Audi, A4 ailesinin Avrupa versiyonunu geçtiğimiz sene makyaj operasyonundan geçirmişti. 2020 model yılına girdiğimiz şu dönemlerde ise aile yeniden operasyon masasına yatırıldı.


Daha önce gördüğümüz casus fotoğraflar, uzun tavanlı Avant versiyonlarının da makyajlama işleminden geçeceğini anlamamızı sağlamıştı. Audi, 2019 model A4 ailesinin örtüsünü kaldırarak bir süredir karanlıkta tuttuğu S4 TDI dizelin de tanıtımını yaptı.

İlk bakışta yeni A4 ailesinin yüzünün değiştiği görülebiliyor. Asıl değişikliği ön farlarında yaşayan modeller, eski versiyonunda bulunan garip alt parçayı çıkarmış. Tek parça ızgarası yeniden tasarlanan ve uzatılan A4, daha dik ve oturaklı bir yapıya kavuşturulmuş. Aynı ön farlar gibi ufak değişiklikler yaşayan arka far takımına, egzoz çıkışlarındaki ve reflektörlerindeki değişimler eşlik ediyor.

Yenilenen A4 ve S4’e bu kez Avant ve A4 Allroad da katılıyor. A4 Allroad, dış tasarımında deÄŸiÅŸiklikler yaÅŸarken sürüş yüksekliÄŸini de 3.5 santimetre yukarıya taşımış. Farklı donanım seçenekleri ile alınabilen araçların renk paletine Terra Gray de eklenmiÅŸ. Kabin içerisinde çok fazla deÄŸiÅŸiklik yaÅŸamayan araçlar, güncellenmiÅŸ MMI teknolojisine kavuÅŸturulmuÅŸlar.

A4 ürün gamının uÄŸrayacağı en büyük deÄŸiÅŸiklik ise elektrik gücü oluyor. Avrupa pazarında 6 adet turboÅŸarjlı motor seçeneÄŸi sunacak Audi, 150 bg gücünden 354 bg gücüne uzayan bu opsiyonların üçünü 12 voltluk yarı hibrit sistemler ile eÅŸleÅŸtirmiÅŸ. Audi yeni dizel motorlu S4’ün yüksek paketlerini de 48 voltluk bir hibrit sistem ile destekleyecek. Bu sayede S4 0-100 km/sa hızlanmasını 4.7 saniyede tamamlayacak. Aracın azami hızı ise 250 km/sa olacak.

Almanya’da satışa sunulan yeni A4 ailesi elbette ülkemize de uÄŸrayacak. Åžimdilik standart A4’ün 35.900 €’ya satışa sunulduÄŸunu belirtelim. Ãœlkemizde 2018 model A4’lerin 332.000 TL’den baÅŸlayan fiyatlara satıldığını hatırlatmakta fayda var.

Kaynak: Audi