Araçta seri üretim bir otomobilde kullanılan ilk dijital OLED stoplar kullanılıyor.

2016 yılında yeni nesliyle tanıştığımız Q52’in makyaj zamanı geldi. Markanın diÄŸer modellerine de uyguladığı yeni yüze kavuÅŸan Q5’in sunduÄŸu asıl büyük yenilikse arka kısmında yer alıyor.

Yenilenen LED farları panjura doÄŸru daralan Q5’in bu ön panjuru da hafifçe makyajlanmış ve bu sayede daha geniÅŸ görünmesi saÄŸlanmış. Elden geçirilen ön tamponun sahte hava giriÅŸleri de daha dinamik bir görünüme kavuÅŸmuÅŸ.

12 gövde renginden ikisi yeni olan otomobilin farklı tonlarından ilki bir maviyken ikincisi, fotoÄŸraflarda da görülen haki yeÅŸili. Jant çapları 17 ile 21 inç arasında deÄŸiÅŸen Q5in kapı etekleri de makyajlanmış. Dikkatli gözler, arka çamurluk içine küçük bir deflektör eklendiÄŸini de fark edebilir. Ayrıca krom detayları karartan “Black Pack”in de opsiyonlar arasında yer aldığını hatırlatalım.

Arka kısımda tamponun alt bölümüne eklenen sahte hava çıkışları ve eskisinden çok daha inandırıcı duran sahte egzoz çıkışları en büyük görsel farklılıklar. Stopların arasına da bir çıta çeken Audi, modelin asıl yeniliğini de bu bölümde sunuyor.