Audi A5’te Bang & Olufsen Ses Sistemi

Audi ‘nin ses getiren yeni coupesi Audi A5 ’te dünya çapında ödüller kazanan Bang & Olufsen ses sistemi kullanılarak otomobil ses sistemlerinde yeni bir standard sunuluyor.

A8, R8 ve Q7 modellerindeki gibi Audi A5 içindeki Bang & Olufsen ses sistemide sadece A5 iç kısmı için dizayn edildi. Böylece iki kapılı sport coupe çok keskin bir akustik performans sunuyor. Audi ve Bang & Olufsen arasında yapılan mühendislik yardımlaşması ile Audi A5 ‘in iç materyallerinden, koltukların şekilleri dahil herşey incelenmiş. Bang & Olufsen ses sistemi akustiği aracın hızına, yol gürültüsüne ve ayrıca kar ve yağmur gibi hava şartlarına göre otomatik olarak ayarlıyor.

Bang & Olufsen İngiltere Yöneticisi Derek Mottershead oluşturdukları ses sistemini şu kelimelerle tanımladı: “Audi A5 ve S5 ‘te kullanılan Bang & Olufsen ses sisteminin bu model tipi ve fiyat aralığındaki araçların hepsinden daha iyi olduğuna inanıyoruz. Bu sistem, ses kalitesini apayrı bir seviyeye çıkartıyor ve kullandığınız yüksek kalite ev stereo sistemlerine çok yakın bir performans sunuyor.”

Audi A5’te Bang & Olufsen Ses Sistemi

Sistemin eşsiz özellikleri arasında 14 tane özel hoparlörün sunduğu kristal temizliğinde ses bulunuyor. Bang & Olufsen “True Image™” adlı sistemi 2 kanallı stereo sinyallerini mükemmel bir şekilde 7.1 kanal surround sesine çeviriyor. 10 kanallı Digital Signal Processing (DSP) (Bang & Olufsen patentli diğer bir teknoloji) otomatik bir şekilde sesi hava ve yol şartlarına göre ayarlıyor ve optimize ediyor. Toplam 505 watt olan Bang & Olufsen ses sistemi tamamen Audi A5 içindeki Multi Media Interface (MMI) ile kontrol ediliyor. Hoparlörler inanılmaz ses sunmanın yanında, üzerlerindeki aluminyum dizayn ile görünüşleriylede dikkat çekiyorlar.

Bang & Olufsen ses sistemi kullanan ilk araç Audi A8/S8 ‘di ve bu özelliğiyle uluslararası plarformda “dünya’nın en iyi ses sistemi” ödülünü almıştır.

Audi A5 ve S5 ‘te kullanılan Bang & Olufsen Ses Sistemi £525 ‘e sizin olabilir. (Fiyata ülkemizdeki vergiler dahil değildir.)

Audi A5’te Bang & Olufsen Ses Sistemi Galerisi
Audi A5’te Bang & Olufsen Ses Sistemi Forum Konusu