AC Milan ve Real Madrid Yıldızları için Audi Modelleri

+ Audi, uluslararası ünlü futbol klüplerinin sponsoru
+ Futbol yıldızlarının tercihleri Audi Q7 ve Audi R8

Audi ailesi bugünlerde Ronaldinho, Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Rafael van der Vaart, Andrij Shevchenko ve Ruud van Nistelroy gibi ünlü futbol yıldızlarıyla daha da genişledi. AUDI AG, yeni şirket arabalarını sponsor olduğu Real Madrid ve AC Milan oyuncularına teslim etti.

Audi AG, 2003 yılından beri Ä°spanya Ligi ‘nin rekor kıran ÅŸampiyonu Real Madrid’le sponsorluÄŸunu devam ettiriyor ve her sene yenilemeye devam ediyor. Ä°spanyol klubünün oyuncuları araçlarının anahtarlarını teslim almadan önce Boadilla del Monte ‘de bulunan  “Ciudad Financiera” golf klübünde golf tecrübesini yaÅŸadılar. Ä°kili takımlara ayrılan oyuncular birbirleriyle rekabet etme fırsatı buldular. Rafael van der Vaart, golf ustalığıyla herkezi ÅŸaşırttı.

AC Milan ve Real Madrid Yıldızları için Audi Modelleri

Sıra araçlarını seçmeye gelince, futbol yıldızları Audi modellerinden en sportiflerini seçtiler. Van der Vaart tercihini 4.2 litre FSI motorlu Audi S5′ ten yaparken, takım arkadaÅŸları Pepe, Sergio Ramos, Fernando Gago ve Hollanda ’nın süper yıldızı Wesley Sneijder tercihlerini Audi R8 ‘den yana kullandılar. DiÄŸer oyuncuların favori araçları arasında ise Audi Q7 vardı. Real Madrid ‘in diÄŸer 9 oyuncusu tercihlerini Audi Q7 ‘den yana kullandılar.

18 uluslararası kupasıyla dünyanın en baÅŸarılı futbol klubü sayılan AC Milan ‘ın oyuncularıda istedikleri Audi modelini seçebilme ÅŸansına sahiptiler. Özellikle Audi ‘nin diÄŸer bir sponsor olduÄŸu klüp olan FC Barcelona ‘dan Milan ‘a transfer olan Ronaldinho, seçimini 4 halkanın en büyük araçlarından olan 4.2 TDI motorlu Q7 ‘den yana kullandı. Aynı seçimi Ronaldinho ‘nun 15 tane takım arkadaşıda yaptı. Genç yıldız Kaká ise seçimini Audi R8 ‘den yana kullandı.

Milan baÅŸkanı Adriano Galliani, Audi ‘yle yapılan ortaklığın önemini ÅŸu sözlerle anlattı: “Dünyaca ünlü ve prestijli Audi markasının Ä°talya ‘daki varlığını geniÅŸletmek için AC Milan ‘ı seçmesi, beni ve bütün AC Milan çalışanlarını gururlandırmıştır. Bu iki markanın arasındaki baÄŸ, dünyanın heryerinde bilinen bir baÄŸ haline gelecektir. Kırmızı siyahlı futbol forması ve 4 halkanın sembol ettiÄŸi güç bilinmektedir. Beraber, daha prestijli, daha mükemmel ve daha nefes kesen sonuçlara uzanacağız.” Audi ve AC Milan ‘ın beraberliÄŸi 2007 yılında baÅŸladı ve son olarak 2010 yılına kadar devam etmesi için uzatıldı.

Futbolcular arabalarını alırken, Audi ‘yi temsilen 24 Saat Le Mans yarışı 3 kez kazanan Dindo Capello ‘da tören sırasında yerini aldı.