸlamak amacıyla bir geri kazanım sistemi ile donatılmıştır ve de otomatik bir start-stop sistemi eklenmiÅŸtir. DeÄŸiÅŸtirilmiÅŸ su pompası ile yeni bir ısı kontrol sistemi, 1.2 TFSI’nın düşük yakıt tüketimine katkı saÄŸlıyor.

Ä°leri teknoloji ve verimlilik: yedi vitesli S tronik
Audi’de, verimlilik her zaman ileri teknoloji anlamına gelmektedir. A1, yedi vitesli S tronik transmisyon ile mevcuttur. Çift kavramalı transmisyon, vitesleri aşırı derecede hızlı ve rahat, çekiş gücünde belirgin bir kesilme olmaksızın değiştirir. Hem otomatik hem de manuel modlar ve direksiyonda mevcut olan pedallar seçenek olarak önerilir. A1 son derece eğlenceli bir sürüş sağlamakla kalmaz, aynı zamanda da yakıt tüketimini azaltır, bu da otomobilin tipik bir Audi olduğunun göstergesidir.
A1 sportif, güçlü ve çekici özelliklere sahiptir. Kompakt segmentine yeni giren bir otomobil olarak, modern müşteri grubunun ilgisini çekiyor. Otomobil; genç, kentsel, yaşam tarzı odaklı özellikleriyele dikkat topluyor. Pek çoğunun bayan olmasının beklendiği A1 müşterileri dizayn, müzik, moda ve sporla ilgilenmektedir. Giriş düzeyi model yaklaşık 16,000 euro olarak fiyatlandırılacaktır.

Tasarım ve gövde
Opsiyon olarak belirgin bir biçimde ilerleyici, coupe-benzeri tasarım, otomobilin etrafını çevreleyen omuz hattı, büyük teker yuvaları, tezat oluşturan özel görünümlü kemer
Karakteristik görünüme sahip farlar, LED gündüz ışıkları ile opsiyonel ksenon plus, üç boyutlu tasarlanmış arka lambalar

Kesin yapı kalitesi ile yüksek mukavemetli gövde

İç yerleşim ve donanım
Dinamik iç tasarım, havacılık mühendisliğini anımsatmaktadır
Yüksek seviyede uyum ve cila, modern materyal ve renkler
İki farklı paket ve medya stili paket, pek çok konforlu ve sportif özellik, uyarlamalar için çeşitli fırsatlar

Haber – eğlence
En son haber-eğlence teknolojileri, gösterge panelinde opsiyonel geri çekilebilir MMI gösterge
MMI kontrol konsepti ile yüksek performanslı navigasyon sistemi
Cep telefonlarının ve taşınabilir müzik ortamının bağlantısı ve çalınması için geniş kapsamlı seçenekler, Bluetooth arayüzü
Audi harita tabanlı navigasyon sistemlerinin son entegrasyonu için bağlanabilirlik paketi
LED fiberoptik teknolojisi ile Bose audio sistemi

Güç aktarımı
İki güçlü ve verimli TDI ve iki TFSI motor, hepsi turboşarjlı ve direkt yakıt enjeksiyonlu, 63 kW’tan (86 hp) 90 kW’a (122 hp) kadar güç çıktısı
Geri kazanım sistemi ile tüm motorlar ve başlat-durdur sistemi; termal kontrol ile 1.2 TFSI
66 kW (90 hp) ve 77 kW (105 hp) 1.6 TDI ve her kilometre için 99 g kadar az oranda CO2 yayan manuel transmisyon (159.33 g/mil) (geçici / nihai olmayan değer).

Opsiyonel yedi vitesli S tronik

Verimlilik programı ile yerleşik bilgisayar

Åžasi
Dengelenmiş aks güç dağılımı, düşük total ağırlık
GeniÅŸ bant ile sportif ÅŸasi
Çevik yol tutuşunu desteklemek için elektronik diferansiyel kilit ile ESP stabilizasyon sistemi

AYRINTILI OLARAK

Dizayn
Güvenli ve kendinden emin bir duruş – güçlü, farklı ve karakter dolu: A1 sınıfında hem Premium seçenek hem de bir sporcu özellikleriyle dikkat çekiyor. Belirgin omuz hattı, renk kontrastlı tavan kemeri ve olağandışı bir şekilde keskin bir biçimde eğik olan C direkleri, üç kapılı otomobile belirgin ve açık bir siluet kazandırıyor. Boyutlar ayrıca dinamik çizgileri de belgeliyor: 3.95 (12.96 feet) metre uzunluğunda, etkileyici bir şekilde 1.74 metre (5.71 feet) genişliğinde fakat sadece 1.42 metre (4.66 feet) yüksekliğinde. Dingil açıklığı 2.47 metredir (8.10 feet); çıkıntılar ise bu duruma uygun bir şekilde kısadır.
A1’in dizaynı, markanın tasarım özelliklerine sıkı sıkıya bağlıdır ve kompakt segmentinde özgündür – hassas, atılgan ve ilerleyici. Audi, seri üretmlerinde konsept otomobillerinden pek çok yeni fikir ve yenilik alma konusunda yaygın bir şöhrete sahiptir ve A1 bu geleneği devam ettiriyor. 2007 A1 proje quattro showcar’dan alınan özelliklerin ve yenilkçi fikirlerin çoğu, A1’in seri üretiminde çoktan kullanıldı.

Ön kısım, belirgin biçimde bir aile otomobili görünümünde olmakla birlikte, detyalarda özgün işaretleri ve yenilikleri ön plana çıkarıyor. Mesela, tek çerçeveli ızgara ön kısma uyumlu bir şekilde eklenmiştir ve açılı üst köşeleri de yeni bir evrimsel aşamayı temsil etmektedir. Köşe çizgileri ön kısmın genişliğini vurgulamak amacıyla yatay olarak düzenlenmiştir. Büyük bir biçimde şekillenen hava girişleri ve bu girişlerin yatay çubukları da A1’in sportif görünüşüne katkı sağlar. Sis farları dış köşelere yerleştirilmiştir.

Üç boyutlu olarak tasarlanmış farlar da özgün görünüme sahiptir. A1, kararlı ve yola konsantre olmuş görünür. Eğri bir biçime getirilmiş kanat, farların iç kısmını şekle sokar. Her Audi’de olduğu gibi bu modelde de gündüz ışıkları standarttır. Opsiyonel ksenon plus birimi ile gündüz ışıkları LEDler ve bir kılavuz ışığı kullanılarak tamamlanmıştır. Bu sayede kanadın hatlarını ortaya çıkaran homojen bir şerit görünümündedirler.

Güçlü dizayn elementi: the tornado line
Yandan bakıldığında karşılaşılan en vurucu etki, çizgilerin hafifçe yukarı doğru giden yönüdür. Bu çizgiler A1’i görsel olarak gergin ve hızlı gösteriyor. Motor kapağının üst kenarı, yan camların altından arka kısma kadar uzanıyor. Audi TT Spor otomobilinde olduğu gibi, motor kapağının çamurlukla buluştuğu yer, tipik bir Audi dizayn elementinin köken noktasıdır ve buna tornado line adı verilir. Bu çizgi kapılarda ve arka kanatta uzamaya devam eder. Çizgi, tekerlek yuvalarının yakınından kusursuz bir biçimde geçer ve A1’e güçlü bir yol duruşu sağlar.
Tornado çizgisi altındaki güçlü bir şekilde gölgelenmiş kenar, kanatların üstündeki kavisli yaprak metal ve eşiklerin üzerindeki yükselen dinamik çizgi de markanın tasarım özellikleri arasındadır. Aynı durum, etkileyici bir biçimde şekillendirilmiş teker yuvaları için de geçerlidir. Bu yuvalar 18 inçe kadar boyutta tekerlere sığınak sağlar. Yan aynalar bir spor otomobilde olduğu gibi kapılara monte edilmiştir; kapı tutacakları belirgin bir yay şeklindedir.

Başka bir Audi özelliği, sportif bir biçimde uzanan çatı kemeridir. Bu kemer opsiyonel olarak dört kontrast renkte mevcuttur. Kemer, coupennkinden daha düz olan C direğine doğru uzanır ve arka kısma dinamik bir hat kazandırır. Bu dinamik hat, çatı spoiler ile de vurgulanır.
Arkadan bakıldığında, bagaj kompartımanı, kompakt sınıfta yeni ve seçkin bir özellik olan genişliği vurguluyor. Bagaj kapısı, belirgin ve ayırt edici bir biçimde şekillendirilmiştir. Kanat şekilli tek parçadan oluşan arka farlar da genişliği vurguluyor. Ksenon plus ile kombinasyonda, arka farlar LED teknolojisini kullanmaktadır. Bagaj kompartımanı açık olduğunda görünmedikleri için, Audi A1 yan kanatlarında da ek LED ışıklarına sahiptir. Bu çözüm, Audi mühendislerinin teknoloji alanındaki detaylı ve ilgili çalışmalarının bir ürününü sergiliyor.

Arka ışıkların sportif kırmızı bir çerçevesi vardır, ayrıca bu ışıkların yuvalarını bölen eğimli bir çubuk da bulunmaktadır. Audi, ışık yayıcı diyotlar ve kılavuz ışıkları ile opsiyonel olarak donatılmıştır – bunlarla birlikte arka ışıklar devamlı bir şerit gibi görünür. Etekteki sportif siyah difüzör arka kısmın tabanını şekillendirir ve görsel olarak aracı yola sıkı bir şekilde yerleştirir. Motora bağlı olarak, egzoz sistemi sol tarafta bir veya iki egzoz borusuyla biter.

Audi, A1’i on dış renk ile piyasaya sunuyor. Solid cilalar Amalfi Beyaz, Cumulus Mavi ve Brilliant (parlak) Siyah; metalik renkler Ice Gümüş, Phantom Siyah, Teak Kahverenegi, Shiraz Kırmızı, Scuba Mavi, Misano Kırmızı ve Sphere Mavi.

Gövde
Bir audi gerçekliği A1’e uygulanıyor: Gövde; kalitenin, kesinliğin, sportif yol tutuşun ve güvenliğin temelini oluşturuyor. Gövdenin üçte ikisi, farklı dirençteki yüksek ve ultra yüksek güçte çelikten oluşuyor.
Bu çeliklerin en güçlüleri, ısıyla şekillendirilmiş çeliklerdir. İşlenmemiş parçalar aşırı sıcaklıklarda fırınlarda ısıtılır ve daha sonra hemen su ile soğutulmuş pres kalıbında şekillendirilir. Sıcaklıktaki bu ani değişim bu parçaların oldukça yüksek gerilme direncine sahip olmalarını sağlar. Sıcakta şekillendirilmiş çelikler gövdenin yüzde 11’ini oluşturur. Bu parçalar ayak boşluğunda alt çapraz elemanların, boyuna parçaların arka bölümlerinin yapımında, C direkleri ve çatı çerçvesinde – aşırı dayanıklılığın düşük ağırlıkla kombine edildiği herhangi bir yerde, özellikle önem taşıyan yerlerde kullanılır.

Yüksek ve ultra yüksek güçlü çelikler gövdenin yüksek burulumsal sertliği ve sadece 221 kilogram (487.22 lb) düşük ağırlığı için belirgin bir faktördür. Bu iki değer ve boyutlar, üstyapının hafiflik kalitesini hesaplamak için kullanılır, aynı zamanda da kullanıcı koruması için yüksek bir seviyeye temel oluşturur.

A1 iki ön hava yastığı, ön koltukların arkalıklarındaki yan hava yastıkları ve iki kafa hava yastığı ile standart olarak gelir. Kemer gergi mekanizmaları ve kemer güç sınırlayıcıları ve Audi integral koltuk başlığı sistemi, koruma sistemlerinin paketini tamamlar. Arka koltuktaki Isofix çocuk koltuğu anchoru standarttır. Tüm koltuklarda kemer tokası sensörleri başka bir arttırılmış güvenlik özelliğidir. Ve yaya korumasıyla geldiğinde, A1 kesici kenar teknolojisi ile de donatılır.
Düşük hızlı çarpışmalar – park alanlarında ışıkları çarpma ve tipik çarpma iddiaları olarak adlandırılan çarpmalar sigorta değerlendirmeleri için oldukça önemlidir – herhangi bir büyük hasara sebep olmaz. Tamponların düzeni ve arkasındaki çapraz elemanlar ve boylamsal elemanlar, radyatör ve klimalar gibi çok masraflı bileşenleri korur.

Aerodinamik bir şekilde optimize edilmiş: ön skirtten arka spoilera kadar
Taban model için, 0.32 sürüklenme katsayısı ile en yeni Audi, sınıfındaki en aerodinamik otomobil olma iddiasını koruyor. Bunun sebebi ise, Ingolstadt’taki Rüzgar Tünel Merkezi ayarıdır. Gövdenin tamamı en uygun hale getirilmiştir – spoiler kenarları da dâhil, arka spoilerdan gövde altına ve tekerlere kadar. Aerodinamik gövde altı, gövde altını geniş bir biçimde kaplar, onu korur ve uygun bir aerodinamik hava akımı yaratır.
Skirtlerin köşeleri ve diğer kenar bölgeleri karmaşık bir tasarım özelliği gösteriyor ve yüksek hızda sürüş dengesinin gelişmesine katkıda bulnuyor. Izgara etrafındaki alan, tamamıyla kapalıdır, böylece içeri doğru giren hava burgaçlı bir hale gelmeksizin herhangi bir kayıp olmaksızın radyatöre ulaşır. Havanın motor kompartımanına girişi gibi ince ayrıntılar bile termo- ve aerodinamiklere ilişkin olarak en ince ayrıntısına kadar uygun hale getirilmiştir.
Gövdenin başka bir güçlü yönü ise akustiğidir. Audi gelişm mühendisleri geniş metal paneller ve bu panellerin sertliklerinin ses yayılımına olan etkilerine hatrı sayılır bir özen göstermişlerdir. Sürüş esnasında güçlerin eyleme geçirildiği tüm bölgeler özellikle güçlendirilmiştir. Hafif bir yalıtım paketi akustiği yolcu kabinine Premium seviyeye kadar getirir.

A1, Brüksel’deki Audi tesislerinde üretilecektir. Audi, kalite standartlarını en sıkı şekşilde tamamen uygulamak amacıyla üretim tesisinin modernizasyonu için 100 milyon eurodan daha fazla yatırım yapmıştır.

İç tasarım
Sportiflik, kesinlik ve gençlik ve tazelik temaları, A1’in iç tasarımını tanımlayan nitelikler olarak göze çarpıyor. Tasarımcıların eğimli gösterge paneli için uçak kanatlarından esinlendikleri belirgin bir biçimde göze çarpıyor. Dört yuvarlak, dışarı doğru çıkık hava kapakları bir jetin turbinlerini anımsatıyor.
İkincil düğmelerin entegre edilmiş olduğu bantların oluşturduğu şeritler ile merkez konsol, bir yatın pupasını anımsatıyor ve merkez tünel üzerinde süzülüyormuş gibi görünüyor. Klima kontrol sistemi için kontrol birimi ve opsiyonel otomatik klima kontrol sisteminin üç silindirik dönel kadranlar, A1’in diğer optik ve dokunmatik vurgulardır. Gösterge paneli ayrıca radyo, opsiyonel MMI kontrol ve haber-eğlence sistemini de barındırıyor. Concert radyo veya daha yüksek modeli için standart olan gösterge, gösterge panelinden çekilir ve bir butona basılmasıyla dışa doğru açılır. Bu pozisyon, hızlı okuma için idealdir ve bu araç sınıfında özgün bir satış noktasıdır.
Geniş ve yuvarlak gösterge grubu – siyah zemin, kırmızı kadranlar ve beyaz ölçekler ve sayılar – açık ve seçkin bir biçimde düzenlenmiştir. Audi’de her zaman olduğu gibi, direksiyon yoluyla bir işletim mantıksal ve ergonomik olarak mükemmeldir. Gece, göstergeler beyaz, butonlar kırmızı ışıkla aydınlatılır.

LED iç yerleşim düzeni ışıklandırma paketi ile A1 premium kompakt sınıf için ilk kez LED teknolojisini yüzde 100 iç yerleşim düzenine taşıyor. Sadece kapılardaki, tavan modülündeki ortam aydınlatması değil, aynı zamanda iç düzen ışıkları, okuma lambaları, ayak boşluğu ve makyaj lambaları da LED teknolojisiyle hayata geçirilmiştir.
Başka bir tasarım vurgusu LED kılavuz ışığı teknolojisi ile yaratılmıştır. Eğer istenirse, beyaz bir taç Bose, alçak titreşimli hoparlörün dış hatlarından direkt olmayan bir şekilde parlar, ses sisteminin ileri teknoloji karakterini görsel olarak vurgular.

Opsiyonel sürücü bilgi sistemi göstergeler arasındaki ekranı entegre eder. Geniş Audi modellerinde olduğu gibi, sistem, opsiyonel çok fonksiyonlu direksiyonda butonlar, düğmeler ve makara düğmeler kullanılarak kontrol edilebilir.

Sistem audio kaynaklardan ve opsiyonel navigasyon sisteminden gelen bilgileri toplar. Ekrandaki modern bir tab konsepti ve serbest bir şekilde programlanabilir favoriler butonu çalışmayı kolay ve sezgisel hale getirebilir. Sürücü bilgi sistemi, tek renklidir ve MMI navigasyon plus ile standart olarak gelir.

Yardımsever: verimlilik programı ile yerleşik bilgisayar
Verimlilik programı ile yerleşik bilgisayar sürücü bilgi sistemine bağlıdır. Verileri yakıt tüketimi ile ilgili olarak gösterir ve etkili sürüş için tavsiyeler verir. Verimlilik programı ile yerleşik bilgisayar sürücü bilgilendirme sistemine bağlıdır. Bu program yakıt tüketimi ile ilişkili verileri gösterir ve verimli bir sürüş için tavsiyelerde bulunur. Sürücünün vites değiştirmesi gereken durumlarda, genişletilmiş vites-değiştirme göstergesi sürücüye sinyal verir. Başka bir fonksiyon iklimlendirme sistemi veya arka cam rezistansı gibi yerleşik tüketicilerin hangilerinin açık olduğu ve ne kadar yakıt harcadıkları konusunda sürücüye bilgi verir.

A1’deki koltuklar, iyi bir kavrama ve destek sağlar ve her kilo ve boydaki kişler için koltuklar oldukça konforludur. Yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu standarttır. Ambition paketi, bel desteği ile spor koltuklar sağlarken, yolcu koltukları da standart olarak boy ayarlamalı olarak gelir. Arkaya rahat ulaşım için kolay-giriş fonksiyonu da Ambition paketi ile standarttır.

Her koltukta oldukça çok depolama alanı mevcuttur – merkez tünelin konsolundaki iki kap tutucusu, kapılardaki cepler ve arka taraftaki döşeme. Taban modelde, yerleşik monitör yerine gösterge panelinde bir katlanan kompartıman bulunmaktadır. Audi ayrıca ek istifleme bölümleri ile opsiyonel bir depolama paketi sunuyor.

Audi A1’in Premium karakteri, iç yerleşimin her detayıyla tanımlanıyor – materyallerin seçiminde, uyumlarında ve hatta boşluklarda. Gösterge panelinin yüzeyi, köpük ile yumuşak bir biçimde desteklenmiştir; tüm butonlar ve kontrol mekanizmaları kusursuz bir biçimde hareket eder; hatta kaputun açılmasına yarayan çekme kolu bile oldukça kesin ve tam bir şekilde kontrol edilir.

Ambition paketi ile standart, Atrraction ile opsiyonel olan çeşitli alüminyum görünümlü kontrol elementleri mevcuttur; giriş şeritleri, otomatik klima kontrol sistemi için tuşlar ve ışıklı tuşlar. Bundan başka, üç-spoke spor direksiyon halkası, park freni tutacağı ve vites kolu deriyle kaplanmıştır ve ince alüminyum klipslerle bezenmiştir.
Genç ve yeni: renkler ve materyaller
İç yerleşim düzenindeki materyaller iki çizgi arasında değişir. Attraction siyah veya titanyum gri kumaş döşeme ile titanyum gri merkez konsol, kol dayama yeri, harita cebi ve hoparlör ızgarası ile karakterize edilir. Ambition çizgisindeki spor koltuklar titanyum gri veya wasabi yeşil ile kontrast renk siyah ile karakterize edilir. Medya stili paket velvet bejini alternatif olarak sunar. Opsiyonel deri koltuklar Ambition çizgsi ile mevcuttur ve medya stili paket üç farklı renk ve kombinasyonda önerilir.
Renkler ve paket ile ilgili her şey yeni, genç ve yaşam tarzı odaklıdır. Hava kapakçığı yuvaları geniş yelpazede bir renk seçeneği ile mevcuttur – pakete bağlı olarak mat veya parlak siyah. Ayrıca bu paketle eşleşen bir şekilde, opsiyonel olarak parlak beyaz, titanyum gri, wasabi yeşil, kırmızı veya velvet bej renkleri de mevcuttur. Audi ayrıca kapılardaki kol dayama yerleri ve merkez tüneldeki konsol için de çekici bir renk yelpazesi önerir.
Audi A1’in bagaj kompartımanının düz duvarları vardır; yükleme kenarı ise kolay yükleme ve indirme için alçak olarak tasarlanmıştır. Taban hacmi 267 (9.43 kübik feet) litredir. Çift kargo tabanı standarttır.
Bölünmüş arka kısım hızlı ve kolay bir biçimde katlanabilir ve eğer tavana kadar yükleme yapılırsa, bagaj kapasitesini yaklaşık 920 litre (32.49 kübik feet) arttırır. İki küçük mandal, katlandığı zaman kargo zeminini sağlam hale getirir. Audi ayrıca, kargo zeminin altında pratik depolama kutuları, çoklu sabitleme noktası olan katlama kancaları, esnek bir ağ, bir priz, ikinci bir lamba ve kayış tutucu içeren opsiyonel bir bagaj kompartıman paketi de sunuyor.
Audi bagaj kompartımanında da herhangi bir tavize yer vermiyor. Mandallar elektronik olarak, uzaktan kumanda edilen bir anahtarlık yoluyla açılıyor. Bu da başka bir tipik Audi detayının göstergesi olarak yerini alıyor.

Haber-eÄŸlence sistemleri
A1, modern kullanıcılar için Premium bir otomobil özelliği taşıyor – lüks sınıfın sahip olduğu, başlı başına bir sanat eseri olan haber-eğlence ve multimedya sistemlerini içeriyor.
Haber-eğlence sistemi, mp3 uyumlu CD sürücüsü ve GALA hıza tabi ses kontrolü ile standart radyoyu baz alan modüler bileşenleri içeriyor. Radyonun sesi dört hoparlöre iletiliyor.

Bir sonraki gelişmiş özellik ise yeni concert radyodur, bir CD sürücüsü ile donatılmış çok yönlü bir araçtır. Ayrı, geri çekilebilir, 6.5 inç renk göstergesi ile yüksek çözünürlüklü monitör bu radyo ile birlikte standarttır. Ayrıca çift ayarlayıcı, SDHC hafıza kartı okuyucu, AUX ve arkada ve önde altı hoparlör de bu özelliklere dâhildir.

Concert radyo aynı zamanda bir navigasyon sistemi hazırlığı içeren opsiyonel bağlanabilirlik paketi seçimini de açıyor. Bu, müşterilere daha sonraki bir zamanda radyoya Audi harita bazlı navigasyon birimi ekleme olanağı sağlıyor. Gerekli olan donanım radyoya zaten yüklenmiştir. Müşteriler, navigasyon verileri ile birlikte sistem aktivasyonu ve SDHC kartı da Audi Genuine Accessories’ten satın alabilirler. Aktivasyon bir Audi satıcısı tarafından gerçekleştirilir. Bağlanabilirlik paketi ayrıca bir Bluetooth arayüzeyi, SDHC kart okuyucu ve Audi müzik arayüzü içerir.
Sıranın en üstünde MMI navigasyon plus vardır, kompakt araç sınıfında bir benchmark olan en son kalite medya merkezi. Dört ana bileşenden oluşur – 60 gigabayt hard sürücü ana birim, radyo birimi, MMI kontrol terminali ve renkli ekran. Geri çekilebilir 6.5 inç gösterge seçkin görüntü özelliklerine sahiptir. Grafikleri ve audio CDlerin kapaklarını gösterir. Navigasyon haritası da 3D olarak görüntülenir.

MMI navigasyon plus 20 gigabayt müzik dosyası depolayabiliyor. Oldukça kolay ve uygun bir şekilde mobil medya oynatıcılarla bağlantı kurmak için bir Bluetooth arayüzü ve Audi müzik arayüzü (AMI) sunuluyor. Audio ve video DVDler için bir sürücü ve akıllı bir ses kontrolü içeriyor – bu sayede sürücü bir seferde tam navigasyon adresini söyleyebiliyor. Sürücü bilgilendirme sistemi de pakete entegre edilmiştir.

Klasik Audi mantığı: MMI kontrol terminali
Sezgisel mantığı ile MMI kontrol terminali büyük Audi modellerine benzer şekilde yapılandırılmıştır. Büyük bir dönel düğme birimin merkezindedir. Bir joystick gibi dört yönde de hareket ettirilebilir ve böylece pek çok fonksiyon daha elverişli hale gelir. Depolama ortamı için değişik türde hard ve soft anahtarlar, ses kontrolü ve slotlar merkezi kontrol sisteminin çevresinde ve üstünde yer alır.
Audi MMI navigasyon plus ve konser radyo için ek modüller sunuyor – elverişli ses iletimi ve müzik ve video transferi için bir Bluetooth arayüzey, bir CD değiştirici, dijital bir radyo (DAB) ayarlayıcısı ve iki Premium ses sistemi: on hoparlör ile 180 watt Audi ses sistemi ve Bose surround sistemi. Bu sistem on kanal, 465 watt amplifikatör ve 14 hoparlör ve ayrıca bir derin bas hoparlörü içeriyor. MMI navgasyon plus ve Bose surround sistemi 5.1 surround ses üretimine olanak sağlıyor. Özel bir optik vurgu: Kapılardaki alçak titreşimli hoparlörler dolaylı olarak LED ile aydınlatılıyor.

Güç aktarımı (performans verileri kesin değildir)
Audi başlangıçta dört motorlu A1’i satışa sunuyor. İki TFSI benzinli motor ve iki TDI dizeller 63 kW’tan (86 hp) 90 kW’a (122 hp) kadar bir güç aralığını kapsıyor. Bunların her biri birer sanat eseri olarak görülüyor.
Motorların tümü direkt yakıt enjeksiyon sistemine ve turboşarja sahiptir. Bu küçültme konsepti Audi modüler verimlilik platformundan teknolojilerle ikiye katlanmıştır. Bu durum, her 100 km için 3.8 ila 5.4 litre (43.56 – 61.90 US mpg) arasında değişen minimal yakıt tüketimi ile muazzam bir güç sağlıyor.

Başlangıç seviyesi benzin motoru yeni 1.2 TFSI’dır. 63 kW (86 hp) üretiyor ve 1,500 ve 3,500 rpm arasında 160 Nm (118.01 lb-ft) azami tork üretiyor. Beş vitesli manuel transmisyon ile birleştirilen dört silindir A1’i 0’dan 100 km/saate (0 – 62.14 mph) 12.1 saniyede çıkarıyor ve bu hızda 179 km/saat (111.23 mph) üst hıza ulaşıyor. EU sürüş döngüsünde, her 100 km için sadece 5.1 litre (46.12 US mpg) yakıt tüketiyor ve bu da sadece 119 gram CO2/km’ye (191.51 g/mile) denk geliyor.

Audi’den küçültme: silindir hacmi yerine turboşarj
Yeni geliştirilmiş olan dört silindir, Audi’nin küçültme felsefesinin bir örneğidir, hacim için turboşarjın yer değiştirmesi. Her silindir için iki kapakçık ile motor sadece 1.197 cc’nin yerine geçer ve düşük ağırlık ve düşük friksiyon için sıkı bir şekilde optimize edilmiştir. Döküm alüminyum krank mili, silindir başlığından ayrı olarak kendi soğutma döngüsüne sahiptir. Bloktaki su motor çalıştırıldıktan hemen sonra dolaşmaya başlamaz, motorun daha hızlı bir şekilde sıcaklığa ulaşmasını sağlar ve soğuk yağ sebebiyle friksiyonal rezistansın artış evresini kısaltır.
1.4 TFSI’ın azami torku 200 Nm (147.51 lb-ft) 1,500 ve 4,000 rpm arasında mevcuttur. Su soğutmalı bir ara soğutucu ile bir turboşarj, her silindir için dört kapakçık ile 1,390 cc motora basınç uygular.

Yedi vitesli S tronik ile birlikte, 1.4 TFSI A1’i 9.1 saniyede otoyol hızına çıkarıyor. En üst hız 200 km/saattir (124.27 mph). Standart altı hızlı manüel transmisyon da 9.2 saniyede aracı hızlandırıyor fakat en üst hızı etkilemeyor. Ortalama yakıt tüketimi, EU test döngüsünde sırasıyla 5.1 ve 5.4 litre/100 km’dir.

Yeni 1.6 TDI’ın güç çıktısı 1,598 cc silindir hacmi ile gelir. Kompakt dört silindirli dâhili friksiyon, sistematik olarak küçültülmüştür. Audi bu motorun iki versiyonunu piyasaya sürüyor. Daha güçlü olan 1.6 TDI birim 77 kW (105 hp), 1,500 ve 2,500 rpm arasında 250 Nm (184.39 lb-ft) üretiyor ve beş hızlı manuel transmisyon ile eşleştiriliyor. 16 kapakçıklı motor, ortalama sadece 3.9 litre/100 km (60.31 US mpg) harcarken, 187 km/saat (116.20 mph) üst hıza ulaşmadan önce, A1’i standart hızlanmaya 10.8 saniyede hızlandırıyor.
1.6 TDI’ın ikinci versiyonu, 1,500 ve 2,500 rpm arasında bir tork 66 kW (90 hp) ve 230 Nm (169.64 lb-ft) üretiyor. Beş hızlı manüel transmisyon ile eşleştirildiğinde, A1’i 0’dan 100 km/saate (0 – 62.14 mph) 12.2 saniyede hızlandırıyor. 179 km/saat (111.23 mph) üst hıza ulaşıyor ve örnek sayılabilecek 3.8 litre/100 km (61.90 US mpg) yakıt tüketimi sağlıyor, bu da 99 gram CO2/km’ye (159.33 g/mile) denk düşüyor.

A1’deki dört motorun hepsi de Audi modüler verimlilik platformundan bir teknoloji kullanıyor – geri kazanım sistemi, frenleme esnasında enerji geri kazanımı için akıllı bir voltaj kontrol sistemindan yararlanıyor ve bunu aküde geçici olarak depoluyor. Otomobil bir dahaki sefer tekrar hızlandığında, bu enerji elektrik sistemine geri akıyor, jeneratördeki yükü rahatlatıyor.

Dört motor aynı zamanda Audi modüler verimlilik platformudan ikinci bir teknolojiyle standart olarak geliyor – start-stop sistemi. Bu sistem, otomobil dururken vites kolu boştaysa ve sürücünün ayağı debriyaj pedalında değilse, motoru kapatır. Daha sonra debriyaja basılır basılmaz start-stop sistemi motoru tekrar çalıştırır – bunların hepsi sessiz, uygun ve hızlı bir biçimde gerçekleşir.

Start-stop sistemi aynı zamanda yedi vitesli S tronik ile uyumludur, ileri teknoloji transmisyon ise sportif pozisyondadır. Audi çift kavramalı transmisyon, tork çevirici transmisyonun uyumluluğunu dinamikler ve manuel transmisyon verimliliği ile kombine eder. Çekiş gücünde herhangi bir kesilme olmaksızın dişlileri saniyenin yüzde biri kadar zamanda yumuşak ve oldukça rahat biçimde değiştirir.

Yaklaşık 70 kilogram ağırlığında olan yedi vitesli S tronik, ağırlığın korunmasında da pay sahibidir. İkili kavrama sayesinde, yağ kaynağının çıkarılması transmisyonun yüksek verimliliği ile artar. Gerek oldukça güç elekrohidrolik devindiriciye sağlanır.

Sürücü, yedi vitesli S troniki bir spor otomobilde olduğu gibi, vites kolu veya direksiyondaki opsiyonel kollar ile çalıştırabilir. Ayrıca iki adet tam otomatik çalışma modu da mevcuttur. D modunda, transmisyon kontrol sistemi, yakıt tasarrufu amacıyla olabildiğince düşük hzda çalıştrır; S modunda ise sürüş stili sportiftir ve motor hızı daha yüksektir. Bir yokuşta A1’i çalıştırırken tutan yokuşta çalıştırma yardımı standarttır.

Åžasi
Ön çekişli Audi A1 kompakt sınıftaki en sportif otomobildir. Şehirde çabuk ve çevik; şehirlerarası yollarda istikrarlı ve kesin; otoyolda ise konforludur. Bu özelliklerini esas olarak oldukça gelişmiş olan, geniş palete ve dengli ağırlık dağılımına sahip olan şasiye borçludur.
Mühendisler, A1’in gelişiminde aks yüklerinin dağılımına büyük özen gösterdiler. Sadece 81 santimetre (31.89 inches) boyutuyla, ön sarkıntı alışılmadık biçimde kısadır. Motora dayalı olarak, ağırlığın sadece yüzde 61 ila 63’ü ön aksta kalır, bu değer bir kompakt otomobil için oldukça düşüktür. Çok sayıda detay buna katkıda bulunur; akünün pozisyonu buna bir örnektir, en çok motor opsiyonu bagaj kompartımanının altındadır. Sadece 1,045 kilogram (2,303.83 lb) taban ağırlığıyla, A1 premium kompakt sınıfta en hafif otomobildir.

Ön süspansiyon daha alçak olan üçgen süspansiyon kolu ile bir MacPhersonu kapsar. Direksiyon hareket tepkisi, elektrohidrolik kremayer dişlisi ve düz bir hidrolik sistemden daha verimli olan hidrolik direksiyon sisteminden pivot yatağı yoluna kısa yollar yardımıyla iletilir. Bu durum, spontane direksiyon tepkisi ve direksiyon yoluyla kesin, hassas geribildirim sağlar.

Direkt: hidrolik direksiyon sistemi
14.8:1 oran ile direksiyon hâkimiyeti sportif bir şekilde direkttir, tekerlekte sadece hafif bir yönlendirme açısına ihtiyaç duyar. Ön tekerlerin fazlaca içeri kıvrılması 10.6 metre (34.78 feet) daire dönüşünü korur – her iki faktör A1’e hem şehir trafiğinde hem de açık yollarda son derece çeviklik sağlar.
Audi ön aks yatağını, dengeleme çubuğunu ve yaylar ve damperleri oldukça dikkatli bir şekilde ayarlamıştır. Ambition paketi, gergin yaylar ve damperler ile bir spor süspansiyon ile standart olarak gelir.

A1 seçilen motor dikkate alınmaksızın yeni bir Audi teknolojsi ile donatılmış olarak gelir – ESP stabilizasyon sistemi de elektronik bir diferansiyel kilidi içerir. Mekanik bir kilitleme diferansiyeline benzer şekilde, zaten çevik olan yol tutuşu dışa doğruçekimi büyük oranda devre dışı bırakarak ve çekişi geliştirerek daha da nötr hale getirir. Eğer elektronikler öndeki tekerin içindeki yükün çok fazla azaldığını tespit ederse, o tekere kısa ve kontrollü bir frenleme uygular. Fazla tork daha sonra, yola daha fazla güç uygulayabilen dış tekere doğru akar. Yol davranışı daha kesin, çevik, istikrarlı ve nötrdür, ayrıca otomobilde objektif emniyeti ve subjektif güveni arttırır.

Spor tarzı ile ESP A1 çevik bir sürüş için özel olarak üretilmiştir. Stabilizasyon sistemi büyük, güçlü teker frenlerini kontrol eder. Ön diskler dâhili olarak havalandırılmıştır ve motora bağlı olarak 256 ve 288 milimetre (10.08 ve 11.34 inch) çapındadır. Arka tekerler güçlü disk frenleri ile donatılmıştır. Attraction paketi, 15 inç tekerlerle karakterize edilir; Ambition ise 16 inç alaşım tekerler ile gelir.

Audi opsiyonel olarak 17 inç alüminyum tekerlekler de piyasaya sürmüştür, bazı modellerde modern iki renkli tasarımlar mevcutur ve geniş format 215/40 lastiklerdir. Quattro GmbH 18 inç alüminyum tekerler ve geniş format 225/35 lastikler de önerebilir.

Yüksek performans: Fren Sistemi
Premium kompakt sınıfta gereksinim duyulan sportif performans, üst sınıf emniyet ve konfor frenlere yüksek talep yüklüyor. Audi A1’in fren sistemi farklı varyantların performansı için özel olarak seçilmiştir.
Başlangıç seviyesi motorlara sahip modellerde bile bu yüzden yedek olarak bol miktarda fren gücü vardır. Her araç önde havalandırılmış disk frenleri ve arkada masif fren diskleri ile donatılmış olarak gelir.
Spor direksiyon
Aracın sportif karakterine uyum sağlayarak, A1 opsiyonel olarak ince Nappa derisi ile kaplanmış ve yüksek kaliteli krom-dizayn elementler ile bezenmiş olarak üç spoke spor direksiyon ile standart olarak geliyor.
Dikkate değer bir vurgu, opsiyonel multifonksiyon anahtarının yeni işletim konseptidir. Bu konsept yerleşik bilgisayarın, telefonun, audio kaynağın ve navigasyon sisteminin direksiyondan doğrudan olarak pratik şekilde işletimini sağlıyor.

Hızlı manuel vitese olanak sağlayan değiştirme çubukları, S tronik transmisyon ile kombinasyon halinde opsiyonel olarak mevcuttur.

Donanım ve paket
Audi, A1’i iki paket seviyesi ile sunuyor. Attraction zengin bir şekilde donatılmış karizmatik versiyondur, Ambition ise sportif ve dinamik varyanttır. Her iki seviye de çekici haber-eğlence ve iç yerleşim opsiyonu sunan medya stili paket ile kombine edilebilir. Navigasyon paketi gibi özellikler daha sonra satın alınabilir ve böylece A1 gelen yılda da yeni ve çekici hale getirilebilir. Audi ailesinin en son üyesi ayrıca iç yerleşimdeki materyaller ve renkler bakımından genç ve taze bir çizgi seyrediyor.
Attraction line chorus radyo, uzaktan kumandalı bir radyo merkezi kilitleme sistemi, elektrikle ayarlanabilen yan aynalar, elektrikli camlar ve boyu ayarlanabilir sürücü koltuğu gibi çok sayıda konforlu özellik ile donatılmış olarak geliyor. Standart pasif emniyet özellikleri iki ön hava yastığı içeriyor. Kemer güç kısıtlayıcıları, integral Audi koltuk başlığı sistemi ve arka tarafta çocuk emniyet koltuğu için mevcut olan Isofix ankraj noktaları programı tamamlar.

Ambition paketi bir bakışta tanımlanabilir – ekstra verilen elemanlar 16 inç alaşım tekerler ve sis lambalarıdır. A1Ambition’ın iç yerleşim düzeni, alüminyum görünümlü dokunuşları, deri kaplı spor direksiyonu ve sürücü bilgilendirme sistemini içerir. Spor koltukları kolay giriş fonksiyonu ve bel desteklerini ve yüksekliği ayarlanabilir yolcu koltuklarını içeriyor.

Ambition paketi için opsiyonel olarak mevcut olan seçenek, S line spor paketidir, 17 veya 18 inç alümiyum tekerler, dinamik süspansiyon ayarlama ile S line spor süspansiyon, deri kaplanmış spor direksiyon ve spor koltukları içerir fakat bunlarla kısıtlı değildir.
Audi’nin A1 için tasarladığı opsiyonel donanımların çoğu, doğrudan lüks sınıftan geliyor. Bu donanımlar LED gündüz ışıkları ile ksenon plus farlar, LED arka farlar ve 215/40 lastiklerle opsiyonel 17 inç tekerler gibi otomobilin dışına ait olan opsiyonları içeriyor. Quattro GmbH 18 inç alüminyum tekerleri öneriyor.

Audi ayrıca ışık ve görüş alanına da büyük önem gösteriyor. Uzak far asistanı diğer araçları ve yereşim yerlerini tespit etmek ve kısa ve uzun ışınlar arasında otomatik olarak değişim yapmak için bir kamera kullanıyor. Bu kamera, ayrı bir şekilde mevcut olan bir ışık ve yağmur sensörü ile kombine edilmiştir. Panaroma sunroof ışığın ve havanın içeri girmesine olanak sağlıyor. Uygunluk anahtarı ceket cebinde kalabilir – A1 sürücü kapı tutacağını çektiğinde otomatik olarak açılır ve start-stop butonuna basılarak başlatılır.

Ek opsiyonlar alarm sistemi, LED iç yerleşim aydınlatma paketi, ısıtılmış ve şekillendirilmiş yan aynalar, hız kontrol sistemi, ski bag, ön merkezde kol dinlendirme alanı, depolama ve bagaj kompartıman paketi, ısıtılmış ön koltuklar, klima kontrol sistemi, otomatik klima kontrol sistemi ve çok fonksiyonlu deri kaplı bir direksiyonu içerir. Audi ayrıca iki varyantlı bir park yardımı ve geniş yelpazeli bir haber-eğlence modülü de sunuyor. Bu modül concert radyo ile başlar ve retrofit kabiliyetli navigasyon paketinden yüksek performanslı MMI navigasyon plus sistemi ve yenilikçi bir kılavuz ışığı teknolojisi ile Bose surround sistemine kadar gider.

Dinamik görünüm
S line dış kaynaklı paket, yontulmuş pervaz üstleri ve geniş bir tavan spoilerı gibi detaylar sayesinde A1’e daha dinamik görünüş sağlıyor.
A1, renkleri ve materyalleri ile genç, şehirde yaşayan kesime uygun, yeni bir yaşam tarzı odaklı konsept sunuyor. Eğer arzu edilirse, koltuk kaplamaları, hava kapakçık yuvaları ve kapılardaki dolgular gibi bileşenler taze, anlamlı renklerle parlar. Bireysel opsiyonlara ek olarak, quattro GmbH ayrıca S line spor paketi, Audi exclusive line veya siyah stil paketi gibi çeşitli paketler de sunuyor. Audi exclusive kişiselleştirme programı, hem otomobilin içi hem de dışı için müşterilere daha stil yaratıcı opsiyonlar sunmaya devam ediyor.