Önemli teknolojik gelişmelerin yanında ufak görsel güncellemeler yaşayan araç, daha görkemli bir hale getirilmiş. Ön kısmındaki geniş ızgarasının rengi ise donanım paketine göre renk değiştirecek.
Yüzde 40 oranında büyütülmüş ızgaranın yanlarında yenilenen ön far takımı bulunuyor. Yüzde yüz adaptif LED far teknolojisine sahip bu farlar standart donanım ile birlikte geliyor. Ön kısmın üzerinde geniş kaput, daha farklı bir yapıya kavuşturularak aracın daha kaslı görünmesini sağlamış.

Arka kısımdaki değişikliklerin en önemlisi, iki arka farı birbirine bağlayan uzun LED şeridi oluyor. Arka far takımı da ön kısımdaki kardeşleri gibi değişime uğrayıp 1.4 inç oranında daha inceltilmiş.
Kabinin içerisinde BMW’nin 8 Serisi ve X5’te kullandığı son model dijital gösterge paneline kavuşan 7 Serisi, yeni deri ve materyal opsiyonlarına da sahip olacak. Daha güçlü akustik bir yapıya sahip olan aracın ön konsolunda da telefonunuzu şarj edebileceğiniz kablosuz şarj bölmesi bulunuyor.


V12 motorlu M760, ailenin abisi olmaya devam edecek. 600 beygir gücü ve 850 Nm tork üretebilen modele, BMW’nin gururla tanıttığı ve yeniden ürettiği 4.4 litrelik V8 motor eşlik edecek. Yeni ünite 525 beygir gücü üretebilirken -eskisine göre 80 beygir daha güçlü- tork çıkışı 100 Nm artarak 750 Nm’ye ulaşmış durumda. Yeni V8, 750i xDrive versiyonunda aracın 0-100 km/sa hızlanmasını 3.9 saniyede tamamlamasını sağlayacak.

Yeni 7 Serisi modelleri ilk günden itibaren plug-in türevleri ile beraber satılmaya başlanacak. Bu modeller 280 beygir gücündeki 6 silindirli bir motor ile 115 beygirlik bir elektrikli üniteyi kullanacak. Sistem elektrik enerjisini yeni nesil lityum iyon bataryalarda saklayacak. BMW henüz aracın tamamen elektrikli menzilini açıklamamış olsa da sistemin toplam gücünün 390 beygir olduğu belirtiliyor. Bu güç çıkışı aracın 0-100 km/sa hızlanmasını 4.9 saniyede tamamlamasına olanak sağlıyor.


Alman üretici 8 ileri vitesli otomatik şanzımanı da güncellemiş. 2020 model yılına özel olarak gelecek tüm 7 Serisi modellerinde standart olacak bu vites kutusu artık çok daha pürüzsüz geçişlere sahip. Launch Control donanımı ile birlikte gelecek otomobillerin hibrit türevleri de kendisine özel Sport Steptronic şanzımanı kullanacak.

5 farklı donanım seçeneği ile gelecek 7 Serisi modelleri Nisan ayında Showroom’larda olacak. Fiyatların satış dönemine yakın zamanlarda açıklanmasını bekliyoruz.

Kaynak: BMW