Audi’nin 2010 yılı yazında pazara sunacağı yeni modeli A1, kompakt sınıfa yeni bir boyut katacak. Dinamik, kaliteli, heyecan verici ve bireyselliği öne çıkaran özellikleriyle Audi A1, marka’nın tüm ilerici özelliklerini, dört metreden az bir ebada sıkıştırmayı başarıyor. Güçlü motorlar ve üstün yol tutuş kabiliyeti, A1’i, segmentteki en sportif otomobil hâline getiriyor.

Sportif, güçlü ve çekici özellikleriyle A1, kompakt segmentin yeni oyuncusu olarak, özellikle genç, tasarıma, müziğe, modaya ve spora ilgi duyan otomobil tutkunlarının yeni gözdesi olacak.

Güçlü motorlarıyla ve üstün yol tutuşu ile sınıfının en sportif otomobili olan A1, tasarımıyla da benzersiz. Audi ailesinin en kompakt modeli olan A1, belirgin tavan çizgileri, coupé-benzeri C-sütunları, geniş tekerlek yuvaları ve markaya has tipik tek çerçeveli ızgara gibi modern tasarım öğelerini başarıyla taşıyor. Benzersiz ve dikkat çekici gövde tasarımı, kontrast renkte tavan seçenekleri ve üç boyutlu biçimlendirilmiş arka farlar A1’in farklı kılan özellikler arasında yer alıyor.

İç mekân: Havadar ve dinamik
Geniş ve ferah bir ortam sunan Audi A1, her detayı özenle tasarlanmış iç mekanı ile premium karakterini yansıtıyor. Attraction ve Ambition donanımlarına ek olarak sunulan ekipman, paket ve renk seçenekleri sayesinde A1 kişisel zevklere göre tasarlanabiliyor. Renkli hava menfezleri, LED iç ışıklar ya da etkileyici renklerde koltuk döşemeleri A1’in iç mekanında kişiselleştirilebilecek alanlardan sadece bazıları.

Multimedya: Eğlenceli ve premium
A1’de sunulan eğlence ve multimedya sistemleri, lüks sınıftan uyarlanmış. Serinin en üstünde, kompakt segmentte yeni standartlar oluşturan bir medya merkezi olan MMI navigasyon plus yer alıyor. Gösterge panelinin içinden çıkan monitörden MMI mantığını izleyen kontrol birimine kadar, üst segmentlerdeki Audi modellerinde sunulan sistemler A1’de de kullanılmış.

Üstün sürüş keyfi: Sınıfının en sportif otomobili
Sportif ve çevik A1, sınıfının en önüne yerleşiyor. Sportif gövde tasarımı, ideal seviyedeki ağırlık dağılımı ve üstün yol tutuş özellikleri sayesinde A1’in kullanımı her yol şartında son derece keyifli. Elektronik aks diferansiyel kilitli standart ESP dengeleme sistemi, A1’in kullanımını daha da sportif hâle getirirken, sürüş güvenliğini daha da artırıyor.

Verimliliğin yeni tanımı A1
Yeni A1, sınıfı için yeni verimlilik standartları da oluşturuyor. Audi’nin yeni model serisi, 105 hp ila 122 hp arasında güç üreten, ikisi TDI ve ikisi de TFSI olmak üzere dört adet, dört silindirli motoruyla sınıfındaki dengeleri değiştirecek derecede iddialı. Daha küçük motor hacimlerinden daha yüksek güç alma ilkesinin uygulandığı motorların tamamında, turboşarj kullanılıyor. Motorlar yakıtlarını, doğrudan püskürtme üniteleri aracılığıyla alıyor.

Yüksek teknoloji ve verimlilik: Yedi ileri S tronic
Yedi ileri, çift kavramalı S tronic şanzıman sayesinde A1 vitesleri son derece hızlı, konforlu ve çekiş kuvvetinde hissedilir bir fark olmadan değiştiriyor. Hem otomatik hem manuel modları sunan S tronic şanzıman, opsiyonel olarak direksiyon üzerinden kumandalı vites değiştirme kolları ile alınabiliyor. Son derece keyifli bir sürüş sağlayan S tronic şanzıman, aynı zamanda yakıt tüketimini daha da azaltıyor.