Image

Notice: Undefined offset: 0 in /home/turbofsi_admin/public_html/wp-content/themes/edition/functions/templates/full-top-thumbnail.php on line 38

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/turbofsi_admin/public_html/wp-content/themes/edition/functions/templates/full-top-thumbnail.php on line 38

2020 Yeni Audi RS6 Avant Tanıtıdı

26

Ağu
2019

Audi Sport, yeni jenerasyon RS6 Avant’ın örtülerini kaldırdı. RS’in 25’inci yaÅŸ gününü kutlayan station wagon, artık ABD pazarında da sunulacak.

“25 yıllık RS tarihimizde Audi RS6 Avant dünya çapında büyük bir hayran kitlesine ulaÅŸan en ikonik parçalarımızdan birisi olmayı baÅŸardı. RS6 Avant’ı ilk kez Kuzey Amerika’da da satacağız. Böylece markanın mirasının daha fazla büyümesini saÄŸlayacağız.” diyor Audi Sport’un yöneticisi Oliver Hoffman.

Güncel A6’da kullanılan keskin çizgiler, RS6 Avant’a da yansımış. Her iki yanında devasa hava giriÅŸleri bulunan köşeli altıgen ön ızgara RS6 Avant’a agresif bir duruÅŸ katmış. Kaput ile bu parça arasındaki açıklık ise orijinal quattro’ya gönderme niteliÄŸinde. Arkada ise oval çift egzoz çıkışı, siyah aÄŸsı bir yapıya ev sahipliÄŸi yapan spor difüzör ve gümüş süslemeler RS6’yı temel aldığı modelden ciddi ÅŸekilde ayırmış.


Gücünü hibrit destekli 4.0 litrelik çift turbolu V8’den alan RS6 Avant 600 bg güce, 800 Nm torka sahip. 8 ileri Tiptronic ÅŸanzıman ile eÅŸlenen araçta quattro dört çeker sistemi de bulunuyor. Bu sayede gelmiÅŸ geçmiÅŸ en güçlü RS6 Avant, durur hâlden 100 km/s sürate ulaÅŸmak için sadece 3.6 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Maksimum hız ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.

Hemen hayal kırıklığı yaÅŸamayın zira Audi Sport iki opsiyon paketiyle azami sürati daha da yukarıya taşıyabiliyor. Dynamic paketinde ulaşılan rakam 280 km/s iken Dynamic Plus, çıtayı 305 km/s’e çıkarıyor. Bu paketlerin tek getirisi daha yüksek hız deÄŸil. Öne %70’e kadar, %85’e kadar arkaya güç aktarabilen mekanik merkezi diferansiyel opsiyonu her iki pakette de sunuluyor.

RS6 Avant, ilk kez adaptif havalı süspansiyonları standart donanım listesinde taşıyacak. A6 Avant’tan normal koÅŸullarda 20 mm daha alçak olan aracın yerden yüksekliÄŸi 120 km/s sürat üzerinde 10 mm daha azalacak. “Lift mode” adı verilen ayarda ise düşük hızlarda yerden yükseklik 20 mm arttırılabilecek.

Daha fazla dinamiz isteyen müşterilere verilen cevabın adı ise RS Sports Suspension Plus olmuş. Dynamic Ride Control, yani dinamik sürüş kontrolü adı verilen DRC sistemi, üç kademeli ayarlanabilen amortisörler ile yeni çelik yaylardan oluşan süspansiyonu yatmayı azaltmak üzere ayarlayabilecek. Bagaj hacmi 565 ile 1680 litre arasında değişen böylesi büyük bir makine fizik kuralları dolayısıyla bu opsiyona ihtiyaç duyabilir.

Yukarı