Yeni Audi Q2 markanın mini SUV segmentindeki en yeni üyesi olarak 86. Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı.

9605227581169489958

Audinin yeni tasarım detaylarından izler taşıyan Q2 crossover görüntüsü altında gerçek bir SUV karakteri taşıyor. Q2, kardeşlerine nazaran daha sportif ve keskin çizgilere sahip.  Yan profilden otomobili incelediğinizde olabildiğince baby SUV diye tabir edilen otomobilleri andırıyor. Ancak yüksek omuz çizgisi ve plastik detayları Yeni Audi Q2nin neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.

Dynamic photo,  Colour: Tango Red
Yeni Audi Q2nin arka kısmının tasarımındaki sportiflik otomobilin tüm gövdesindeki sportif detaylarla örtüşmeyi başarıyor. LED teknolojili stoplar, egzos difüzörü ve genç görüntüsü otomobili hemen fark edilir kılmış. Audi, yeni otomobili olan Q2yi urban-type vechile olarak adlandırılıyor. Bunun anlamı aslında yarı arazi yarı asfalt yani şehirli olması demek.

Static photo,  Colour: Tango Red

Yeni Audi Q2, 5 kapılı ve dört koltuklu olarak satışa sunulacak. Otomobilin şimdilik bir coupe versiyonu yok ama bu olmayacağı anlamına da gelmiyor. 4.19 metre uzunluğa, 1.79 metre genişliğe ve 1.51 metre uzunluğa sahip olan yeni Audi Q2, 405 litrelik bagaj hacmine sahip.

Dynamic photo,  Colour: Vegas Yellow

Otomobilin içine bindiğinizde ise Audinin benzer kabininde olduğunuzu hemen fark ediyorsunuz. Son günlerde kullanmış olduğumuz yeni Audi A4 ile neredeyse birebir aynı olan bu kabindeki MMI navigasyon ve bilgi ekranı konsolun tam ortasına konumlandırılmış durumda, ayrıca bu ekranı hemen vites kolunun arkasında yer alan touch pad üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz.

Static photo,  Colour: Vegas Yellow

Yeni Audi Q2nin özellikleri bunlarla sınırlı değil, Audi Virtual Cockpit uygulaması (sanal gösterge) Q2deki yerini almış. Bu ekranın okunabilirliği ve takip edilebilirliği oldukça kolay. Ayrıca Yeni Audi Q2 bunun haricinde kullanıcısına head-up displayde sunuyor.

Cockpit

Yeni Audi Q2nin güvenlik donanımlarına baktığınızda ise adaptif cruise kontrol, hareketli nesne algılayıcı, trafik asistanı, şerit takip asistanı, trafik levha okuma sistemi ve daha fazlasını bulabiliyorsunuz.

Interior

Yeni Audi Q2nin motor seçenekleri hakkında sizlere bilgi vermemiz gerekirse, 1.0, 1.4 ve 2.0 TFSI olarak benzinli, 1.6 ve 2.0 lt olarak da dizel motorlar seçenekler arasında
Bu motorlardan hangileri ülkemize gelir diye sorduğunuzun farkındayız, Audi markasından bu konuyla alakalı kesin bir açıklama yok ancak bizim tahminimiz öncelikle 1.4 TFSI ve 1.6 TDI motorlar olarak şekilleniyor.

Interior

Yeni Audi Q2, 2016 yılının ortasında üretilmeye başlanacak ve bunun sonucunda da ilk teslimatlar 2016 yılının sonbahar aylarında olacak!

Luggage compartment, Colour: Tango Red