2018-audi-a7-sportback-spy-photo Audi’nin yeni jenerasyon A7 Sportback modelini nispeten rahat görebileceğiniz casus fotoğraflarıyla yakalandı. Modelin silueti genel olarak aynı kalsa da, dört kapılı coupe otomobili daha da şıklaştıracak birkaç detay var.

Üretim versiyonu ön ve arka farları taşıdığı tahmin edilen prototip, birçok gövde parçasında da bu özellikleri taşıyor gibi; ancak ağır kamuflaj Prologue konseptine dair ipuçlarını gizliyor. Aracın arka kısmının ‘popüler anlayışa daha yakın’ olacağını iddia eden söylentiler doğru çıkmış gibi görünüyor. Yine de, A7 Sportback’teki arka bölüm, yeni nesil A8e göre daha farklı olacak.

Ön bölümdeki çıkıntılı karakter çizgisi ve devasa ızgara, 2018 model A7’ye önden bakıldığında etkileyici bir görünüş katacaktır. İlginç şekilde, egzoz uçları oldukça küçük ve aşağı bakıyor. Bu, hidrojen yakıt hücresi düzeninin kullanılacağı bir h-tron versiyonunun habercisi olabilir. Audi’nin 2 yıl önce Los Angeles Otomobil Fuarı’nda A7 Sportback h-tron quattro konseptini tanıttığını hatırlatalım; belki de Ingolstadt’dakilerin hidrojenle çalışan bir A7 planı vardır.

2018-audi-a7-sportback-spy-photo2

İç bölüme dair elimizde temiz bir fotoğraf yok, ancak galerideki bazı fotoğraflarda gösterge panelinin üst bölümünü görebiliyoruz. Şaşırtıcı şekilde kabinde herhangi bir kamuflaj yok, bu da bize Volkswagen Passat ve Audi Q7’de bulunan sürekli hava çıkışı dizaynını inceleme fırsatı veriyor. Yine de bu görüntüler gösterge panelinin son hâline ait olmayabilir, bu yüzden daha iyi fikir edinmek için daha gelişmiş prototiplerin casus fotoğraflarını beklemekte fayda var.

Yeni jenerasyon A7’nin abisi ve kardeşi A8 ve A6’nın yeni neslinden sonra geleceğini hesaba katarsak, Sportback’in seksi tasarımını görmemizi engelleyen kamuflajların çıkmasına daha 1 yıldan fazla var. Bahsettiğimiz Prologue konsepti oldukça güzel bir tasarım gibi görünüyor, Audi’nin yeni tasarım dilinin oldukça çekici otomobiller görmemizi sağlayacağına inanmak için yeterince sebebimiz var. Gelecek sene tanıtılacak olan Audi’nin en iyisi A8, yeni jenerasyonların ortaya çıkışına liderlik edecek.

Audi prologue concept Resimleri

AAudi-Prologue-Concept-front-three-quarter-02 Audi-Prologue-Concept-rear-three-quarter-in-motionudi prologue concept