Sedan gamının amiral gemisi A8’i ufak bir makyaj operasyonuna alan Alman üretici, A8’in yeni nesli gelene kadar formdan düşmemesine olanak saÄŸlayacak.

DeÄŸiÅŸimler dışarıdan bakıldığında göze çarpıyor olsa da, devrimsel deÄŸil. Ön kısımda üreticinin “singleframe” adını verdiÄŸi panjur tasarımının geniÅŸlediÄŸini ve krom bir çerçeveye kavuÅŸtuÄŸunu görüyoruz. Ön tamponun her iki köşesinde bulunan hava menfezleri ise çok daha agresif bir görünüme sahip artık. Yeni far takımları ise Audi’nin matrix LED teknolojisini kullanıyor.

Fakat en büyük deÄŸiÅŸim, A8’in opsiyon listesinde olacak. 1994 yılından beri aramızda olan lüks otomobil, tarihinde ilk kez bir S-Line paketi ile geliyor. Tatlının üzerindeki çilek misali bol bol kabin deÄŸiÅŸikliÄŸi ile gelen bu paket, iÅŸaretlendiÄŸi takdirde A8’i çok daha sportif hale getiriyor. 

Standart modelin de ufak tefek kabin deÄŸiÅŸiklikleri yaÅŸadığını belirtelim. Audi’nin Virtual Cockpit tasarımına ek olarak head-up display teknolojisi de güncellenmiÅŸ durumda. Ön koltukların hemen arkasına yerleÅŸtirilmiÅŸ 10.1 inç büyüklüğe sahip bilgi eÄŸlence ekranları ise arka yolcuların keyfine bakmasını saÄŸlayacak.

A8L Horch ise ailenin zirvesine yerleÅŸerek Mercedes-Maybach S-Serisi’ne direkt rakip olacak. UzunluÄŸu 5.45 metreye kadar uzayan bu özel versiyon, hem konfor hem de bol bol teknoloji sunuyor kabini içerisinde.

Horch logolu halılar, koltuk döşemeleri ve gerçek ahşap elemanların bulunacağı bu özel versiyon, ailenin geri kalanından daha farklı ızgara tasarımı ile kendisini kalabalık arasından ayırt etmemizi sağlayacak.

Makyajlı A8, Aralık ayında satışa sunulacak