Ekim ayında Audi TT RS ‘in pist yarışları için hazırlanan konsept modellerinden SP4T’yi tanıtan Audi, Quattro GmbH ile ortaklaşa geliştirdiği bir diğer yarış aracı konseptini Çin’de tanıttı.

Dışarıdan bakıldığında ön çamurluk üzerinde bulunan büyük hava çıkışları, yeni motor kaputu, büyük arka spoileri ve 18 inç çaplı jantlarıyla standart modellerden ayrılan aracın süspansiyon ve fren sistemi de modifiye edilmiş. Hafifletme çalışmaları sırasında gövdede karbon fiber destekli plastik kullanılırken yan camlar da pleksiglastan üretilmiş.

İç mekanı FIA yönetmelikleri doğrultusunda şekillendirilen araçta yangın söndürücü, yarış koltuğu, takla kafesi, dijital gösterge tablosu ve seviye ayarlı pedallar kullanılmış.

Turbo beslemeye sahip motoru standart TT RS modellerindekinden farksız olan otomobil 340 beygir güç üretebilirken bu gücü tekerleklere aktarma görevi S Tronic isimli yarı otomatik şanzımana düşüyor.

Teknik olarak bir konsept olsa da Audi bu aracı yaklaşık 120.000 Euro fiyatla hem Avrupa hem de Asya pazarlarında satmak istediğini açıkladı.