Audi, 2010 Los Angeles otomobil fuarında sergileyeceÄŸi hibrit Audi Q5 modelinin özelliklerini yavaÅŸ yavaÅŸ açıklamaya baÅŸladı. Mart ayında düzenlenen Cenevre otomobil fuarında tanıtılan A8 Hybrid’in güç ünitesine sahip olan aracın özellikle A.B.D. pazarında ilgi görmesi bekleniyor.

Görünüm olarak standart Audi Q5 modellerinden tek farkı jant deseni olan Audi Q5 Hybrid ‘in iç mekanına geçildiÄŸinde gösterge tablosunda devir göstergesi yerine yerleÅŸtirilen, kullanılan güç göstergesi dikkat çekerken orta konsol üzerinde bulunan ekrandan hibrit sistemin iÅŸleyiÅŸi hakkında bilgi alınabiliyor.

A8 Hybrid’de tanıtılan hibrit ünitenin benzinli motoru Volkswagen ailesinin birçok aracına güç veren 2 litre hacimli TFSI ünite olarak seçilmiÅŸ. 211 beygir güç, 350 Nm tork üretebilen bu motorun 45 beygir güç, 211 Nm tork üretebilen elektrik motoruyla olan beraberliÄŸinden 245 beygir güç ve 480 Nm tork üretebilen bir ortaklık elde ediliyor.

Sadece elektrik motoruyla ilerlerken menzili 3 km gibi kısa bir mesafe olan araç 0’dan 100 km/s sürate 7.1 saniyede ulaşırken maksimum sürati 222 km/s olarak açıklanıyor. Q5 Hybrid’in bir diÄŸer deÄŸiÅŸikliÄŸiyse bagaj hacminin 480 litreye gerilemiÅŸ olması.