Audi Driving Experience 2009 Istanbul Park

Audi’nin müşterilerine yönelik olarak İstanbul Park’ta gerçekleştirdiği profesyonel sürüş eğitimi programı Driving Experience son derece ilgi çekti. 9-11 Ekim tarihleri arasında Almanya’dan gelen Audi pilotları tarafından verilen eğitimlerde müşteriler Audi’lerin yüksek performansını ve quattro dört tekerlekten çekiş sistemini özel olarak hazırlanan etaplarda deneme fırsatı buldular.

Audi’nin müşterilerine yönelik olarak düzenlediği Profesyonel Sürüş Teknikleri Eğitim programı Driving Experience, 9-11 Ekim tarihleri arasında İstanbul Park’ta gerçekleştirildi.

Audi Driving Experience 2009 Istanbul Park

Audi AG Driving Experience departmanı tarafından görevlendirilen ralli ve pist yarışları tecrübelerine sahip Audi pilotlarının görev aldığı organizasyonda; quattro teknolojisi ve sunduğu avantajlarla ilgili verilen bilgilerin ardından, katılımcılar özel olarak hazırlanan istasyonlarda 3.0TDI yeni Audi A6 ile yüksek hızda ani fren teknikleri, 2.0T Quattro Audi A4 ve Audi A5 ile hızlı şerit değiştirme yöntemleri ve slalom eğitimleri olmak üzere 3 ana başlıktaki teorik ve pratik eğitimlere katıldılar.

İstanbul Park’ta R8 heyecanı
Eğitimin en ilgi çekici kısımlarından birini Audi’nin süperspor otomobili R8’lerle gerçekleştirilen test sürüşü oluşturdu. İstasyonlardaki eğitimlerini tamamlayan katılımcılar, 525 hp gücündeki ve 300 km/s maksimum hıza sahip 5.2 litre V10 motorlu Audi R8 ’lerin heyecanın yaşadılar.

Audi Driving Experience 2009 Istanbul Park

Audi A5 Sportback ve Audi A5 Cabrio
Katılımcılar tipik bir Audi modern tasarımında hazırlanan Lounge alanında Audi ‘nin yeni modelleri Audi A5 Sportback ve Audi A5 Cabrio modellerini inceleme fırsatı buldular. Özellikle Audi A5 Cabrio için ilgi büyüktü.

Organizasyonda Audi araçlar Pirelli lastiklerinin konfor ve yol tutuş özelliklerine de tanık oldular. Çevre dostu performans lastiği Pirelli Cinturato ve yüksek performans alanında lider olan P Zero ailesi lastikler, testler süresince kullanıcıların beğenisini kazandı.

Audi Driving Experience 2009 Istanbul Park