Audi, orijinal otomobil sesleri, düzenlemeler ve Audi ekipmanlarının kullanıldığı marka sesiyle ‘Tasarım Dünyasının Oscarı’ olarak kabul edilen Red Dot ödülüne layık görüldü.

Tek başına sesle bile tanınabilmek amacıyla, “Kurumsal Ses” konseptini yaratan Audi, tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden kabul edilen ‘Red Dot’ ödülüne layık görüldü.

Müşterilerin, gözleri kapalıyken dahi bir Audi reklamını tanıyabilmelerini amaçlayan Audi, konseptin herkese ulaşabilmesi için AUDI AG Audi Müzik Portalı’nı geliştirdi. Tipik Audi sesinin dünyadaki her proje için uygulanabilmesine imkan vermek amacıyla besteciler, sanatçılar ve ajanslar 8 GB’tan fazla dijital ses materyallerine internet yoluyla ulaşabiliyorlar. Önümüzdeki tarihlerde kayıtlı kullanıcılar besteleri yükleyebilecek ve forumlarda deneyimlerini birbirlerine aktarabilecekler.

Audi’nin Kalp Atışları
Kurumsal kimliğin sesle mükemmel bir şekilde bir araya getirmesini sağladığı icin ödüle layık görülen portalın haricinde, 14 yıldır her reklam, ürün ve marka filminin sonunda yer alan karakteristik ‘Audi Kalp Atışı’ ses logosunun yeni versiyonu da bu ödülü almaya hak kazandı. Gerçek bir kalp atışına sentetik sesler eklenerek daha canlı ve etkili hale getirilen yeni ses logosu, markanın Vorsprung durch Technik (Teknoloji ile bir adım önde) sloganını daha net duyulabilir kılıyor.

Tasarımda En İyinin İyisine verilen Ödül: Red Dot
Dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot ödülü 1955 yılından bu yana ürün tasarımı, iletişim tasarımı ve tasarım konsepti kategorilerinde veriliyor.