Bang & Olufsen, dünyanın en kaliteli ve en güzel dizaynlı ses sistemlerini üreten firma, Audi ile çalışarak Audi A8 ve S8 için özel üretim bir ses sistemi geliştirdiler. 2006 yazından sonra Audi satıcılarında opsiyonel olarak verilecek ses sistemi, Audi RoadJet Konseptinde olduğu gibi arkaplandaki ve dışardaki ses seviyesine göre kendini değiştiriyor.

Bang & Olufsen A8

Bang & Olufsen CEO’su Torben Ballegaard Sorensen, Audi ile çalışmaktan çok büyük bir zevk duyduklarını, ve ortaya çıkan sonucun arabanın neresinde oturursanız oturun size daha önce hiçbir arabada olmayan bir ses kalitesini sunduÄŸunu söyledi.

Görülmemiş Performans

Her hoparlör için ayrı dijital amfi ve akustik lens yardımı ile araba içinde yüksek frekansta ses dağılımı sağlıyor. Akustik lensler müzik sistemi devreye sokulduğunda otomatik olarak konsoldan yukarı çıkıyor ve devreye giriyor. Araba içinde toplam 1000 watt güce sahip 14 hoparlör var.

Bang & Olufsen A8

14 kanallı müzik sistemi, araba içinde 4 tane yolcu varken bile eÅŸsiz bir kalite sunuyor. Yolcuların konuÅŸması, dışardaki su sesi, lastik sesi, havalandırma sesi bile detaylı olarak algılanıyor ve hoparlörler bunları emerek size kaliteli ve detaylı bir müzik deneyimi sunuyor. Opsiyonel olacak bu sistem Almanya’da 6000€ olarak fiyatlandırıldı, fakat Türkiye fiyatı daha açıklanmadı.

Bang & Olufsen A8

BANG & OLUFSEN hakkında

Bang & Olufsen, 1924 yılında Struer, Danimarka ‘da kuruldu. KurulduÄŸundan beri ünü bütün dünyaya yayılan firma, bu ününü her zaman deÄŸiÅŸik teknolojileri cesurca kullanmasına baÄŸlıyor. İçinde 2400 kiÅŸinin çalıştığı fabrika, 60 tan fazla ülkeye ithalat yapmaktadır.

Bang & Olufsen hakkında daha çok bilgi için: http://www.bang-olufsen.com