Şuan sadece Çin için..
2017_bmw_1-series-sedan_official_02

Kompakt otomobil segmenti dünyada ve Çin’de en hızlı büyüyen segmentlerden birisi. BMW 1 Serisi sedan segmentteki en sportif ve duyusal model. Lüks model Çinli müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri için özel olarak tasarlanmış ve sadece Çin’de satılacak. Ancak CLA ve A3 sedan ile rakebet edebilmesi için BMWnin otomobili Avrupa normlarına göre düzenleyip avrupaya satmasına kesin gözüyle bakılıyor, şimdilik sadece bu tarih belirsiz. Yeni otomobilin testleri ve geliştirmesi BMW merkezinde Çinli mühendislerle birlikte yapıldı. Yeni otomobil Çin’in farklı iklim ve yol koşullarında yoğun yol testlerini başarıyla geçti. BMW 1 Serisi sedan üzerinde BMW mühendisleri pek çok özel ince ayar ve geliştirmeler yaparak otomobili Çin’deki sürüş koşullarına ve Çinli müşterilerin beklentilerine uygun hale getirdiler.

BMW 1 Serisi sedan modelinin temelinde prömiyeri 2015’te Guangzhou’da yapılan BMW Concept Compact Sedan konsepti bulunuyor. Üretime hazır bir model olarak BMW 1 Serisi sedan konseptin tasarım bileşenlerini ve BMW’nin tipik gövde orantılarını devam ettiriyor. BMW 1 Serisi sedan bir BMW olduğunu hemen belli ediyor. Sade BMW yüzü, böbrek şeklinde ön panjur, LED yuvarlak farlar ve firma logosunun sportif ve modern yorumu markanın kimliğini ortaya koyuyor. BMW tasarım dilinin özellikleri “Hofmeister kink” (BMW otomobillerin C sütunundaki karakteristik kıvrım) ile birlikte sportif, duyusal ve modern görünümlü siluete yansıyor.

BMW 1 Serisi sedan BMW Grubu’nun inovasyondaki gücü ve bağlanabilirlikteki üstünlüğünün en yeni göstergesi. Geniş kapsamlı BMW ConnectedDrive teknolojileri tüm müşterilere benzersiz kullanım kolaylığı, zengin multimedya ve gelişmiş güvenlik sunuyor. En yeni, güçlü ve elektronik teknolojiler açısından gelişmiş motorlar BMW’nin Shenyang’daki yeni fabrikasında üretilecek.

2017_bmw_1-series-sedan_official_03