Yeni nesil A4 ve A6’da %100 elektrikli türevler de olacak.

Audi patronu Markus Duesmann’ın Alman dergi Manager Magazin’e verdiÄŸi röportajı kaynak gösteren T3N’e göre D segmenti temsilcisi A4 ve E segmenti modeli A6’nın geleceÄŸi elektrikli güç ünitelerinde. Ancak içten yanmalı motorların tamamen terk edilmesine hâlâ zaman var.

Duesmann, yeni nesil A4 ve A6’nın 2023’te geleceÄŸini ve hâlâ fosil yakıtlardan beslenen güç üniteleriyle sunulacağını belirtti ve yarı ya da tamamen elektrikli versiyonların bu jenerasyon ile aileye yavaÅŸ yavaÅŸ katılacağına iÅŸaret etti.

Yukarıda hayali tasarım yorumunu paylaştığımız yeni nesil Audi A4, markanın daha büyük modellerinde kullanılan tasarım dilini güncel paketine uyarladığında yüksek ihtimalle bu şekilde görünecek.

Audi patronu plug-in hibrit modelleri gereksiz ve geleceksiz görüyor ve hükûmetlerin EV’ler varken bu tür ürünlere teÅŸvik saÄŸlamayacağına inanıyor. Bu yüzden Ingolstadtlı markanın tamamen elektrikli modellere geçiÅŸte elini çabuk tutması gerektiÄŸini düşünüyor. Buna raÄŸmen yeni A4 ve A6’da ÅŸarj edilebilir hibrit versiyonlara da yer verilecek.

Audi’nin üzerinde çalıştığı bir diÄŸer elektrikli araç projesi ise Artemis EV. Duesmann’ın Manager Magazine’e verdiÄŸi bilgiye göre bu otomobil A8’in üzerine yerleÅŸecek bir sedan ya da Q7’den büyük bir crossover olmayacak. 2024’te gelmesi beklenen otomobilin konsept versiyonu 2021 sonbaharında Frankfurt’un yerini alacak Münih Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

Daha önce Volkswagen Grubu’nda otonom sürüş teknolojileri geliÅŸiminde görev yapan Alex Hitzinger’in lideri olduÄŸu Project Artemis, belki de bir amiral gemisinden ziyade farklı bir giriÅŸ versiyonu EV olabilir