En iyi otomobiller: Listenin en üstündeki 4 Audi Modeli

– Ams okur anketinde inanılmaz başarı
– Audi A3, A4, A6 ve R8 üst sınıfları.
– Rupert Stadler, “Okuyucu anketleri bizim için çok önemli bir gösterge” dedi.

Audi geçtiğimiz yılki başarısını bu sene de Almanya’nın lider otomotiv dergilerinin birinde yapılan bir okur anketiyle de pekiştirmiş oldu. Auto motor und sport dergisi 4 klasmanda Audi’yi okurlarının oylarıyla birinci seçti.
Rupert Stadler: “Okuyucu anketi bizim için önemli bir gösterge. Ve bu anket gösterdi ki bizler doğru otomobilleri üretiyoruz. AUDI AG yönetim kurulu başkanı, bu övgüler üzerine “Bu sonuç aynı zamanda tüm takımımız için de büyük motivasyon kaynağı oldu” şeklinde konuştu.

Audi, 4 ödülü birden alması ile birlikte ankette en başarılı marka olarak öne çıktı. Özellikle diğer rakiplerini açık ara geride bırakan Audi R8 spor otomobili ise özellikle ön plana çıktı.

Aynı zamanda yeni A4 Sedan da sansasyonel bir başlangıç yaptı. Otomobil müşterilerden ve medyadan büyük alkış aldı. En gelişmiş teknolojiyi genişlik, şık dizayn ve yüksek kalite ile birleştiren A4 Sedan bu sayede birinciliğe layık görüldü.

Audi A3’ün birinci seçilmesi ise artık alışkanlık oldu diyebiliriz. Audi’nin bu kompakt modeli 4. kez kasını göstermiş oldu. Bunun yanında bu model serisi, önümüzdeki aylarda lansmanı yapılacak yeni A3 Cabriolet ile birlikte çekiciliğini ve popülaritesini arttıracak gibi gözüküyor.

Audi A6 ise bir kez daha orta boyut lüks otomobil sınıfında birinci oldu. Tipik Audi çizgileri ile sportmenlik ve zerafeti birleştirmesi bu liderliğin en büyük sebebi olarak gösteriliyor. Sedan ve Avant ile birlikte Audi portföyünde aynı zamanda sportif S6 ve A6 allroad quattro da bulunuyor. Önümüzdeki aylarda ise yeni model RS 6 ‘nın lansmanının yapılması bekleniyor.

Ams okuyucu anketi aynı zamanda bir başka trendi de onaylamış oldu. TNS Infratest araştırma enstitüsününde belirttiği gibi fiyat kriteri olmadan değerlendirildiğinde ve insanlara hayal ettikleri otomobiller sorulduğunda Audi muhakkak Almanların da ilk tercihi olacaktı.

AUDI AG otomobillerini dünya çapında Premium segmenti için üretiyor ve geliştiriyor. Şirket 12. üst üste rekoruna 2007 yılında 964,151 otomobil satarak ulaştı. Audi otomobillerini Almanya’da Ingolstadt ve Neckarsulm’de, Macaristan’da Györ’de, Çin’de Changchun’da ve Belçika’da Brüksel’de üretiyor. 2007’nin sonundan itibaren ise otomobillerini Hindistan – Aurangabad’da üretmeye başladı. AUDI, halen dünya çapında 100’den fazla piyasada aktif durumda bulunuyor. AUDI’nin tamamen sahip olduğu yan markalarının içinde ise İtalya’da Sant’Agata Bolognese’ de Lamborghini S.p.A ve Neckarsulm’de quattro GmbH bulunuyor. Audi, dünya çapında 54,000 kişiye isthidam sağlamış durumda ve bunun 45,000’i Almanya’da bulunuyor. “Vorsprung durch Technik”(teknoloji ile gelişim) sloganının hakkını vermek amacıyla ise şirket her yıl 2 milyar euro yatırım yapıyor. Audi bunun yanında 2015 yılı ile birlikte portföyündeki model sayısını 25’ten 40 a çıkararak neredeyse iki kat büyüme hedefliyor.

AUDI AG tam sonuçları ise 2007 iş yılı bitiminde 11 Mart 2008’de Ingolstadt’da Yıllık Basın Toplantısında açıklayacak.