Audi, bir dönemler otomotiv tarihinin ikonlarından olan TT model ailesinin fiÅŸini çekmeye hazırlanıyor. Efsanevi modele muhteÅŸem bir veda hazırlamak isteyen Alman üretici, bir süredir teaser’ları yayınlanan TTS Competition Plus versiyonunun örtüsünü resmen kaldırdı.

315 bg güç ve 400 Nm tork ile birlikte Avrupa’nın en güçlü TT’si olan model aynı zamanda VAG Grubu’ndaki diÄŸer kardeÅŸleri; Golf R, Tiguan R ve Arteon R gibi modellerle de eÅŸitlenmiÅŸ oldu.

Yeni TTS Competition Plus, 0-100 km/sa ivmelenmesini 4.5 saniyede tamamlayabiliyor. Aracın roadster türevinin aynı hızlanmayı ekstra 0.3 saniye kullanarak tamamladığını da belirtelim. İki model de elektronik olarak 250 km/sa maksimum hız ile sınırlandırılmış durumda.

Direkt olarak ailenin üst sıralarına yerleÅŸen TTS Competition Plus, standart olarak LED far takımları ve Audi’nin dijital kokpit sistemi ile satışa sunuluyor. 20 inçlik parlak renkli jantlar, kırmızı fren kaliperleri ve deri döşeme gibi detaylar da TTS Competition Plus alıcılarını bekliyor.