MTM Audi TTS

Audi’nin TT platformu, 1999 yılındaki lansmanından sonra oldukça ilgi gördü ve bir çok güncelleme ile meraklılarına farklı deneyimler sunmayı bir alışkanlık haline getirdi. Şimdi se Audi TTS ve Audi TT-RS modelleri güncellemeleri ile çıtanın bariz şekilde daha yükseğe çekildiğini görebiliyoruz. MTM, piyasalara hareket getirecek bu güncelleme paketinde Audi TTS için ulaştığı 380 BG’lük güç değeri ile dikkat çekiyor.

MTM Audi TTS

MTM Audi TTS ’in en önemli özelliği kuşkusuz son derece ustalıkla güncellenen 2.0 TFSI dört silindirli quattro dört çeker sürüş sistemi olarak gözüküyor. Motordaki maksimum 1.55 bar basınç değeri ise kesinlikle bu ortaya çıkan 380 BG’lik güç değerinin altında yatan sebep olarak gösterilebilir. Bununla beraber tork değeri de 494 Nm. Değerine ulaşmış. Bu 380 BG’ndeki otomobilin sahip olduğu devasa gücün altında yatan sebeplere daha detaylı olarak baktığımızda ise güncellenmiş bir MTM egzoz manifoldunu, yeni bir turboşarjı ve hava girişi güncellemelerini görebiliyoruz.

Diğer 330 BG’lik versiyona baktığımızda ise BG’ndeki düşüşü görmekle beraber otomobilin agresifliğinden çok da bir şey yitirmediğini görüyoruz. Zaten bu değer de Audi TT-RS turbo 2.5L beş silindir motordan sadece 10 beygir gücü daha az.

MTM Audi TTS

Her iki otomobilde quattro dört çeker ve S tronic direct-shift ÅŸanzımanları, güncellenmiÅŸ 8 piston 380x34mm Brembo frenleri, 245/30 boyutlarındaki Michelin Pilot Sport PS2 lastikleri kullanıyor. DiÄŸer ekstralara baktığımızda ise güncellenmiÅŸ 20×9 inç tekerlekleri, alçaltılan yan kenarları ve gövde rengine boyanan arka spoileri görüyoruz.

Bu otomobilin fiyatlarına gelince; 330 BG’ndeki versiyonun fiyatı vergiler ve teslimat ödemeleri dahil 83,472 dolara, 380 BG’ndeki daha gelişmiş versiyon ise 97,510 dolar fiyatından satışa sunuluyor.

MTM Audi TTS