Audi A3, Bmw 1 serisi ve Mercedes A-Class 'a karsi

Kabin:

İlk klasmanı direk Audi A3 kazanıyor. İç kısmı gerçekten çok kaliteli ve sürücüye göre dizayn edilmiş. Kaliteli, yumuşak malzeme kullanılmış ve bagaj hacmide yeterli. A sınıfı ise belki bu klasmanda sunulan en yüksek kaliteyi sunuyor fakat iç hacim ve kullanabilirlik açısından kendini 2. sıraya çekiyor. Bmw 1 serisi ise bu klasmanda küçük iç hacmiyle sonuncu geliyor. Özellikle arkada oturanlar için ayrılan mesafe çok az.
Mercedes A-class
Motorlar:

Her 3 modelinde farklı motor seçenekleri mevcut. Audi A3, 1.6 103beygirlik motordan 3.2 v6 247 beygirlik motora kadar seçenekler sunuyor. Avrupa’da ekonomi öne çıktığı için, dizel otomobiller daha revaçta bu yüzden 138beygirlik 2.0TDI motoru performans sunarken ekonomik davranmayı biliyor. Bu testte kullanılan Audi aracında 2.0FSI motoru mevcut ve 148 beygir üretiyor.

BMW’de ise 115 beygirlik 1.6 motordan, 261 beygirlik 3.0 motora kadar uzanıyor. BMW’nin motoru diğer 2 markaya göre üstünlük sağlıyor. Motor büyük bir güç sağlarken aynı zamanda çok yumuşak.

Mercedes A serisi, biraz daha aile arabası klasmanına giriyor. Seçenekler, 95 beygirlik 1.5 litre motordan, 2.0 T motora kadar devam ediyor. Mercedes bu modelinde 3 tane de TDI motor sunuyor.
Sonuç:

BMW 1-serisi kullanması çok kolay ve zevkli bir araç, fakat diğer kategorilerdeki eksiklikleri onu bu klasmanda biraz aşşağıya çekiyor. Ayrıca fiyatıda el yakıyor: İyi donanımlı bir 1-serisi, 3-serisi fiyatına denk geliyor.

Mercedes A-class’ın tavsiye edilir birçok yanı var. İçi geniş, pratik ve çok da rahat bir araba. Çok sportif görünmesede bu klasmanda ilerleyeceği çok açık.

Genel olarak, Audi A3 birinciliği açık bir şekilde alıyor. Mercedes’ten çok daha sportif, ve BMW 1-serisinden daha rahat. Üstelik Audi’nin şirket imajı son yıllarda büyük bir yükselişte.

BMW 1 serisi