Makyaj ile güncellenen Audi A3, 1.0 litre ile 2.0 litre arasında değişen dizel ve benzinli motor seçenekleri ile kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunuyor.

Audi A3 ailesi tamamen yenilendi. Alman üretici kozmetik, teknolojik ve donanımsal açıdan yenilediği ailenin tüm üyelerini 2017 model yılına hazır hale getirdi.

Static photo, Colour: Tango RedStatic photo, Colour: Tango Red

A3 ailesinin hatchback, kompakt sedan ve convertible versiyonları ufak tefek değişikliklerle yeni satış yılına hazır. Kozmetik anlamda büyük bir değişime uğramayan ailede dikkat çeken en büyük yenilik standart xenon farların yanında opsiyonel olarak sunulan matrix farlar. Köşeli hale gelen ön panjuru ve ızgara tasarımıyla A4 ailesine daha çok benzeyen otomobilde beş yeni gövde rengi seçeneği yer alıyor.

Static photo, Colour: Ara BlueStatic photo, Colour: Ara Blue

İç mekanı da fazla değişmeyen A3e 12,3 inçlik yüksek çözünürlüklü ekran yer alıyor. Yeni bilgi ekranının tıpkı A4te olduğu gibi baz modellerde opsiyonel, daha yüksek donanım paketlerinde standart olması bekleniyor. Adaptif cruise kontrol, 65 km/s hıza kadar otomobilin kendi kendine ilerlemesini sağlayan sıkışık trafik yardımı, aktif şerit yardımı, acil durum frenleme sistemleri otomobilin kavuştuğu teknolojik özelliklerden.

Kaputun altında da ufak tefek iyileştirmeler mevcut. 1,0 litre (115 bg/200 Nm), 1,4 litre (150 bg/ 250 Nm) ve 2,0 litre (190 bg/320 Nm) benzinli motorların yanında 1,6 litre (150 bg/340 Nm) ve 2,0 litre (150 bg/340 Nm ve 184 bg/380 Nm) dizel motor seçeneği mevcut. 204 beygirlik hibrit e-tron ve 310 beygirlik S3 de ailenin diğer üyelerinden.

Yeni giriş seviyesi dizel motor ise 81 kW (110 hp) gücündeki 1.6 TDI. Bu motor altı kademe manuel vites ya da S tronic yedi kademeli çift debriyaj vites ile gelecek.

2.0 TFSI motorlar tamamen yeniden geliştirilmiş yedi kademe S tronic ve yaş levhalı debriyaj ile birlikte çalışıyor. Bu vites daha önceki altı kademe çift debriyaj vitesin yerini alıyor. Yeni Audi A3 motor gücünü ön tekerleklere aktarıyor. Benzinli motorlu versiyonlarda 140 kW (190 hp) gücündeki 2.0 TFSI için dört çekişli sürüş sistemi de sunuluyor.

Yeni Audi A3’teki süspansiyon dengeli ve sportif ayarlarla geliyor. Opsiyonel spor süspansiyon ile kaporta 15 milimetre, S line spor süspansiyon ile 25 milimetre alçalıyor. Elektrik motorlu hidrolik direksiyon sistemi hassas ve verimli. İsteğe bağlı olarak Audi pek çok modelde progresif direksiyon da sunuyor.

Yeni Audi A3 standart olarak 16 inç tekerleklere sahip. Spor ve özel donanım serilerinde 17 inç tekerlekler bulunuyor. Geniş seçenekler arasında yeni tasarımlarıyla 17, 18 ve 19 inç tekerlekler bulunuyor. Lastik seçenekleri de yenilendi ve artık optimize edilmiş yuvarlanma direnci ile gelişmiş performans sunuyorlar.

Interior

Fiyat bilgileri henüz açıklanmayan 2017 model Audi A3 ailesi mayıs ayından itibaren piyasadaki yerini alacak

 

Dynamic photo, Colour: Vegas Yellow

Static photo, Colour: Sepang Blue

Static photo, Colour: Daytona Grey